Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

MsZ v Seredi zasadá - priebežne aktualizované

Miloš MajkoDátum20. 04. 2010 08:11:01TémaMestský úrad
Zasadanie Mestského zastupiteľstva začalo schválením programu. Primátor mesta konštatoval, že dvaja poslanci MsZ prídu neskorej. Boli prijaté niektoré návrhy na doplnenie programu zasadania. Prerokovávanie zmluvy na spoluprácu medzi SeredOnLine.sk a Mestom Sereď nebolo do programu zahrnuté, nakoľko zmluva má prejsť jednotlivými komisiami MsZ. Do programu bolo zahrnuté odovzdanie petície za zriadenie Útulku pre týrané a opustené zvieratá. Prebieha bod rokovania - Interpelácie poslancov. Mimo iné, niektorí poslanci hovoria o čistote mesta. Primátor mesta viacej krát opakuje - "problémom sú len peniaze" - a hovorí, že aj on by mal veľa nápadov, len nie sú na ne peniaze. Zároveň vyhlásil, že "mesto je čisté, darmo hovoríte že nie". Poslanec Tomčányi na úvod svojej interpelácie žiada odpovede na svoje interpelácie z minulého a predminulého zasadania MsZ. Ďakuje za odstránenie vrakov áut z verejných priestranstiev. Pokračuje novou interpeláciou napr.: - požiadal o oznámenie, ktorí dva poslanci zo šiestich odvolali svoje podpisy pod listom týkajúcim sa prípadu REBOD. Poslanec Kurbel prezentuje informáciu, že minulý rok sa pod hotelom Hutník boli organizované diskotéky so striptízom, ktorých sa zúčastňovali 15 ročné nadrogované deti. Rokovanie po prestávke pokračuje kontrolou plnenia uznesení MsZ. Informuje Mgr. Zuzana Horváthová. Rokovanie pokračuje podľa programu. Riaditelia Základných škôl a Materských škôl oboznámili MsZ s hospodárením. Väčšinou počuť informácie, ktoré svedčia o nedostatku finančných prostriedkov a nakupovaní výlučne toho najnutnejšieho pre chod zariadení. Primátor mesta skonštatoval, že v tomto volebnom období sa pre školy a škôlky zo strany mesta urobilo veľmi veľa. Po obednej prestávke poslanci pokračujú v rokovaní MsZ. Poslanci neschválili realizáciu prístavby k pizzerii AB. (z dôvodu objektivity odporúčame vypočuť si audiozáznam z rokovania o predmetnom bode) Pred vedenie MsU a poslancov predstúpil riaditeľ polikliniky v Seredi, Ing. Bagar a informuje o aktuálnom stave na poliklinike. Práve sa rokuje o možnosti priplácania mesta napr. 2 Eurami na hodinu služby v lekárskej pohotovosti. Mimo iné poslanci po zdĺhavom rokovaní schválili podmienky vydávania Sereďských noviniek. Bude v nich môcť byť inzercia, budú môcť slúžiť aj pre okolité obce a budú môcť mať viacej strán. Pre objektívnosť odporúčame vypočuť audiozáznam. MsZ rokuje o žiadostiach FO A PO. Dnes o 17:10 bolo MsZ odovzdaných 53 petičných hárkov s počtom podpisov asi 1300 (predbežne platných asi 1000) občanov, požadujúcich zriadenie Mestského Útulku pre týrané a opustené zvieratá v Seredi. Komentáre poslancov skutočne odporúčam vypočuť z audiozáznamu. Rokovanie MsZ bolo ukončené. Z dôvodu vytvorenia si objektívneho názoru na priebeh rokovania MsZ odporúčame vypočutie si kompletného rokovania z audiozáznamu.

Fotogaléria k článku:

Zobraziť všetky fotografie

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign