Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"My občania sa cítime ako v džungli a nie ako v meste" - čo na to primátor mesta?

Miloš MajkoDátum09. 06. 2015 13:35:17TémaPostreh občana

Tráva a burina je tento rok v meste prerastená na mnohých miestach a to do takých rozmerov, že sa priebežne na tento stav verejne sťažujú viacerí občania. Jaroslav Hrušovský dokonca v SOL uverejnil nasledujúci článok, ktorý doplnil o fotografie dokumentujúce skutočný stav.

E-mailom sme požiadali  primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho o stanovisko k podnetom občanov:

From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, June 03, 2015 9:27 AM
To: primator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost o stanovisko primatora mesta Sered

Dobry den pan primator Ing. Martin Tomcanyi,

Obyvatel mesta Jaroslav Hrusovsky uverejnil na  SOL svoj postreh o nezvladani kosenia  travy a buriny vo viacerych castiach mesta.
http://www.seredonline.sk/clanky/chcel-by-som-sa-opytat/

J. Hrusovsky dolozil desiatky fotografii, ktore tento stav dokumentuju.
Pod clankom rychlo  pribudaju komentare od dalsich obcanov a tu napr.:

Pre primátora | 03-06-2015 01:02:04 |
trapas pre mesto pán primátor!! Zdvihnite si zadok a začnite konať!! My občania sa cítime ako v džungli a nie ako v meste

Majka | 03-06-2015 07:08:52 |
Tráva a burina je všade.Či pri chodníkoch,detských ihriskách,takto mesto ešte nevyzeralo!A nehanbia sa napísať,že mesto má len jeden traktor-kosačku.Keby sa nezozkrádalo a nedelilo z našich peňazí,mohli mať aj päť!

seredanka | 03-06-2015 08:14:40 | Je to fakt, tento rok to akosi nezvladajú....Mestske komunikacie,chodniky - pri obrubnikoch kopa spiny, z toho vyrasta zelina. Co som pocula chcu striekat chemicky,ale to znici akurat zelinu a zvysky zeminy prach, necistoty ostanu a dalsia zelina moze vyrastat. Treba to cistit ako sa to vzdy doterazu robilo. Takto sa peniaze z nasich dani nesetria!!!

Jozef | 03-06-2015 08:18:23 | A co tak obratit sa na najfasa manazera pod slnkom, aby vybavil aj kosenie zadara? Tak ako odvoz BRO?
A kosaciek mame v meste min tri. Z toho dve Kuboty, jednu mensiu a pokial viem tak dalsie su prenajate skolam.
Či?

Pan primator,
Ziadame Vas o zaujatie stanoviska k zanedbanemu verejnenmu priestranstvu a o Vase vyjadrenie obcanom, kedy budu verejne priestranstva udrziavane  a zaroven, kto konkretne na MsU  v tejto veci zlyhal. Ziadame uviest meno zodpovedneho pracovnika za tuto cinnost.

Pan primator, ziadame Vas zaroven o Vase stanovisko, ci ste Vy ako voleny zastupca obcanov a predstavitel mesta  spokojny so stavom, ktory verejne prezentoval  obcan  Hrusovsky.

Vase stanovisko bude uverejnene bez zmien za predpokladu, ze nebude obsahovat reklamu inym mediam ci Vase odvolavky na Vase vyjadrenia pre ine media.  V pripade ze uvedene obsahovat bude, zo stanoviska budu pred uverejnenim odstranene vylucne linky a nazvy inych medii.

Pan primator, tento e-mail  umyselne nezasielame ako ziadost v sulade so zakonom  211/2000 Z.z. preto, lebo  Vam chceme opatovne dat sancu  informovat  obcanov  tam, kde informacie pozaduju a sposobom, akym ich pozaduju.

Odvolavame sa zaroven na  Vase tvrdenie v e-maili z tohto tyzdna, kde tvrdite nasledovne:   „Na otázky týkajúce sa výkonu mandátu primátora, ktoré mi boli od Vás doručené, som odpovedal vždy v zákonom stanovenej lehote.“

Dakujeme.
Za www.seredonline.sk  
Milos Majko

- - -
 

Stanovisko MsÚ  do redakcie prišlo nasledovné:

From:Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Friday, June 05, 2015 11:30 AM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost o stanovisko primatora mesta Sered

Dobrý  deň  ,

K 29.5.2015 bola ukončená druhá kosba sídliskovej a parkovej zelene v meste.

Od 1.6.2015 sme zahájili kosenie okrajových častí mesta. Bola vykonaná kontrola všetkých ulíc a následne vystavená objednávka s konkrétnymi lokalitami vrátane ulíc Hviezdoslavova, Jilemnického a Komenského.  Pokosené by mali byť  do  9.6. 2015

Kosenie     mesto  zabezpečuje    predovšetkým    so zmluvným  partnerom  SITA  Slovensko   a.s.  , ktorá v  snahe    urýchliť   priebeh  kosenia   rozšírila  počet koscov   o ďalšiu    skupinu. 

Mesto   so svojimi zamestnancami   pokosilo    od začiatku    sezóny   kosenia    ( od  10.4. 2015) :

- 2x  areál  Zámockého parku

- 2x  areál  amfiteátra

- 2x sídlisko  Garbiarska, Novomestská,  Námestie  slobody   

- 2x areál   ZUŠ  na Komenského  ul.

- 1x areál   MŠ  Murgašova   ul.

- 1x ihrisko TJ Rozkvet, Strednočepenská    ul.

- 1x Kaplnka  na Šulekovskej ul.

- park na Námestí    slobody  sa  kosí    intenzívne  1 x  týždenne.

Stalo  sa,  že   niektoré   lokality    neboli pokosené načas   alebo  v  požadovanej kvalite,  boli  uplatnené   reklamácie   a nedostatky   sú     priebežne   odstraňované

Treba podotknúť, že  súčasný    priebeh   počasia  trávam   a burinám  praje.   Výdatné  dažde v minulých  týždňoch  a  teplé počasie    spôsobili,  že   v niektorých    lokalitách  už prerástli, čo celkovo spomaľuje   priebeh  kosenia.

referát  životného prostredia   MsÚ       Ing.   Katarína  Navrátilová          Mgr. Samuel   Lomen  

- - -

Ako je vidieť z uvedenej odpovede, primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi na naše otázky neodpovedal. Vlastne, on neodpovedal vôbec na žiadnu otázku. Neodpovedal ani na to, či on z pozície primátora zastáva rovnaký názor ako občania. Neodpovedal ani na to, či kto konkrétne a MENOVITE je zodpovedný za súčasný stav a to napriek tomu, že sme sa to konkrétne pýtali a občania majú právo vedieť, kto im spôsobuje problémy.

Otázky na primátora mesta teda zopakujeme s odvolaním sa na príslušnú legislatívu. Nie je dobrým znamením pre občanov, ak sa primátor mesta úmyselne vyhýba priamym odpovediam na konkrétne otázky  občanov týkajúce sa stavu mesta - tentokrát vecí, ktoré sa dokonca bezprostredne týkajú samotných občanov.  Nie je dobrým znamením, keď volený zástupca zodpovedný za chod mesta a službu občanom účelovo zatajuje pred občanmi informácie týkajúce sa zodpovednosti konkrétnych ľudí za neskoro, nekvalitne alebo zle vykonanú prácu. 

Vedenie úradu má na starosti prednosta Ing. Tibor Krajčovič. Pán primátor, je to ten istý prednosta, ktorému ste za prácu navyše za 4 roky udelili odmeny vo výške viac ako 65 000 Eur?

Poznámka autora: Možno by bolo vhodné, keby pán prednosta tak veľa nepracoval "navyše", ale zabezpečil by základné fungovanie mesta  potreby občanov. V pracovnej dobe.

Z odpovede mestských úradníkov je zrejmé, že dnes by malo byť všetko pokosené.

Stav 09. júna  2015  po 10.00 hodine. Na FB seredonline.sk pribudla táto poznámka:

Prosím vás ihriska sa nekosia?nemôžme chodiť z deťmi na ihriska,koli vysokej tráve a to všade. Mohli by ste niečo s tým robiť?

 

Ja to ďalej komentovať nebudem, názor si každý určite urobí sám.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign