Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na stretnutie s vedením mesta prišli dvaja občania

Miloš MajkoDátum05. 02. 2013 04:29:18TémaMestský úrad
200

Včerajšie stretnutie vedenia mesta s občanmi sa konalo ako obyčajne od  15. hodiny dovtedy, pokým mali prítomí otázky. Stretnutia sa už tradične zúčastnil primátor a viceprimátor mesta  spolu s prednostom a náčelníkom Mestskej polície. Po celú dobu v sále sedel poslanec MsZ Ľubomír Kyselý. Neskôr prišli Božena Vydarená a na chvíľu aj Michal Irsák a Pavol Kurbel.

Na druhej strane, teda v hľadisku bolo naozaj pusto. Niečo cez  17 000 obyvateľov mesta tentokrát zastúpili  pán Kloton a už tradične  Dušan Irsák. Žiaľ.

Dušan Irsák s ďalším prítomným občanom, si na vedenie mesta pripravili niekoľko otázok. Zaujala nás aj tá, ktorá sa týkala verejných  WC  na  revitalizovanom  námestí - na pánskej toalete chýba pisoár, čo je aj podľa občanov minimálne zvláštne.

Otázky padali aj k realizácii multifunkčnej haly v meste. Napriek jasne položenej otázke, sme  jasnú odpoveď po dlhý čas nedostali.

Viac v priložených video záznamoch.

Už je asi zbytočné pokladať si otázku, prečo bol zo strany občanov  po dvoch mesiacoch  (v januári sa stretnutie nekonalo)   tak nízky záujem o tento druh komunikácie s vedením mesta. Odpoveď asi poznáme všetci, okrem práve vedenia mesta a niektorých poslancov  MsZ.  Keďže žiaden z občanov nie je platený za účasť na takýchto akciách a každý  má takpovediac iné starosti ako chodiť za volenými zástupcami,  právom   sa občania dožadujú formy komunikácie takej, ktorá vyhovuje im a nie iba voleným zástupcom,  ktorí sú na úrade v práci za ktorú ich spoločne platíme.  Komunikácia je  teda  žiadaná najmä cez internet.

Už aj poslanec Michal Irsák sa primátora mesta spýtal., či majú takéto stretnutia opodstatnenie a význam.

Prax ukázala, že komunikácia je  občanmi   žiadaná najmä cez internet.

Nie je teda na mieste otázka, dokedy sa tejto forme budú tak úspečne nami volení zástupcovia vyhýbať?

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign