Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ľahostajnosť ľudí je nepochopiteľná

Miloš MajkoDátum21. 01. 2015 11:13:21TémaBezpečnosť

Médiami nedávno prebehla správa o brutálnom útoku troch mladíkov na človeka, ktorý si ich v prešovskom trolejbuse dovolil upozorniť na ich nevhodné správanie sa. To, že sú niektorí jedinci agresívni a takpovediac "vypatlaný" poznáme. Povzbudení sú najmä organizovaním do skupiny a - no a to je asi najdôležitejšie - reakciou okolia.

Po vzhliadnutí videa  zachycujúceho reakcie ostatných cestujúcich sa musí každý normálny človek zamyslieť. Kam sa spoločnosť dostala? Plný trolejbus ľudí sa nedokázal ani účinne vzoprieť útočiacim pankhartom, no ani len postaviť na stranu  napadnutého.

V Prešove vznikla iniciatíva, ktorá je hodná pozornosti:

- - -

V prešovskom trolejbuse sa nedávno odohrala vzorová schéma zla voči ktorému sa postavil jeden statočný. Nie, nesúdime tých ostatných, neboli sme tam a ktovie ako by sme sa zachovali my sami.

No jedno vieme iste – ak by sa k tomu statočnému pridali ostatní, ľudské dobro by triumfovalo. Takto triumfoval len ten jeden statočný.

Ak v tom vidíme aj svoju šancu, nie je to málo.
Keďže každý z nás raz stretne svojho statočného Prešovčana. Rozhodnime sa už dnes urobiť náš svet lepším.

Zlo má mnoho podôb, no len dvoch zdatných pomocníkov – strach a mlčanie. Nebýva ľahké prehovoriť a konať tam, kde cítime tlak osobných dôsledkov, pomsty, či dokonca fyzického násilia.

Je to pochopiteľná obava, proti ktorej však existuje recept – postupovať spoločne. Jedného statočného zlo zdolá, viacerých možno, všetkých nikdy.

Je tu len jeden háčik – nemožno čakať, že najprv sa svet zmení na lepší a my sa potom pridáme, pretože svet sa mení k lepšiemu postupom presne opačným: začať musí každý sám od seba..

Radomír Kizek

Vážení a milí Prešovčania!!!
2.2.2015 vás všetkých pozývame pred prešovskú radnicu o 16:30. Bude sa konať manifestačné zhromaždenie občanov mesta Prešov a všetkých tých, ktorým záleží na dobrých mravoch, odmietajú alebo sa práve rozhodli , že už sa nebudú len prizerať, ako sa slušnosť a zmysel pre spravodlivosť vytráca z prešovských ulíc. Chceme vyhlásiť memorandum, pozvať všetkých občanov k tomuto vyhláseniu. Mesto Prešov na čele s primátorkou sa dnešným dňom stáva partnerom tejto akcie. Dúfame, že toto je len svitanie a tešíme sa na veci, ktoré ešte len prídu. Predbežne prisľúbil podporu p.Martin Husovský, p.A. Turčanová a pozvánky sa posielajú ďalej. Symbolickým podpisom, prípadne zapálením sviečky a zapískaním na píšťalke sa k tejto výzve na akcii môže pridať ktokoľvek. A môžu sa pridať aj iné mestá.
Ďalšie informácie budeme uverejňovať priebežne. Informácie budú aj na WEBE mesta Prešov.
S úctou za organizačný tím Ander Andruščák a Radomír Kizek.
PS: hľadáme dobrovoľníkov ku organizovaniu akcie, pomoc pri roznášaní letákov. Ďakujeme. (reakcie do správy prosím) mail: nebudemticho.presov@gmail.com
- Zdieľajte, šírte, rozprávajte, pozývajte!!!

Zdroj: FB

- - -

Telefonicky sme sa spojili s organizátormi a potvrdili nám záujem zo strany verejnosti i vedenia mesta.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign