Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Najskôr nepripravený bod, následne nezverejnené faktúry a na záver útek starostu Holičku - to je v skratke OZ v Šintave - VIDEO

Miloš MajkoDátum06. 06. 2016 01:46:06Témaobec Šintava
200

Posledné rokovanie obecného zastupiteľstva v Šintave sa nenieslo len v znamení úteku starostu Holičku pred otázkami  občanov a šokujúcim vyhlásením  zamestnankyne OÚ potvrdzujúcim, že starosta obce Holička v odpovedi podľa zákona  211/2000  Z.z.   verejne klamal, ale aj v ďalších zaujímavých bodoch programu.

Zaujímavým bodom teda bol súhlas OZ s vyplatením  3500 Eur za opravu (zhodnotenie) priestorov pizzerie podnikateľom. Zaujímavé na veci je snáď to, že požiadavka na refundáciu nákladov nebola daná po samotnej realizácii úprav, ale cca po 4 či 5 rokoch.

Starosta obce tiež navrhol zaradiť do programu aj realizáciu projektu zberného dvora za 550 000 Eur. Poslanci mali prejednávať vypracovanie projektu zberného dvora a následne jeho podanie za 550 000 Eur a to bez toho, aby dostali akúkoľvek informáciu o samotnom projekte vopred. Koľko mesiacov bola zverejnená výzva na podávanie projektov na financovanie zberných dvorov? Prečo kompetentní počas tejto doby nekonali? Nie je minimálne divné, že poslanci mali žiadosť o projekt a jeho podanie obcou  schváliť bez toho, aby mali o tom základné informácie a to ešte v časovej tiesni, nakoľko projekt za 550 000 Eur (16,5 milióna korún) mal byť podaný do 11 dní. 

Naproti tomu, informácie o výmene gamatiek za cca 550 euro však poslanci dostali. Pripomína mi to doby minulé, keď poslanci schválili rôzne veci bez toho, aby ich čo i len videli. Nejde o pokus preniesť zodpovednosť na kolektívny orgán a vytvoriť tak veci zásterku a možné aliby? Situácia v Šintave sa však zmenila. Fušersky pripravený bod navrhnutý starostom obce hlasovaním poslancov neprešiel, aj keď samotná myšlienka nebola zlá.

Treba pochváliť poslanca Martina Poláka, ktorý sa v interpeláciách pýtal, prečo vybudované spomaľovače boli pomerne drahé a taktiež prečo z internetu zmizla už zverejnená zmluva. Po tých viac ako 60 nezverejnených faktúrach začína byť na mieste otázka, čo tým kto sleduje?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign