Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Lebo...

200

Nedá mi nereagovať na príspevok diskutujúceho Jozefa, ktorý v krátkosti akosi zhodnotil pohľad obyčajného obyvateľa nášho mesta na veci verejné - teda aj na svoje vlastné:

Jozef | 29-04-2014 18:00:32 |

Vidis Milos?
Som Ti to hovoril.
Napis clanok o buracke, kurwach od Milexu a bude ICH to zaujimat.
To, ze ICH prachy urcita skupinka ludi rozflakava pre zaujmy skupin so zazemim ICH netrapi.
To, ze urciti ludia z Mesta vlastnia uz pol Serede, ICH neserie. Ze poslanci hlasuju a nevedia za co, ICH neserie. Ze pouzivaju spinavu vodu, ze platia viac za skolky, ze sa zvysuju vsetky poplatky, ktore spravuje majitel mesta, to ICH neserie.
Cakal som nejaku reakciu, ked uz nie tu, tak na blogu SN.
A co?
A trt.
Je to si tak, ako napisal "Anonym | 24-04-2014 18:25:43"
p. poslanec "to dal spapat vsetkym IM."
Ved "no a co?"
a teraz sa urcite rehliii.

Čo si myslíte, podarí sa nám dostatočne vysvetliť obyvateľom mesta - voličom, že nie je normálne aby za naše peniaze nami  volení zástupcovia s nami zametali, ako sa im zachce? Čo si myslíte, zaslúžime si demokraciu a slobodu?

Dnes to už totiž nie je o fikcii či o tom, že niekto dokáže spochybniť obsah  SeredOnLine.sk. Nedokáže. Prečo?

- lebo cenzúru v médiu platenom nami všetkými nezaviedol  OBČAN, ale volený funkcionár a úradník, ktorým sa každý mesiac my všetci skladáme na štedré výplaty  - informoval nás o tom v e-maili priamo nami platený úradník  Branislav. (som nesmierne rád a ďakujem mu za úprimnosť, dnes sa už pravda veľmi nenosí...)

- lebo o tom, kto dostane z verejných zdrojov najväčší balík peňazí rozhodujú síce poslanci MsZ, no na základe záujmu dobre organizovanej skupiny ľudí - následne nezáleží na tom, či ide o vec verejno prospešnú, alebo o záujem úzkej skupiny ľudí

- lebo úroveň života mladých rodín je v prioritách vedenia mesta a poslancov MsZ postavená hlboko pod  záujmami  práve úzkych skupín dobre organizovaných občanov  - dobre organizovaní občania dostanú stovky tisíc Eur na svoju činnosť a mladé rodiny majú našimi volenými zástupcami bez milosti zvýšené poplatky za naše deti v MŠ o viac ako  100%  - to netvrdíme my, fakty  verejne povedali samotní poslanci MsZ

- lebo o transparentnosti samosprávy vedenie mesta veľa hovorí, no v praxi neurobí ani krok k tomu, aby skutočne bola - rozhodovať o veciach a peniazoch verejných verejne - tak to teda nie! Občana hov*o po tom, ako zopár ľudí v komisii delí stovky tisíc Eur - to netvrdíme my - máme to písomne spolu s hlasovaním členov komisie - našich zástupcov

- lebo chodník v Materskej škole je stále horší ako tankodrom, zato máme najkvalitnejšiu cestu tam, kde je vjazd de facto zakázaný, máme opravené množstvo ciest a chodníkov, len tým sopľavým deckám nie a nie nájsť pár peňazí z rozpočtu mesta - chcem vidieť tie ksichty, ako sa budú tváriť a hľadať výhovorky, keď si niektoré dieťa zlomí nohu alebo rozbije ústa tam, kde sa má bezpečne hrať...  - to netvrdíme my, to je fakt - stačí sa ísť pozrieť na miesto "činu"

- lebo samotný poslanec MsZ keď sa chce dovolať pravdy, lebo na niektoré zmluvy sa už nedokáže pozerať, musí podať trestné oznámenie na prokuratúre - zasiahnuť do obsahu zmluvy mu totiž NEDOVOLILI a to je poslancom MsZ a našim voleným zástupcom. (asi nie je dostatočne organizovaný v správnej skupine) - to netvrdíme my, ale samotný poslanec MsZ

- lebo podzákonnú normu  (VZN)  sú poslanci  MsZ schopní vedome schváliť nad rámec zákona a to iba účelovo na konkrétnu udalosť, aby zarobili - po udalosti ju dobrovoľne zrušia - poslúžila a o to predsa išlo.  - to tak isto netvrdíme my, stačí vyhľadať v archíve

- lebo v inej podzákonnej norme  (VZN)   poslanci MsZ schvália zákaz požívania alkoholu farárovi na pozemku, ktorý nepatrí mestu - čo na tom, nie? Dnes rozkazujú cirkvi čo  môže robiť na svojich pozemkoch, zajtra možno povedia Vám, či mne, v ktorej izbe môžem piť, v ktorej fajčiť a v ktorej a kedy súložiť... - to netvrdíme my, to je žiaľ pravdou a znovu stačí pozrieť archív a novo schválené  VZN o požívaní alkoholu na verejných priestranstvách. (zdôraznujem - verejných)

- lebo všade v republike poslanci jednotlivých MsZ  VZN-kami zakazujú voľný pohyb psov (tak ako stanovuje zákon), len v Seredi poslanci voľný pohyb tabuľkami na vymedzených priestoroch povoľujú. Absurdné a pre tých, ktorí si myslia, že to je to isté odporúčam LEN myslieť! - to netvrdíme my, to je v meste na tabuľkách, ktoré sú v rozpore so zákonom a nás občanov obmedzujú nad rámec zákonov!

- lebo hovorca mesta a náš volený zástupca namiesto ospravedlnenia sa za tažké nezmysly napáchané možno niekedy aj v dobrom úmysle, radšej iných ponižuje, klame verejne a  zneužíva médium nami platené na propagandu, ktorá mu tak maximálne prinesie ďalšiu a ďalšiu ostudu - archív nepustí, stačí čítať, počúvať, či pýtať sa...

Mohol by som pokračovať, no nateraz nevidím dôvod. Kto nechce pochopiť, alebo je motivovaný nevidieť - pre toho to je zbytočné a tým normálnym zopár faktov postačí. Ak nie, isto sa opýtajú na ďalšie...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign