Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na včerajšom stretnutí bolo vedenie mesta oproti občanom vo výraznej prevahe

Miloš MajkoDátum04. 12. 2012 01:16:21TémaMestský úrad
200

Pondelkové stretnutie občanov s vedením mesta sa podľa očakávania viacmenej nieslo v znamení otvoreného listu doručeného pred nedávnom na MsÚ. Vedenie mesta sa snažilo na list reagovať odpoveďami a to napriek tomu, že niektorí z podpísaných občanov sedeli v hľadisku a vyslovene povedali, že žiadne odpovede nepožadujú a na miesto odpovedí chcú vidieť činy tých ktorím bol otvorený list adresovaný.

Škoda, že dnešného stretnutia vedenia mesta s občanmi sa zúčastnili de facto traja občania, nakoľko ďalší prítomní zastupovali médiá čo teda v praxi znamená, že vedenie mesta bolo voči občanom vo výraznej presile. Neviem či je nevyhnutné znovu pripomenúť, že slabá účasť a nezáujem občanov by mali byť na zamyslenie či je táto forma komunikácie s občanmi formou najvhodnejšou a najúčinejšou.  Stretnutia sa tentokrát zúčastnil aj bývalý primátor mesta Vladimír Vranovič.

Výrazným oživením stretnutia bola účasť aktivistu Juraja Smatanu, ktorý je mimo iné poslancom MsZ v Považskej Bystrici a s komunálnou politikou má bohaté skúsenosti. Ako jeden zo zakladajúcich členov Infoslobody na stretnutí vyjadril najmä výhrady voči periodiku Sereďské novinky vydávaného mestom Sereď - ako vyplynulo zo vzájomnej diskusie v podstate iba vedením mesta. Je až zarážajúce, že o tom aké články budú uverejnené v novinách platených nami občanmi rozhoduje de facto iba viceprimátor mesta, ktorý je zároveň jeho hovorcom. Nejestvuje žiadna redakčná rada, ktorá by dohliadala na vyváženie obsahu v podstate verejno právneho média. Jedna osoba nech by bola akákoľvek v médiu, v ktorom nejestvuje individuálny prístup občanov systémom online nie je dostatočnou zárukou objektivity novín, vyváženosti príspevkov a ochrany proti cenzúre. Práve opačne takéto riešenie priam napovedá, že noviny môžu byť vedené príliš jednostranne čo si periodikum financované z verejných zdrojov v súčasnej dobe jednoducho nemôže. Zo stretnutia vedenia mesta s občanmi prinášame zostrih vyjadrení Juraja Smatanu k téme, ktorá je pre demokraciu v meste a informovanosť jeho občanov mimoriadne dôležitou. Zároveň prinášame rozhovor s Jurajom Smatanom natočený po predmetnom stretnutí.

K téme sa ešte vrátime.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign