Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Lesy požadované dokumenty nesprístupnili

159

V zákonom stanovenej lehote a ani v lehote predĺženej povinná osoba  JUDr. Ján Golian, LESY Slovenskej republiky, š.p. Banská Bystrica, mnou požadované informácie nezverejnili.

Dnes som v súlade so zákonom  211/2000  Z.z.  podal odvolanie proti fiktívnemu rozhodnutiu  v očakávaní, že ten, kto vypiloval hektáre lesa si splní aspoň povinnosť a uverejní, na základe akých súhlasov takto konal.

Nespochybňujem konanie firmy, no prístup od začiatku komunikácie vidím ako vyslovene vyhýbavý a v niektorých závažných faktoch si protirečiaci. Na začiatku mal ísť von naraz celý lesík, následne už iba časť. Do dvoch týždňov mala byť realizovaná výsadba stromov nových. Mali sme sa stretnúť s kompetentnými zástupcami firmy - prestali komunikovať.  So zverejnením povolení problém mať nemali - ani v predĺženej lehote ich však nezverejnili. Toľko výber z tvrdení pracovníkov, s ktorými som telefonoval osobne.

Situácia teda je taká, že výrub zatiaľ nepokračuje. Zatiaľ. Podklady a príslušné povolenia  na výrub zverejnené nie sú. Zatiaľ. Zákonom stanovené povinnosti si lesy neplnia. Zatiaľ. 

Občan sa teda prirodzene má právo pýtať - kde to pre Boha žijeme? Ako je možné, že firma pri tak závažnom zásahu do prírody nemá všetky potrebné dokumenty pripravené na kope?

To naozaj v tejto krajine kompetentní s úplnou apatiou a nezáujmom ľudí doslovne počítajú?

Možno sa mýlim, no doterajší vývoj uvedené úvahy skôr podporuje.

- - -

V tejto súvislosti zase jednoduché konštatovanie - kedy sa do aktivít verejne zapoja aj ďalší ľudia, ktorých sa to dotýka ak nie viac, tak minimálne toľko ako napríklad mňa? Fakt si obyvatelia mesta myslia, že lamentovanie v krčme pri pive alebo doma v obývačke niečo v krajine zmení?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign