Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Naši poslanci rokovali v nočných hodinách a tajne - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum01. 04. 2013 17:24:56TémaKuriozity v meste
200

Pravdepodobne množstvo článkov kritizujúcich niektoré rozhodnutia nášho zastupiteľstva spôsobili, že dnes v neskorých nočných hodinách v dosť výraznom utajení zasadali nami volení poslanci  MsZ.  Bez prítomnosti kamier rokovali o viacerých témach, ktoré v novinách už nazývame kauzami.

Poslanci sa zamysleli nad spravodlivým rozdeľovaním finančných prostriedkov medzi všetky športové kluby - správne! - cez 80% dotácií iba pre tri kluby a necelých  20 % pre ostatných  19 klubov naozaj spravodlivé nebolo.

Poslanci spolu so svojim šéfom tiež usúdili, že v čase kedy nevieme finančne viac ako  50 Eurami na rok udržať  základnú organizáciu Červeného kríža je nespravodlivé, aby sme sa stovkami tisíc  Eur skladali na umelý trávnik pre niekoľko futbalistov súkromného športového klubu, ktorí ešte ani s našim mestom ani nemajú nič okrem dresu spoločné.

Za krok vpred je možné považovať aj rozhodnutie všetkých poslancov a primátora mesta ručiť za prípadné prúsery, ktoré môžu mesto zastihnúť najbližších  50 rokov, počas ktorých má mesto na chrbáte naložené náklady na prevádzku Sokolovne.

Ani by som neveril, že nastane zvrat aj v tak dôležitej oblasti, ako sú médiá platené z verejných finančných zdrojov. Seredské novinky sa od najbližšieho čísla stávajú vestníkom, v ktorom  vedenie mesta bude svojim občanom vysvetlovať  ich práva, ale aj povinnosti, pán viceprimátor sa rozhodol pokúsiť okrem komerčných televízií a ostatných médií aj v tlačenej verzii   SN vysvetliť, ako to myslel s tým usrkávaním vína kňazom slúžiacim bohoslužby v našom kostole.

Za úplný šok považujem rozhodnutie pána hovorcu mesta pristúpiť na mnou navrhované začlenenie  internetovej verzie  SN pod redakčnú radu poslancami  MsZ zvolenú napriek tomu, že väčšinu z ľudí ktorých volili ani nepoznajú. Pošepkáva sa, že končia aj mýty, pretože sa mali až príliš podobať propagande 70 tych a 80 tych rokov socialistického Československa vydávanej v straníckej (ako inak?) tlači.

Poslanci podľahli nátlaku ohlúpnutých ľudí a rozhodli sa, že mestský rozhlas zase bude slúžiť na to, na čo slúžiť má. Znamená to, že občania snáď onedlho prichádzajúcim letom budú môcť normálne a bez  nevyžiadaného obťažovania  nevyžiadanými informáciami vetrať svoje skromné príbytky a vyspať sa po nočnej smene - ak teda ešte niektorí z nich budú v tom čase niekde zamestnaní.

Poslanci rokovali aj o pripravovanej ceste do amfiteátru a rozhodli sa, že priority sú fakt inde - napríklad na ul. Dionýza Štúra  je už dlhšiu dobu tankodrom a aj tie kamery určené do amfiteátra budú oveľa účelnejšie pri činžiakoch, kde namiesto jednej hrdzavej a vypelichanej veveričky zúfalo sa držiacej už pomaly posledného starého a veľkého stromu na území mesta  a troch bezdomovcov, žijú tisíce každú noc feťákmi okrádaných občanov. Veď sa na tie kamery predsa skladáme, nie?

Ďalšie informácie z dobre utajeného nočného rokovania sa snažíme zistiť, zatiaľ však vieme na  100%, že SOL sa na čiernej listine volených funkcionárov nášho mesta nachádza aj po nočnom rokovaní, ktoré inak určite vojde do histórie nášho mesta.

Nuž, nech sú dôvodom nočného rokovania akékoľvek pohnútky, vzhľadom na výsledok všeobecnej zhody ich nemožno označiť inak, ako šľachetnými. Že by po viac ako polovici volebného obdobia do nášho mesta zostúpilo niečo "vyššie",  ba takmer nadprirodzené?

- - -

AKTUALIZOVANÉ

Blíži sa polnoc a to je čas, kedy sa rozprávky končia. Žiaľ aj tie pre nás a o nás dospelákoch. Je čas povedať si pravdu. Jasne, žiadni (určite nie tí naši) poslanci v noci na 1. apríla nerokovali. A už vôbec nie o tom, čo trápi nás, obyčajných ľudí, mladé rodiny  či tých ľudí, ktorí sú pre nich použiteľní iba niekoľko dní pred voľbami. Poznáte to, ako ten kúsok papiera, ktorý po použití skončí v jednej fabrike v Dolnej Strede  neďaleko  cesty do Váhoviec. Povedzte, nie je na mieste otázka, prečo tomu tak je? Prečo sa občan - volič  z niečoho, čo evidentne je v prospech väčšiny ľudí teší iba  1. apríla a to ešte aj z kompletnej fikcie? Rozmýšľam, nehovorí sa 1. aprílu  deň bláznov? Otázkou ostáva, kto sa do ktorej skupiny radí...

Vlastne, nie všetko v mojom článku bolo fikciou. SOL  stále zostáva na čiernej listine  nami volených zástupcov, ktorých sme si - teda ja určite - volili na to, aby rešpektovali vôľu väčšiny.

Smutné na veci je, že skoro všetci čitatelia - obyvatelia mesta,  tento článok okamžite považovali za fikciu. Svedčí to o tom, že v niečo normálne a prospešné pre väčšinu z nás  vo vzťahu k týmto poslancom  MsZ  už neveria...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign