Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na rokovaniach OZ v Šintave začína byť "veselo"...

Miloš MajkoDátum11. 04. 2017 00:01:48Témaobec Šintava
200

Šintava  | Dnešné rokovanie obecného zastupiteľstva v Šintave sa nieslo v znamení skôr konfliktov, ako  hľadania komrpmisov, novej "hračky" zakúpenej starostom za obecné peniaze, osočovania sa navzájom, opätovnej snahy starostu účelovo zle zrátať hlasy,  aby mu prešlo hlasovanoie na zmenu VZN o odpadoch,  ale aj hysterického výstupu kontrolórky a jej verejného obviňovania  poslanca MsZ z konania, ktoré ako sa následne priznala, nevie dokázať. Nuž, vývoj v obci naznačuje, že situáciu nedokážu zvládať hneď niekoľkí volení zástupcovia.

Zaujal nielen  poslanec Polák, ktorý predložil návrh na zaradenie diskusie občanov do rokovania, ale aj poslanec Matušica, ktorý opačne občana hlásiaceho sa o slobvo okamžite arogantne okríkol s tým, že nie!

Kam sme sa to 27 rokov po revolúcii dostali, keď sa stále nájdu poslanci, ktorí nechcú dať slovo občanom svojou prácou prostredníctvom jej zdanenia sa skladajúcim aj na ich odmeny, starostovi Holičkovi a úradníčkam na platy  a vlastne na chod celej obce? To je teda v Šintave demokracia...

Perličkou bola neskutočná snaha, ba až s nadľudským vypätím síl a opätovným prispôsobovaním si zákonov nájsť spôsob, ako sa o siahnutí na zákonné práva občanov nekompetentným rozhodnutím obce Šintava v zastúpení starostom  Holičkom na rokovaní nebaviť namiesto hľadania spôsobu, ako sa s poškodeným občanom za obec dohodnúť. Starosta Holička má jednoznačne talent na vyvolávanie konfliktov a v podstate hnanie obce do súdnych sporov, ktoré ale zo svojho evidentne platiť nechce. Na výzvy poškodených ani ako fyzická osoba a ani z pozícíe štatutára obce totiž nereaguje.

Za uplnú anomáliu je možné považovať neodovzdávanie pošty určenej do rúk poslancom OZ podatelnou obecného úradu. Niekto na podatelni si asi neuvedomuje, že takáto prax a cenzúra skončila štrnganím kľúčmi na námestí  SNP v ´89 - teda pre tých, ktorí revolučné dni postrehli, nekachličkovali v tom čase kúpelne, či nevŕtali sa v pokazených motoroch vtedy obľúbených chladničiek značky Calex. Zatajovanie zatial neznámeho počtu listov určených do rúk poslancom OZ totiž nie je až taká sranda a za doručenie pošty určite priamo nezodpovedá staraosta, ale príslušná pracovníčka OZ. Iste nájde pádne argumenty, ktoré vyšetrovateľovi, ale aj kontrolórke  na vysvetlenie svojho konania predloží.

Ale vážne, to si naozaj poslanci OZ neuvedomujú, že nepodporením zákonnosti v obce a odďaľovaním riešenia problémov spôsobovaných aj starostom Holičkom a to ako jeho konaním (neodborným a nekompetentným), tak NEkonaním tam, kde by normálne človek konať mal nebudú v obci víťazi a porazení? Áno, správne, porazení budú všetci. Niektorí dnes a na obdobie, kedy si spravodlivosť bude hľadať cestu na svetlo sveta a žial obyvatelia obce následne, keď bude potrebné za dlhú cestu k spravodlivosti platiť.

Nuž, demokracia je nákladná a  totalitné sklony našťastie stále viac občanov  nechce akceptovať.

Na záver rozmýšlam, prečo starosta nechce veriť, že občan či poslanec nie je schopný sám nápísať niekoľko stránok anylytického materiálu popisujúceho preberanú problematiku. Že by iných súdil podľa seba?

V každom prípade starosta sa nenechal zahanbiť ani dnes, rokovanie napriek upozorneniam poslancov že stále sa do diskusie hlásia občania, diskusiu ukončil a po vyhlásení rokovania OZ za ukončené  s grimasami jemu vlastnými rokovaciu sálu opustil. Na právach poškodení občania sa zase budú musieť brániť právnou cestou. Radosť robiť právnika takejto obci...

Videozáznam z rokovania spracovávame.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign