Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ľahšie vynechať ako podklad na prácu pripraviť

200

Niekedy pred rokom 1989 som na Hlase Ameriky počúval tento vtip:

Po Červenom námestí v Moskve kráča americký novinár na tlačovku do Kremľa. Pri chodníku vidí pracovať dvoch robotníkov. Jeden zoberie rýľ, vykope jamu a posadí sa vedľa kolegu. Po piatich minútach sa postaví druhý a tým istým rýľom vykopanú jamu zahrabe zeminou. Obaja sa posunú o 4 metre ďalej a znovu to isté. Prvý jamu vykope a po malej prestávke ju druhý zahrabe. Novinár absolvuje tlačovku a vracajúc sa z Kremľa vidí tých istých robotníkov pri tej istej činnosti, len o dobrý kilometer ďalej. Prirodzená zvedavosť mu nedá a tak sa ich spýta: Čo robíte? Nechápem zmysel vašej práce. Jeden z robotníkov mu odpovedá. My sme traja zamestnanci a sadíme stromy. Ja som preškolený na vykopanie jamy a tu kolega jamu zahrabáva. Tretí, ktorý sadí stromčeky je dnes práceneschopný, tak teda robíme len my dvaja.

 

Dnes idúc do centra mesta som zaregistroval nové vodorovné dopravné značenie - ešte čistučké a preto až priveľmi nápadné na ušpinenej ceste. Podvedome sledujúc situáciu na nadjazde ponad železnicu som zaregistroval prerušenie dopravného značenia po obidvoch stranách. Na strane v smere do Trnavy pravdepodobne pre výrazne zvlnený asfalt a špinu skombinovanú s mlákou po daždi zasahujúcu do pôvodného dopravného značenia. Na strane pravej, teda v smere do mesta tak isto pôvodnú čiaru prekrýva mláka a blato. Nové dopravné značenie teda nateraz končí pred spomenutou mlákou a začína po nej.

Jeden telefonát a jednovetové stanovisko odborníka:

"tak ako pred každou prácou, aj pred aplikáciou nového dopravného značenia alebo obnovou toho starého musí byť zachovaný nevyhnutný proces - v tomto prípade očistenie vozovky od nánosov prachu a blata. Aplikovaná farba následne lepšie priľne k povrchu a zvyčajne dlhšie vydrží".


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign