Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na zastupiteľstve sa nik nebál otázok občanov (voličov) a neutekal pred nimi. Starosta Holička bol totiž PN!

Miloš MajkoDátum29. 09. 2016 23:27:25Témaobec Šintava
200

Šintava    |   Pondelokové, zatial posledné rokovanie  OZ v Šintave  bolo bez starostu Holičku a treba povedať, že to bolo cítiť. Po prvý raz za posledný rok (monitorovanie OZ médiom SeredOnLine.sk a portálom TransparentnaSamosprava.sk)   rokovaniu NEdominovala arogancia jedného voleného zástupcu, emócie a neodbornosť. Rokovanie OZ viedla zástupkyňa starostu  Ing. Marta Mizerová, ktorá napriek určitým zaváhaniam vniesla do rokovania kultúrnosť a to najmä prístupom voči občanom. Je zaujímavé, že zrazu bol čas a priestor ako na otázky a pripomienky občanov, tak na reakciu na ne. Dokonca zo zastupiteľstva  nepotreboval nik pred občanomi ani utekať. Čím to je?

Na zastupiteľstve bolo preberaných niekoľko zaujímavých bodov. Pre občanov asi najzaujímavším bolo rokovanie o separovanom odpade, kde bol starosta Holička usvedčený z ďalšieho klamstva. Z nahrávky uplynulého zasadanie OZ je zrejmé, že starosta o dikcii príslušného zákona neuviedol presné informácie. Aký mal na to dôvod, necháme na posúdenie občanom. Poslancom a občanom starosta obce Holička tvrdil, že interval zberu separovaného odpadu (papier a plasty)  bude v dvojtýždňovom cykle do konca roka  2016. V auguste však obyvatelia dostali informáciu, že separovaný odpad bude zbieraný raz mesačne (a to iba plasty) a papier musia do kontajnerov odnášať sami. Takéto konanie starostu spôsobuje vznik vtipov typu "či obec Šintava má vianoce posunuté už na august". Na základe iba krátkej praxe poslanci OZ požiadali Obecný úrad o prípravu zmeny  VZN o odpadoch, ktorú plánujú schváliť na najbližšom rokovaní OZ. Ak sa tak uskutoční, separovaný odpad bude zbieraný v dvojtýždňových intervaloch ako doteraz. O výsledku budeme občanov informovať po ďalšom zastupiteľstve, ktoré by sa malo konať  24. októbra  2016.

Zaujímavé bolo aj predloženie zmlúv týkajúcich sa nájmu obecného majetku. Nebolo zrejmé, či majetok obce bol prenajatý v súlade so zákonom a či nezverejnené zmluvy sú účinné. Zdá sa, že poslanci OZ našli v skryni  starostu Holičku ďalšieho "kostlivca". Preto požiadali kontrolórku obce o kontrolu zmlúv, či sú v súlade so zákonom.

Typicky občianskym bodom programu bol vodovod na Nitrianskej ulici. Občania na stretnutí so starostom obce - viac, vrátane audiozáznamu nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/stretnutie-ohladne-vodovodu-na-nitrianskej-ulici/  - žiadali, by tento bod bol zaradený do programu rokovania  OZ, čo sa aj udialo. Škoda, že nebol prítomný starosta obce Holička, mal by totiž možnosť okúsiť občiansku angažovanosť v obci, ktorej obyvatelia mu zabezpečili post starostu a za peniaze ktoré mu platia, aj začínajú vyžadovať služby pre nich. Verejná pochvala týmto patrí samotným občanom, ktorí na OZ vystúpili v tomto bode a svoje záujmy hájili  pripravení a znalí problematiky.

Na konci zasadnutia  OZ sa miešala interpelácia poslancov  s diskusiou občanov, čo však nebolo na škodu, pretože práve vzájomnou komunikáciou je možné problémy riešiť konštruktívne.

Aj samotní občania mohli vidieť (a ostatní uvidia na videozázname)  inú úroveň a atomosféru rokovania  OZ bez prítomnosti Miroslava Holičku. Už toto samotné by malo byť dôvodom na zamyslenie.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign