Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Ľudia, ak chcete obhajovať, nehanbite sa za to !

Miloš MajkoDátum25. 05. 2015 14:01:39TémaTak to vidím ja...

Ale, no, ako by som to napísal - to sa nám to tu teda rozbehlo... Aktivizácia obhajcov 65 tisicových odmien  udelených primátorom Tomčányim prednostovi Krajčovičovi  sa blíži intenzite obhajoby primátora pred voľbami. Aj vtedy bolo  5 či 7 anonymov, ktorí o dušu vkladali pod články diskusné príspevky pod niekoľkými nickami - ako inak najčastejšie  "nestranný občan", "nezávislý pozorovateľ" či ne neobhajujem ....  Na pobavenie. 

Kladiem si otázku - to čo je za hrdinov, ktorí nie sú schopní (ochotní?) postaviť sa za šéfa verejne pod svojim menom?

Nech si každý myslí čo chce, ale fakty o konaní samosprávy, otázky im kledené či všetku ďalšiu komunikáciu tu na  SOL vedú ľudia s menami a plnou identitou. Nemajú strach, lebo vedia, že ich cieľom nieje niekomu ublížiť, ale pomôcť jedinému -  transparentnosti v samospráve.

Majú pravdu - nie že si to myslia, oni ju majú, pretože zverejňujú iba to, čo im podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám poskytnú práve predstavitelia mesta.

Podľa intenzívnych reakcií "úderky" evidentne odmeny na pretras medzi občanmi prísť nemali. Asi nik nepočítal ani s dotieravými otázkami poslanca Kurbela ohľadom predaja budovy bývalého predškolského zariadenia pod cenu znaleckého posudku, asi nepočítali s tým, že si niekto prečíta teda naozaj dosť objemnú zmluvu týkajúcu sa tepeľného hospodárstva bytového podniku, ani že poslanec Karmažín nebude ochotný trpieť nazvem to "zvláštne postupy" pri konaní v procese schvaľovania územného plánu v meste.

Dosť určite nepočítali ani s tým, že sa nájdu nejakí poslanci ako  Hanus a Irsák,  ktorí  verejne vystúpia proti voľbe hlavného kontrolóra podľa výberového konania, ktorého podmienky sú stanovené zjavne v rozpore so zákonom.

A už úplne ich nemohlo napadnúť, ako na hovo*o bude vyzerať porovnanie odmien vo zverejnenej tabuľke. No, asi dnes vidia, že ľudia sú schopní aj myslieť, čo ich zjavne prekvapilo a zaskočilo. 

Do včerajšieho večera mal billboardy v meste iba kandidát Tomčányi a to pred voľbami. Prekvapil sa, keď mu poslanec Kurbel zaplatil nejaké aj po voľbách?

Vážení, samospráva je o službe občanom, nie o delení si verejných zdrojov v štýle obhajoby niektorým z diskutujúcich: " keď na to je dosť peňazí, nech si rozdelia"... 

Verejné finančné zdroje sú peniazmi našimi spoločnými. Ich rozdeľovanie a míňanie musí byť transparentné, účelné a vo verejnom záujme. To je rozdiel medzi súkromnou firmou, s ktorou  tieto odmeny tak radi ďalší diskutujúci porovnáva. A to je to, čo je dnes vážnym problémom.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign