Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ľubomír Veselický: "Nemám, nemá, nemáme" - ale hnedá tekutina tečúca z vodovodu je podľa informácií z mestského rozhlasu nezávadná

Miloš MajkoDátum09. 06. 2013 16:09:02TémaKvalita pitnej vody
200

Obyvatelia mesta, väčšinou rodičia, sa o kvalitu  vody z vodovodu zaujímajú aj preto, lebo v školách a škôlkach majú po celý deň svoje deti.

Na oficiálnej stránke mesta  Sereď  neanonymný obyvateľ mesta položil konkrétnu otázku vedeniu mesta  Sereď. Dostal anonymnú odpoveď predpokladáme že od voleného zástupcu, ktorý by mal zastávať funkciu hovorcu mesta  a viceprimátora.

Text otázky i odpovede uverejňujeme bez zmien. Červeným sme zvýraznili dôležité časti viet, ktoré veľa napovedajú o  NEvedomosti kompetentných, čo nám za naše peniaze z verejného vodovodu vlastne tečie. Z odpovede predpokladajme  Ľubomíra Veselického  (niet najmenšieho dôvodu odpovedi nedôverovať)  teda jasne a zrozumiteľne vyplýva, že my vlastne vôbec nevieme, čo a v akej kvalite pijeme a čo pijú naše deti.

Odpoveď napriek tomu že vyznieva až komicky, v úplnej nahote dokazuje, ako strašne vedenie mesta podceňuje stav, ktorý vo veci špinavej vody z vodovodu dlhodobo pretrváva v našom meste. Vidíme, že nielen centrálne nie sú vykonávané kontroly kvality dodávanej vody, ale ani pre materské a základné školy. 

Nevieme čo pijeme, takže v nevedomosti sa môžeme ukludňovať, že je všetko v poriadku. Po desaťročia sme podobne boli ukľudňovaní  vo veci škodlivosti Niklovej huty, luženca ktorý sa pri vetre v tonách sypal na mesto a predstavitelia mesta a štátu nám hovorili ako je všetko v poriadku. 

Napriek tomu sme generáciou alergikov, astmatikov a koľko ľudí zomiera na rakovinu už nestíhame ani rátať. Naučili sme sa  s tým snáď žiť? Dúfam, že až tak apatickí nie sme...

Z odpovede adresovanej  "zástupcom" občanovi  Slahučkovi jasne vyplýva, že vedenie mesta jednoducho nemá relevantné podklady z nezávislého certifikovaného laboratória, ktoré by pravidelne monitorovalo stav vody z vodovodu. Ani v čase, kedy voda tečie relatívne čistá.

Preto sa mi natíska otázka, ako je možné, že z mestského rozhlasu sme sa niekoľkokrát denne dozvedali v čase havárie, že voda je nezávadná a pitná? Kto si berie na osobnú zodpovednosť verejne  17 000 obyvateľom vyhlásiť, že to hnedé, čo tečie z vodovodného kohútika väčšiny  (mnohokrát všetkých) domácností v meste  je nezávadné a pitné?

A teraz sľúbená diskusia zo  sered.sk:

01.06.2013 09:30 - Pitná voda - pokračovanie
Dušan Slahučka
Dobrý deň. Na prelome mesiacov apríl/máj 2013 bol nepretržite niekoľko dní problém s dodávkou pitnej vody. Sieťou mestského vodovodu v Seredi tiekla tekutina tmavohnedej farby a to aj do MŠ a ZŠ. Touto cestou by som chcel požiadať Mesto Sereď ako zriaďovateľa MŠ a ZŠ o poskytnutie informácie ohľadne vykonania kontrolných odberov „pitnej vody“ v predmetných zariadeniach . S pozdravom Dušan Slahučka. >>odpovedať


04.06.2013 13:12 - RE: Pitná voda - pokračovanie
zástupca  (za anonymom na oficiálnej mestskej stránke by sa mal skrývať Lubomír Veselický, pozn. redakcie)
Informácie štatutárov základných škôl a materských škol z 3.6.2013 Riaditeľ CZŠ sv. Cyrila a Metoda O odberoch vzoriek vody dodávanej z verejného vodovodu evidenciu nemá. O zdravotných problémoch žiakov z dôvodu požitia dodávanej vody rodičmi informovaný doteraz nebol. Riaditeľka MŠ Komenského - O odberoch vzoriek vody dodávanej z verejného vodovodu evidenciu nemá a ani ju doteraz neviedla. O zdravotných problémoch detí z dôvodu požitia vody informácie nemá, deti si na zabezpečenie pitného režimu nosia z domu väčšinou sladené nápoje. Riaditeľka MŠ D. Štúra - O kontrole dodávanej vody v zariadení MŠ nie je informovaná. Zdravotné problémy z dôvodu požitia vody nemala oznámené. Riaditeľ ZŠ J. Fándlyho - Nemá informácie o odberoch vzoriek na kontrolu kvality dodávanej vody. Zdravotné problémy po užívaní dodávanej vody mu oznámené neboli. Zástupkyňa riaditeľa ZŠ P. O. Hviezdoslava - Nemá informácie o odberoch vzoriek vody na kontrolu kvality. Zdravotné problémy z po požití vody z vodovodu oznámené nemala Riaditeľka ZŠ J. A. Komenského - Nemá informácie o tom, že by Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Galante vykonával odbery vody v škole. O zdravotných problémoch žiakov z dôvodu požitia vody z verejného vodovodu v škole nemá informácie. Žiaci si väčšinou nosia vodu z domu a k dispozícii majú aj vodu dodávanú v galónoch. Informácia Ing. Pančíkovej z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Galante z 3.6.2013 V zariadeniach MŠ a ZŠ v meste Sereď v danom období  nebola kontrolovaná kvalita vody. RÚVZ so sídlom v Galante neeviduje žiadne ochorenie v súvislosti s požitím  vody či už z verejného vodovodu alebo z domovej studne. Školské jedálne majú na odber vzoriek vody uzatvorené dohody s dodávateľom vody. Podľa dostupných informácií takéto odbery dodávateľ v tomto roku nevykonal. V súvislosti s činnosťou SMS, s.r.o. Sereď bola vzorka na rozbor vody z verejného vodovodu odobraná pred kolaudáciou novej Sokolovne. Kvalitatívne vyhovovala.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign