Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Mesto Sereď informuje občanov o vyhlasení mimoriadnej situácie neskoro! - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum26. 01. 2015 14:52:24TémaBezpečnosť
200

Práve nás čitateľ a obyvateľ mesta  upozornil na fakt, že vedenie mesta nezlyháva iba v registorvaní 10 dní nefungujúcich zariadení mesta  (vychádzame z pripomienky obcana), ale aj v ďaleko závažnejších veciach týkajúcich sa  zákona č.42/1994 Z. z. NR SR o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov. 

Krízový štáb Okresného úradu Galanta vyhlásil mimoriadnu situáciu na území okresu  Galanta  (Sereď tam stále patrí)  od  24. januára  2015 a to od  18.00 hodiny. Mesto  Sereď svojich obvyvateľov však o tomto informovalo na oficiálnej stránke mesta až v nedeľu, teda na druhý deň. V mestskom rozhlase sme upozornenie nepočuli  cez víkend ani raz. 

Na FB mesta  Sered sa táto informácia objavila až dnes, presnejšie pred 1 hodinou, čo znamená, že  asi o 13.00. hodine.

Mesto Sereď  prostredníctvom poverených osôb je priamo zodpovedné za včasné informovanie obyvateľov práve o takýchto situáciách. Má na to príslušné technické prostriedky a aj personálne obsadenie. Napr.  mestský rozhlas má slúžiť práve  na tento druh informácií a nie na  2 x denne obtazovanie obcanov o akciách v obchodoch a pod. Na to slúžia iné komunikačné prostriedky.

Myslim si, že je na mieste otázka, ako si plní povinnosti  pracovník zodpovedný za CIVILNÚ OCHRANU platený mestom, teda nami?

Pripomínam, že  Sereď  je v pásme, v ktorom napríklad nečakaná povodeň, havária vlaku s nebezpečným nákladom či udalosť v Atómovej elektrárni  Jaslovské Bohunice, môžu veľmi vážne ohroziť tisíce občanov.

Text  dôležitého oznamu pre občanov:

25 Január 2015 (nedeľa)

Úradná tabuľa / Mimoriadna situácia

Dňa 24. Januára 2015 od 18.00 hod z dôvodu hustého sneženia, výskytu silného nárazového vetra, tvorby snehových závejov a poľadovice, čo zapríčinilo neprejazdnosť ciest a spôsobuje problémy v doprave a zásobovaní a čo zamedzuje zabezpečenie činnosti základných zdravotných zložiek v okrese Galanta a vzhľadom k tomu, že Krízový štáb Okresného úradu Galanta nevie predpokladať vývoj situácie, v zmysle preventívnych opatrení a predchádzania vzniku vážnejšieho ohrozenia, na základe zákona č.42/1994 Z. z. NR SR o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov, je vyhlásená mimoriadna situácia na území okresu Galanta do odvolania.

Zdroj: sered.sk - oficiálny web mesta

 

- - -

AKTUALIZÁCIA

26 Január 2015 (pondelok)

Úradná tabuľa / Odvolanie mimoriadnej situácie

Dňa 26. januára 2015 od 12.00 hod bola odvolaná mimoriadna situácia na území okresu Galanta, nakol'ko pominuli okolnosti, pre ktoré bola vyhlásená Mimoriadna situácia, v zmysle § 14 ods. 5 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č.42/1994 Z.z. NR SR o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov.

Zdroj: www.sered.sk

Poznámka radakcie:   Ak to chápem na časovej osi správne, tak krízový štáb odvolal mimoriadnu situáciu skôr, ako ju Mesto Sereď stihlo prostredníctvom  minimálne FB profilu mesta občanom oznámiť.

Nuž, to sme opäť niečim výnimoční...


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: oficialna stranka Mesto Sered a FB
200
Autor: Zdroj: oficialna stranka Mesto Sered a FB

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign