Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na margo neuskutočneného stretnutia

 

Sebaodhalenie anonymov sa v pondelok 3. 2. 2014 vo veľkej zasadačke MsZ nekonalo.  Nenašiel sa nik, kto  by bol ochotný vystúpiť a povedať nahlas pod akým nickom kde diskutoval.  Stretol som sa s názorom, že chcieť od niekoho, aby diskutoval  tvárou v tvár, je  neférové a nezmyselné.  Ja si to nemyslím, no  rád sa nechám poučiť. Čo je neférové a nezmyselné na tom, keď chcem vedieť, kto sa ma na niečo pýta?

Pohľad na  mnohé anonymné príspevky v rôznych diskusiách ukazuje, že z piatich takýchto sú  štyri  žlčovité  poznámky , hrubosti a vulgarizmy a iba jedna zrozumiteľná otázka.  Neraz som si kládol otázku, prečo utajení nekladú otázky  priamo funkcionárom,  od ktorých odpovede údajne žiadajú.  Zdôrazňujem – údajne žiadajú. Pretože asi  desať  rokov sú na webovej stránke  mesta mailové adresy všetkých poslancov a primátora.  Čo bráni „zvedavému“, aby otázku poslal konkrétnemu poslancovi?  Teoreticky nič. V skutočnosti jeho  vlastný nezáujem. Tí, čo sa pýtajú anonymne, odpoveď dostať vôbec nechcú.  Jediným ich záujmom  je znehodnocovanie práce poslancov a primátora, ohováranie bez dôkazov a popretie skutočnosti, že Sereď v investíciách  a tempe rozvoja predbehla v ostatných troch rokoch niekoľko porovnateľných miest.

K skladaniu masiek  nedošlo. Dvanásť  sľúbených anonymných diskutérov na miesto a v termíne stretnutia oznámenom 18.1.2014 (15 dni vopred) neprišlo.  Končí február.  Neviem , či  niektorému z poslancov MsZ bol daný návrh na stretnutie  v inom termíne.  Pravdepodobne  už ani daný nebude. Veď načo?  Odpovede predsa neboli dôležité. Dôležité boli iba otázky o odmenách ktoré mali verejnosť hecovať.  Padol ďalší mýtus.  Mýtus o  nespokojných občanoch, ktorí sú ochotní vystúpiť z tieňa. Za mytológa budem ale označený  zasa ja. Aj keď  mýty tvorí niekto iný a ja sa ich snažím rúcať. Nevadí.  Hra so slovami môže mať rôznych víťazov. Sila argumentov  a merateľných výsledkov iba jedného.  


Autor: Ľubomír Veselický

Zdroj: SN


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign