Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na fatálne zlyhania politikov doplácame zase my občania

Miloš MajkoDátum19. 01. 2016 12:28:23TémaTak to vidím ja...

O probléme s imigrantami a nevyhnutnosti prijímania systematických riešení  som písal už veľa krát. Napríklad aj tu: http://www.seredonline.sk/clanky/ako-vyzera-realita-posledni-znovu-pochopili-politici/    Písal som hlavne o nemožnosti reálne prijať milióny utečencov - na toto totiž primitívne politické rozhodnutie nestačí. Politik si totiž týchto ľudí neberie domov do svojej obývačky, ale zväčša ich nanúti občanom  do ich života. Ani to by až tak nevadilo, keby išlo o ľudí pochádzajúcich z obdobnej kultúry, sociálneho prostredia s obdobnými návykmi správania sa na verejnosti. Ak je však v našej civilizovanej spoločnosti zvykom štandardne hádzať odpadky do odpadkového koša, močiť na toalete, modliť sa v nedeľu, kúpať sa v bazéne v plavkách či vážiť si ženu ako človeka, ťažko dokáže spoločnosť bez ujmy absorbovať stovky tisíc ľudí pochádzajúcich z prostredia, v ktorom je bežné odhadzovanie odpadkov na zem, vykonávanie potreby na ulici, modlenie sa 5 x denne a to ešte za špeciálnych podmienok, kúpanie sa v úbore z ktorého je viditeľná sotva tvár a ponímanie hodnoty ženy na úrovni ťavy či iného hnuteľného majetku. Nie, skutočne nemám nič proti žiadnej viere,  no tento stret proste nemôže priniesť nič pozitívne - ja očakávam hlavne konflikty. 

V pomerne obsiahlom rozhovore som sa k príčinám pomerne podrobne vyjadroval aj tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/migracia-je-problemom-globalnym-nezamedzime-jej-no-mame-sancu-stanovit-pravidla-ktore-nam-umoznia-prezit/

V jednom z článkov som napísal mimo iné presne toto: "Politici dostali Európu do stavu, kedy sa začínajú búriť už nielen vlastní ľudia, ale aj samotní migranti. Keď sa búria v stovkách, je možné prejavy nevôle eliminovať bezpečnostnými zložkami. Pri desiatkach tisíc ľudí idúcich na základe pozvánky a tým v podstate aj politickej objednávky, no v nedôstojných podmienkach a bez istoty normálnej budúcnosti sa väčšia vzbura, či odpor zvládnuť bude dať ťažko aj tvrdšími prostriedkami. Áno, ozbrojené armádne zložky budú schopné potlačiť akýkoľvek prostest a odpor. Znovu je však na mieste otázka. Toto snáď bolo účelom a takto si majú pamätať Európu stotisíce ľudí, ktorí v nej hľadali lepší život?" - to bolo niekedy v októbri 2015.

Dnes sa búria už aj samotní politici. Na programe dňa totiž majú hromadné sexuálne obťažovanie stoviek, možno tisícok dievčat a žien v Nemecku, problémy majú vo Švédsku a vlastne všade, kde väčšie množstvo imigrantov skončilo, čaká na azylové konanie, alebo sa len jednoducho zdržuje. Konieckoncov, čo asi tak normálne mysliaci človek môže očakávať od stoviek či dokonca tisícok mladých mužov žijúcich vo viacmenej uzatvorenej komunite dlhodobo bez možnosti sexuálneho uspokojenia ženou? Nech ide o akokoľvek zdržanlivých chlapov, raz nevyhnutne musí prísť stav, v ktorom postačí iskra a ostatné vykonajú hormóny a davová psychóza. A to si nemyslím, že ide o preháňanie, skôr stačí nebyť odtrhnutý od reality a nežiť v bubline každodenných presunov  v sterilnom prostredí za asistencie ochranky.

Včera Rakúska republika oficiálne ohlásila zavedenie hraničných kontrol - majú  prirodzené obavy z vyhosťovania nežiadúcich migrantov z Nemecka. Maďari sa vyjadrili, že na svoje územie neprijmú jediného migranta, ktorého sa Nemecko chce zbaviť. Balkánci ich majú plné zuby už dávno a severania ich späť do Ruska idú vracať na bicykloch teda presne tak, ako do ich krajiny prišli.

Ešte v minulom roku som písal o hrozbe návratu kontrol na hraniciach krajín združených v Schcengene. http://www.seredonline.sk/clanky/schengen-je-ohrozeny-kontroly-na-hraniciach-zacinaju-byt-realitou/

A máme to tu v plnej paráde. Neteším sa, no zároveň pani Merkelovej a ostatným politikom gratulujem - "vyznamenali" sa tým, že konali ako z reťaze odtrhnutí tupci, ktorí nie sú schopní domýšlať svoje konanie do dôsledkov.

Za najhoršie na veci považujem to, že následky zase ponesieme my všetci. Im totiž  "CD" na autách a diplomatické pasy zostávajú...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign