Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na základe ostražitosti občanov MP vykázala podozrivé osoby z mesta

Miloš MajkoDátum20. 01. 2018 21:40:20TémaBezpečnosť
200

Sereď   |    Vo štvrtok predpoludním nás telefonicky kontaktoval obyvateľ Trnavskej ulice s upozornením na pohyb dvoch podozrivých osôb doprovádzaných autom po ulici. Na oblečení mali reflexné vesty, nahliadali do dvorov pri rodinných domoch, kam sa chceli dostať pod zámienkou orezania haluzí zo stromov. Na otázku občana kde majú techniku a vysokozdvižnú plošinu rozumnú odpoveď nemali.

Keďže sme boli vycestovaní na veľtrhu  GO-REGIONTUR v Brne, telefonicky sme s prijatou informáciou kontaktovali vedenie  MP v Seredi. Informácie o týchto podozrivých osobách našťastie už vďaka ďalším všímavým občanom mali a predmetné osoby boli mestskými policajtami skontrolované a vykázané z mesta.

Vedenie MP sme požiadali o presnejšiu informáciu:

Mestská polícia dnes prijala oznámenie od občana, že na Krásnej ul. sa pohybujú podozrivé osoby, ktoré chodia po domoch a asi niečo ponúkajú. Hliadka MsP preverila situáciu a zistila, že 3 osoby na motorovom vozidle chodili po domoch a ponúkali službu orezávania stromov. Jednalo sa o osoby z obce Vysoká nad Moravou. Osoby nevedeli preukázať živnosť na uvedenú činnosť a preto boli z mesta vykázané.

S pozdravom   Peter Sokol

Aj na tomto konkrétnom prípade je vidieť, ako dôležité je všímať si pohyb podozrivých osôb na ulici, či v priestoroch firiem. Okamžite je potrebné kontaktovať  MP na tel. čísle  159 alebo  PZ SR na tel. čísle  158. Bezpečnostné zložky majú prostriedky a právomoc pohyb a konanie takýchto podozrivých osôb preveriť, čím je následne (napr. pre prípad dodatočného odhalenia ich protiprávneho konania)  známa ich totožnosť.

Výzva občanom - nebudte ľahostajní a pomôžte ochrániť nielen súkromný majetok, ale aj verejnoprospešné zariadenia v meste. Dnes svojou ostražitosťou môžete zabrániť vykradnutiu domu, bytu či firmy  suseda vy, inokedy môže iný občan zachrániť majetok vám.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign