Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na stretnutie občanov s vedením mesta ľudia prišli - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum02. 09. 2013 15:23:29TémaMestský úrad
200

Dnešné stretnutie občanov s vedením mesta je jasným dôkazom záujmu ľudí o riešenie vecí, ktoré sa ich bytostne dotýkajú. Vedenie mesta pravdepodobne po prvý raz urobilo to, čo odporúčame cez šesť rokov. Pozvalo dotknutých obyvateľov mesta z časti, v ktorej sa uvažuje s investíciou do cesty. Na stretnutie prišlo cez dvadsať občanov a títo sa naozaj rozumne zaujímali o riešenie, ktoré je asi z roku  2009 pripravené v projekte. Pripomienky a názory občanov veríme, že budú zakomponované do projektu, ak sa bude realizovať. (viac vo videozázname).

K prednesenému projektu sa prítomní obyvatelia danej lokality vyjadrili pomerne negatívne.

Stretnutie pokračuje ďalšími témami.

Parkovanie pred domom kulúry počas svadby

Poslankyňa  MsZ Pavlína Karmažínová  sa náčelníka MP spýtala, koľko pokút bolo udelených vodičom autami parkujúcich na trávniku a chodníkoch pred domom kultúry počas konania sa svadby. Ona sama ako občianka  MP požiadala o riešenie spôsobov parkovania, za ktoré bežný človek je prakticky okamžite sankcionovaný.

Náčelník  MP pán Mizerík sa vyjadril, že bol na dovolenke a rúto informáciu nemá. Zistiť ju hneď  akosi nemal záujem, ak keď sa musí nachádzať v záznamoch, ktoré ako predstaviteľ  MP musí mať k dispozícii minimálne na telefón a nepochybne vtedy, ak o informáciu požiada poslanec  MsZ pred občanmi na verejnom stretnutí.

Pavlíne Karmažínovej odpovedal Ľubomír Veselický. Povedal, že hliadky  MP na mieste boli a nesprávne parkovanie riešili napomenutím vodičov a dohovorom. Vodiči mali autá preparkovať.

Snažil som sa vedenie mesta a náčelníka  MP upozorniť na určitý precedens, na ktorý sa môže odvolať každý vodič, ktorého bude chcieť mestský policajt sankcionovať za nesprávne parkovanie. Poliucajt totiž nemôže apriori robiť výnimky v sankcionovaní vodičov za obdobné priestupky rozlišovaním, ktorého len upozorní či dohovorí mu a iných okamžite potrestá finančnou sankciou - pokutou. 

Náčelník  MP povedal, že to je na policajtovi. Mám však za to, že po padnutých vyjadreniach predstaviteľov  MP a vedenia mesta, sa každý vodič na túto situáciu môže odbvolať a keďže ako negatívna, tak pozitívna diskriminácia je zakázaná, policajti môžu mať vážny problém vodičom za nesprávne parkovanie udelovať sankcie.

Ďalšou témou bola informácia o problémoch s dodávkami nepitnej vody.  Tu som niekoľko otázok položil vedeniu mesta ja. Primátor však opätovne nerozlišoval medzi tým, čo rieši vedenie mesta  (je to ich povinnosťou) a dodávateľ  ZsVS, teda nové investície do zastaralého rozvodného systému a medzi tým, čo požaduje občianska iniciatíva.

Občianska iniciatíva požaduje riešenie kompenzácií za škody spôsobené a spôsobované  odberateľom. My chceme docieliť stav, kedy  dodávateľ  ZsVS uzná obyvateľom - svojim zákazníkom nárok na kompenzáciu strát pri odpúšťaní neupotrebiteľnej vody z vodovodu a jej odkanalizovaní počas havárií, náhradu za nevyhnutné nákupy pitnej balenej vody a náhrady za zničené vodovodné batérie a zašpinené prádlo. Taktiež za energie zaplatené navyše z dôvodu opätovného prania znečistenej bielizne a náklady spojené so situáciou, ktorú zákazník nevie a nemá možnosť predvídať.

Primátor uznal, že preberanie tejto témy nie je vhodné, s čím ja ako občan súhlasiť nemôžem. Myslím si, že práve takéto fórum je tým správnym na riešenie vecí, ktoré sa bytostne dotýkajú množstva občanov. Voda takouto témou nepochybne je.

Na stretnutí bola čiastočne prebraná aj téma nezverejnenia článkjov konkrétnych a podpísaných občanov v tlačenej verzii  SN. Vedenie mesta sa plne odvolalo na redakčnú radu, ktorá podľa nich môže rozhodovať podľa vlastného uváženia a svoje rozhodnutia nemusí odôvodňovať. Takýto postoj a názor považujem za ovzvlášť nebezpečný pre demokraciu a spôsob informovania verejnosti. Môže totiž prísť k stavuy, že niekoľko ľudí sa de facto tajne dohodne na úplnom odizolovaní určitých informácií v SN a o uverejňovaní iba niektorých určitým spôsobom smerovaných článkov. Toto si môže dovoliť médium súkromné a nie de facto verejnoprávne. Túto vec budeme podrobne sledovať a budeme významne tlačiť na to, aby verejné prísľuby primátora mesta, jeho zástupcu i prednostu  MsÚ boli dodržiavané a teda aby boli uverejnené aj kritické články týkajúce sa života v mesta, prípade konania niektorých poslancov  MsZ. Zablokované pred uverejnením totižto boli práve dva príspevky, ktoré poukazovali na správanie konkrétnych volených funkcionárov,  o ktorom podľa mňa obyvatelia a voliči majú právo vedieť.

Po spracovaní niektorých z tém ktoré považujeme za dôležité, tieto uverejníme na videu.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign