Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Mesto stavia čierne stavby a ignoruje práva občanov - primátor Tomčányi nereaguje

Počas leta  2016 vedenie Mesta Sereď a úradníci na základe povolenia vydaného Obcou Šintava a podpísaného starostom obce Miroslavom Holičkom umožnili kompletnú realizáciu stavby v mestskej nehnuteľnosti v rozpore s príslušným  stavebným zákonom. Zo strany poškodených vlastníkov susednej nehnuteľnosti boli potrebné dve osobné upozornenia na MsÚ, aby sa kompetentní týmto protizákonným stavom začali zaoberať. Poškodení vlastníci v záujme ochrany práv uprených samosprávou a úradníkmi  museli kontaktovať advokátsku kanceláriu, odborníka na stavebné právo a dlhé hodiny až dni riešiť to, čo si vo svojich daniach predplácajú a čo má byť riešené úradmi a samosprávou v Seredi vedenou primátorom mesta Tomčányim a 19 poslancami  MsZ.

Smutné je, že pri osobnom stretnutí na MsÚ aj vedúca príslušného oddelenia  Ing. Anna Halabrínová osobne tvrdila, že stavba bola realizovaná v súlade so zákonom a vlastníci susednej nehnuteľnosti v práve nie sú. To isté verejne na rokovaní jednej z komisií tvrdil aj poslenec MsZ a viceprimátor Veselický  s tým, že sa čuduje, prečo sa niekto vecou ďalej zaoberá.

Protizákonný stav sa meniť začal až po našom upozornení na vec a jej medializovaní a to pokusom stavebníka, teda mesta  túto čiernu stavbu legalizovať vydaním dodatočného  stavebného povolenia. Stavebné konanie bolo však začaté až vtedy, kedy je čierna stavba realizovaná za viac ako  6000 Eur z verejných finančných zdrojov naplno využívaná obyvateľmi sociálnych bytov, čím sú práva vlastníkov susednej nehnuteľnosti sústavne porušované. 

V prípade mesta  Sereď sa nejedná o prvú stavbu realizovanú bez stabevného povolenia a platenú z verejných peňazí a teda protizákonne. O stavbe ďalšej sme písali tu:    http://www.seredonline.sk/clanky/divadlo-skoncilo-opona-zostala-roztiahnuta-kto-na-msz-verejne-klamal-cast-2/   a tu primátor mesta Tomčányi zašiel dokonca tak ďaleko, že realizáciu stavby a jej vyhotovenie bez stavebného povolenia verejne pred občanmi obhajoval.  A aj v tejto veci občanov aj verejne klamal. Dôkaz je možné vidieť tu:   https://www.youtube.com/watch?v=wpT68rQfJ4s

Na základe negatívnych skúseností občanov so stavbami realizovanými mestom pod vedením jeho primátora a štatutára  Ing. Martina Tomčányiho bez stavebného povolenia, teda ľudovo povedané "na čierno"  a teda protizákonne, sme o stanovisko ešte  01.12. 2016 e-mailom požiadali primátora mesta Tomčányiho. Primátor doteraz nereagoval a ďalšie oprávnené otázky poškodených občanov  mestom ktoré riadi - ignoruje.

Dnes sme mu teda obsah e-mailu odovzdali v písomnej podobe do podateľne MsÚ.

 

Do rúk primátora  mesta Sereď  Ing. Martina Tomčányiho

Pán primátor Tomčányi, vzhľadom na to, že na e-mail odoslaný na Vašu adresu ako aj na podatelňu MsU pred 12 dňami ste nereagovali a komunikáciu s občanmi v tak závažnej veci ako je porušovanie zákonov organizáciou, ktorej ste štatutárom  ignorujete, Vám  kompletný text e-mailu odovzdávame aj v písomnej podobe.

- - -

Pan primator mesta  Sered, Ing. Martin Tomcanyi

iba nedavno Mesto Sered priamo v nehnutelnosti  Mestskych socialnych bytov  patriacej mestu, kompletne realizovalo a dalo do uzivania stavbu bez stavebneho povolenia. Mestom realizovany vchod do jestvujucej budovy a schodiste osadene do betonovych zakladov je teda dalsou ilegalnou (ciernou) stavbou realizovanou vo vaznom rozpore so stavebnym zakonom a zakonom chranenymi zaujmami vlastnikov susednych nehnutelnosti. 

Pytame sa Vas,  statutara a primatora mesta  Sered:

-          1. ako je mozne, ze pod Vasim vedenim mesta bola uz minimalne druha stavba mestom realizovana a dana do uzivania nielen bez nevyhnutnej kolaudacie, ale dokonca aj bez stavebnaho povolenia  a teda respektovania stavebneho zakona?

-          2. ako je mozne, ze pod Vasim vedenim mesta, uz pri minimalne druhej stavbe boli fatalne porusene zakonom chranene zaujmy ostatnych obcanov a vlastnikov nehnutelnosti?

-          3. podklady k stavbe boli pripravene zamestnancami mesta, teda osobami, za ktorych pracu sa obcanom zodpovedate Vy osobne a stavba bola realizovana z verejnych financnych zdrojov. Z verejnych financnych zdrojov su plateni a odmenovani aj zamestnanci mesta a aj Vy. Pytam sa Vas pan primator Tomcanyi, aku zodpovednost vyvodite voci zamestnancom vratane prednostu uradu  Krajcovica a samozrejme, aku zodpovednost vyvodite aj voci sebe?

-          4. akym sposobom navrhujete odskodnit tych obcanov, ktorych zaujmy chranene zakonom  boli nekompetentnym a protizakonnym konanim mesta Sered porusene?

Pan primator, dakujem za Vase odpovede tykajuce sa tohto zavazneho pochybenia  a nedodrzania zakonov  zamestnancami a vedenim mesta  Sered. 

Dakujem.

Milos Majko 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign