Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

List primátorovi mesta Sereď Martinovi Tomčányimu

200

Sereď   /   Dlhodobo sa prakticky pod všetkými článkami týkajúcimi sa mesta Sereď a svojim obsahom poukazujúcimi na problémy v meste objavujú vždy anonymné diskusné príspevky útočiace na vedenia média a utorov predmetných článkov. Anonymní autori príspevkov nehľadia na fakty, dokonca ani aktuálnu fotodokumentáciu potvrdzujúcu pravdivosť publikovaných údajov a systematicky účelovo sa snažia diskreditovať médium. Iné fakty potvrdzujúce ich tvrdenia žial chýbajú.

Preto sme  dnes 13. októbra  2017 predpoludním na podateľnu  MsÚ odovzdali  primátorovi, štatutárovi mesta Sereď a občanmi volenému zástupcovi  Ing. Martinovi Tomčányimu list - verejnú výzvu s nasledovným obsahom:

Vážený pán primátor Ing. Martin Tomčányi,

napriek Vašim verejne daným sľubom občanom najmä v komunálnych voľbách v roku 2010, v ktorých ste verejne sľubovali komunikáciu s občanmi všetkými kanálmi a to aj prostredníctvom Seredonline.sk. Občanom sľubovanú verejnú komunikáciu ste postupne obmedzili, až zastavili úplne. Týka sa to najmä verejných stretnutí s občanmi a média Seredonline.sk.

Je preto pochopiteľné, že sa občania dožadujú Vašich stanovísk k dôležitým otázkam verejného života v meste, ktorého ste primátorom a štatutárom. Zaujímajú ich Vaše odpovede na otázky vo veci nakladania s majetkom mesta a dianie na úrade, ktorého chod, platy úradníkov, ale aj volených zástupcov a teda aj ten Váš v plnej výške platia svojou prácou prostredníctvom daní odvádzaných mestu a štátu.

Práve podľa názoru mnohých diskutujúcich prezentovaných pod článkami v médiu ako aj môjho názoru, komunikáciu s občanmi systematicky zanedbávate a médium Seredonline.sk ignorujete.

Pán primátor, verejne Vás týmto ako voleného zástupcu občanov, primátora mesta Sereď a jeho štatutára vyzývame na otvorenú diskusiu týkajúcu sa mimoriadne závažných skutočností odhalených kontrolórkou mesta Zuzanou Horváthovou ako aj celej problematiky týkajúcej sa prenájmu tepelného hospodárstva mesta súkromnej firme.

Žiadame Vás, aby ste vo verejnom záujme pristúpili na otvorenú diskusiu v médiu, ktoré je bez najmenších pochýb dlhodobo najsledovanejším minimálne v meste Sereď a aby ste predstúpili pred občanov a zdôvodnili im konanie aj na základe ktorého správa z vykonanej kontroly odhalila tak závažné nedostatky vo fungovaní Mestského bytového podniku, v ktorom za mesto zastávate významnú funkciu.

Pán primátor, občania pod niektorými článkami podloženými faktami tvrdia, že pravda je niekde inde. Nakoľko zpravidla (prakticky na 100%)  nie sú podpísaní a svojimi tvrdeniami spochybňujú materiály publikované konkrétnymi osobami, máme záujem objektívne predstaviť verejnosti pohľad druhej strany.

Pán primátor, diskusiu v štúdiu SOL sme pripravení zrealizovať po 4. novembri 2017, teda po voľbách do VÚC, aby bola vylúčená akákoľvek snaha, kohokoľvek z predmetnej veci prípadne profitovať vo volebnej kampani.

Žiadame Vás, aby ste k tejto verejne prezentovanej výzve zaujali stanovisko.

S úctou za Seredonline.sk

Miloš Majko

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign