Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na našom meste mi záleží...

Miloš MajkoDátum12. 11. 2014 19:14:13TémaTak to vidím ja...
200

V meste  Sereď  žijem a vychovávam svoje dieťa. Na našom meste mi záleží. Z každej cesty po svete sa chcem domov vracať s radosťou a s tým, že mesto je tu pre nás a nie my pre neho.

Práve preto nechcem aby:

- volený funkcionár hovoril, že občan má možnosť rozhodovať o veciach verejných iba jediný deň za 4 roky - teda vo voľbách

- si členovia komisií  pri MsZ dovoľovali  občanov nevpustiť na ich zasadanie, na ktorom rozdeľujú verejné finančné zdroje (naše peniaze) záujmovým klubom a skupinám

- občan bol ignorovaný poslancami MsZ s odôvodnením, že s anonymami nediskutujú. Ak im je dobrý anonymný hlas od voliča, musia od neho akceptovať aj anonymnú otázku.

- poslanci MsZ v rozhodovaní o veciach verejných uprednostňovali záujmy úzkych lobistických skupín pred verejným záujmom

- sa menila trasa nákladnej dopravy z ulíc, na ktorých bývajú poslanci MsZ  (Stareček a Vydarená)  na trasu, ktorá zaťaží iných obyvateľov mesta (napr. Železničná ul.)

- sa mesto Sereď stávalo zaujímavých iba pre vyvolených podnikateľov a vybrané skupiny ľudí

- mesto Sereď bolo v krajine známe iba drogami, vysokou kriminalitou a haldou škodlivého luženca pri bývalej Niklovej huti

- boli médiá platené z daní nás občanov zneužívané na propagandu a demagógiu zo strany tých, ktorí sú pri moci

- si úradník  (napr. Bc. Branislav Koričanský)  beztrestne dovolil občanovi napísať, že mu CENZÚROVAL jeho článok, ktorého uverejnenie požadoval v médiu platenom občanmi

- primátor mesta  ( napr. Ing.Martin Tomčányi)  verejne a beztrestne obhajoval protizákonné konanie kohokoľvek  (napr. výstavbu z verejných peňazí na verejných priestranstvách bez stavebného povolenia)

- primátor so svojim zástupcom obhajovali protizákonné  Všeobecne záväzné nariadenia mesta

- poslanci schvaľovali účelovo protizákonné  VZN na určitú dobu s vedomím, že na ich nezákonnom obsahu chcú získať prospech alebo výhody pre kohokoľvek (aj mesto)

-  boli v meste sústavne vypilovávané vzrastlé stromy, ktoré prežili možno 1., určite však 2. Svetovú vojnu, okupáciu krajiny vojskami Varšavskej zmluvy, normalizáciu, Nežnú revolúciu - neprežili len posledné volebné obdobie a "starostlivosť" o ne.

 

A chcem aby:

- sme v meste budovali maximálne otvorenú samosprávu s maximálnou participáciou občanov a záujmových združení na chode a rozvoji mesta

- si volený zástupca občanov a úradník uvedomil, že nie občan má slúžiť jemu, ale on má slúžiť občanovi

- prioritou samosprávy boli záujmy a potreby väčšiny obyvateľov mesta

- naše deti neboli na chvoste záujmu a financovania  ich potrieb. 

- z verejných financií boli dotované predovšetkým športové aktivity  detí a mládeže. Aby boli deti uprednostnené pred dospelými športovcami.

- sa volení funkcionári pýtali voličov na ich potreby a tomu prispôsobovali priority v investíciách v meste

- boli mladé rodiny maximálne zvýhodňované a to napríklad minimálnym poplatkom za materské školy a vytváraním lepších podmienok pre život v meste

- mesto z verejných finančných zdrojov maximálne podporovalo úspešné projekty ako napr.  Bezpečné mesto - projekt, ktorý si získal popularitu a rešpekt ďaleko za bránami mesta

- volení funkcionári nepovažovali otázky zamerané na ich prácu, jej výsledky a hospodárenie s majetkom mesta za osočovanie a invektívy

- volení funkcionári  komunikovali s občanmi spôsobom, ktorý si zvolia občania a nie nútenými  kanálmi vyhovujúcimi poslancom, primátorovi a úradníkom

- každý občan mal rovnaké práva a povinnosti

 

A NEchcem  a chcem toho ešte veľa. Určite aj vy, vážení spoluobčania. Práve preto som pred 7 rokmi založil a vytvoril  nezávislé internetové médium  www.seredonline.sk. Je to médium, ktoré je naše a pre nás. Od jeho vzniku ho tvoria výlučne samotní občania a na rozdiel od médií ovládaných nami volenými zástupcami, je  SOL bez cenzúry.

Dnes má dennú návštevnosť okolo 8 000 návštev, čo je  v priemere  3000 unikátnych pripojení počítačov.

Pred tromi rokmi som spolu s dvomi podobnými médiami založil  Asociáciu nezávislých internetových médii Slovenska  - INFOSLOBODA. Aj tým si  naše  SeredOnLine.sk získalo celoslovenký kredit a médium nám závidia občania vo väčšine miest a obcí v krajine.

Pred asi 6 rokmi sme spolu s manželkou Monikou začali budovať projekt  BEZPEČNÉ MESTO, ktorý je zameraný na prevenciu kriminality detí a to v oblasti drogovaj problematiky a bezpečnosti cestnej premávky. Projekt okrem nás, po 3 roky pomohol financovať aj štát a to na základe jeho kvality a úrovne, ktorá je dnes nespochybniteľná. Práve na tento projekt sme tento rok od mesta pre naše deti žiadali dotáciu vo výške necelých  10 000 Eur. Členovia príslušnej komisie pod vedením Ing. Norberta Kalinaya  na tajnom zasadaní  pre projekt schválili   iba 1000 Eur. Dospelých futbalistov dotovali desiatkami tisíc Euro. Ešte aj občianskemu združeniu zaoberajúcemu sa hudbou dali viac peňazí, ako stovkám našich detí na prevenciu kriminality a výučbu bezpečnosti na cestách!

Vážení občania, je to hanba a preto zastávam názor, že samospráva musí fungovať inak. V prospech väčšiny a vo verejnom záujme. 

Z mnohých vlastných skúseností si dovolím vyhlásiť, že tomu tak nieje. Práve preto sme minulý rok spolu s ďalšími rozumnými a rozhľadenými ľuďmi  založili  občianske združenie  OBČAN ROZHODNI, prostredníctvom ktorého sme odhodlaní systematicky všetko zle fungujúce meniť k lepšiemu. Pridajte sa k nám!

Spolu s manželkou a iba  šesť ročným synčekom sme nevynechali žiadne voľby, ktoré sa na Slovensku konali. A budeme voliť aj  15. novembra  2014. Budeme voliť ZMENU ZDOLA , pretože tí "hore" svojimi činmi dokázali, že neriadia naše mesto v prospech nás všetkých.

Priatelia, nezabudnite:   NAJHORŠIA JE MLČIACA VAČŠINA...

S úctou  Miloš Majko s manželkou Monikou a synčekom Denisom

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign