Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Na záver zastupiteľstva starosta Holička povedal IDIOT. Nevieme, koho tým myslel, alebo či sa verejnosti iba predstavil.

Miloš MajkoDátum13. 03. 2018 09:24:17Témaobec Šintava
200

Šintava   |    Poslanci OZ  hneď na úvod znovu neschválili bod rokovania OZ diskusia občanov. Za vyjadrenie názoru občanov NEhlasovali poslanci  Lipovský, Matušica a Polák. V prípade hlasovania tohto typu znamená, že kto nie je za, je vlastne proti.

Starosta obce Holička ako obvykle nazaradil  poslancom navrhnuté body do rokovania OZ, aj keď podľa mňa mu to zákon ukladá. Prvý predložený bod bol schválený všetkými poslancami a pri druhom bode sa starosta obce vo svojom tvrdení nezhodol ani len s kontrolórkou. Kontrolórka totiž vyvrátila  ďalšie neodborné tvrdenie starostu Holičku, ktorý by sa mal na jednotlivé prerokovávané body pripraviť.

Za výsmech právu , svojvôľu  a neodbornosť starostu je potrebné vyhodnotiť pozastavenie už raz pozastaveného a následne poslancami prelomeného uznesenia, v ktorom ho poslanci poverili rokovať s vodármi. Na neodbornosť upozornila poslankyňa Režňáková.

Zaujímavý bol aj fušersky pripravený materiál, týkajúci sa pričlenenia školskej družiny k ZŠ. Z diskusie poslancov vyplynulo, že nielen uznesenie bolo v niektorých častiach neodborné a teda nepoužiteľné, dokonca v rozpočte podľa diskusie boli naozaj školácke chyby. Alebo išlo o úmysel? Keď sa už aj kontrolórka vyjadrila k fušersky pripraveným bodom, asi vážne je niekde problém. 

Tento materiál na rokovanie pripravili:

 

Zaujímavú tému otvoril poslanec Šimulčík. Ide o spravodlivé určenie nájomného pre súčasných obyvateľov  (14 bytov)  bytovky pri Farkom centre. V tejto súvislosti je zaujímavé, že nespravodlivý výpočet nájomného obcou obhajovala kontrolórka, ktorá je na výkon kontrol. Obhajovať konanie obce má ekonóm a starosta. To by však veci museli naozaj rozumieť. A kontolórka by sa už konečne pod svoje verejné vyhlásenia mala aj podpisovať, nie iba rozprávať. Má s tým nejaký problém?

Poslanci predávali obecný majetok na základe geometrického plánu. Poslanec  Šimulčík sa spýtal, či niekto z obce správnosť geometrického plánu  skontroloval. Starosta sa ohradil v duchu, že prečo by to niekto robil. Odpoveď je jednoduchá - možno len preto, aby sa neopakoval prípad predaja lodenice, pri ktorom bol aj poslanec Lipovský. V prípade lodenice sa totiž zdá, že starosta má chaos v tom, kto čo vlastní ešte aj teraz a to od predaja uplynulo už snáď 15 rokov a obec prehrala starostom iniciovaný nezmyselný súdny spor. Koľko bude občanov stáť možno aj NEskontrolovanie geometrického plánu pri predaji lodenice? (naše informácie hovoria asi o  100 000 Eurách)

V ďalšom bode starosta Holička skonštatoval, že "voda,  bohužiaľ, tečie dolu svahom".  Úvaha hodná čerstvého maturanta, ktorému sa fyzikálne zákony v obci zneniť ešte nepodarilo.

Prítomní občania museli zostať v šoku, keď starosta obce a niektorí poslanci sa stavali negatívne k vizuálnej prezentácii  zo strany investora, ktorý  má na hranici námestia stavať budovu. Až komicky vyzerá, keď poslenc Šimulčík musí presviedčať poslancov o potrebe občanom ukázať, čo bude v centre obce postavené. Prezentácia investora pre občanov by mala byť samozrejmosťou. 

Starosta obce Holička rokovanie obecného zastupiteľstva končil ďalšími právnymi nezmyslami. Napríklad tvrdil, že môže vytvárať komisie  z členov OZ. Jeho kompetencie začínajú a končia u pracovníkov obecného úradu, za ktorých prácu zodpovedá. Za tie roky v komunálnej politike a tisícoch Eur  prijatých mesačne z daní obyvatelov, by si starosta mohol príslušný zákon aspoň prečítať. Rozsahom nie je dlhší, ako napr. návod na servis chladničky. 

Na otázku poslanca, koľko získala obec pod vedením starostu z eurofondov, Holička odpovedal - "myslím, že je to nejakých dosť".  Holička zavádza nový pojem označenia výšky čerpania fondov pre obec, alebo sa už po druhý raz chcel vyhnúť priamej odpovedi? 

Záverom rokovania obecného zastupiteľstva starosta Holička znovu neprekvapil. Po minimálne zvláštnom prejave pripomínajúcom prejav na straníckej schôdzi z obdobia z pred roka 1989 z neho spontánne "vyliezlo"  označenie  "pekný idiot". Netuším, komu tento svoj verejný výrok adresoval, alebo či sa len občanom jednoducho predstavil.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign