Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Názor občana - "pre koho ideme naliat miliony a robit novu zamkovu cestu" - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum05. 03. 2013 10:56:37TémaNázor občana
200

Pod oznamom  MsU   http://www.seredonline.sk/clanky/mesto-sered-vyhlasuje-verejnu-podprahovu-zakazku-spevnene-plochy-v-meste-sered-2013/#komentar   informujúcim  o vyhlásenom výberovom konaní na podprahovú zákazku  "Spevnené plochy v meste Sereď 2013" sa v diskusii už dávnejšie objavil  názor občana, ktorý vyzerá byť názorom rozumným  a po logickej stránke aj slušne odôvodneným.

Robo Horvath | 25-02-2013 22:51:45 |
Predmetom zákazky je vybudovanie prístupovej komunikácie v zámockom parku a priľahlej spevnenej plochy v parku zo zámkovej dlažby.

Prosim vas vysvetlite mi niekto naco a pre koho ideme naliat miliony a robit novu zamkovu cestu a parkovisko k zdevastovanemu amfiku a kastielu v parku? Pocul som ze niekto sa uz zalizuje na tu zatvorenu restauraciu v parku a tusim preventivne a v predstihu si uz zabezpecuje za mestske z nasich dani novu prijazdovu cestu aj s parkoviskom?
Lebo inak to nechapem. Lebo inak sa to robi opacne,ze najskor sa zrekonstruuje trebars kastiel alebo amfik a na zaver sa po stavebnej nakladnej technike urobi hoci aj zamkova komunikacia. Ale tu sa zas ide nieco robit opacne. A hlavne mi tu chyba informovanost obcanov o zamere mesta kde a ako chce vyhodit peniaze nas danovnikov. Zas sa tu ignoruje informovanost a nazor obyvatelov o potrebe opravy komunikacii skor na inom mieste ako v parku.
 
Žiaľ, ako obyčajne, ani v tomto prípade zo strany vedenia mesta nebola žiadna reakcia a zdôvodnenie tohto zámeru pod samotným článkom.
V súčasnej dobe na túto tému prebieha podobná diskusia pod článkom iným:
 
Makoty | 05-03-2013 07:31:18 |
Na Krásnej pri odbočke na Priečnu je v strede cesty jama tak 20cm hlboká a 80 krát 40 dlžka,šírka ...V decembri tam bola aj označená tabuľou ako je teraz kanál pri Zippke. V januári tabuľa zmizla a jama ostala....

anonym | 04-03-2013 23:07:15 |
Súhlasím, vo veľkom parku nie je potrebné opravovať chodníky.Chodíme tam často a nie sú v zlom stave. A nechodí tam toľko ľudí, aby to bolo vôbec potrebné. Pripadá mi to ako chystanie si niečoho pre niekoho do budúcna.
Radšej treba opraviť viac komunikácii v meste. A dať konečne do poriadku chodníky aj v parku pri Progrese. Chodníky sú totálne rozbité. Činžiakov a vežiakov je okolo veľa a tento park je sto krát viac využívaný ako veľký park. A ten podstavec bez nejakej sochy je tam tiež zbytočný.

Robo Horvath | 04-03-2013 22:41:11 |
Pre mna je prijatelnejsia alternativa pocuvat nazor obyvatelov ze ci chcu novu zamkovu cestu za niekolko milionov k zdevastovanemu amfiku a kastielu alebo viac opravnych komunikacii po meste po ktorych sa pohybujeme denne.
 
Obyvatelia mesta chvália (pochopiteľne)  opravovanie výtlkov po meste, no zároveň vedenie mesta upozorňujú na ďalšie výtlky a cesty v mimoriadne zlom stave tam, kde denne chodia stovky obyvateľov, mamičky s kočíkmi a deti. Padol postreh o ulici Dionýza Štúra a ďalších.
Viacerí obyvatelia sa zhodujú na tom, že priority vidia inde, ako v ceste zo zámkovej dlažby k amfiteátru či chodníkoch v parku.
Nie je úlohou tohto článku hodnotiť, čo je dôležité. Chcem len poukázať na fakty, že znovu tu máme investíciu, o ktorej sa občania dozvedajú keď už je vyhlásené výberové konanie. Znovu vedenie mesta ide smerom, ktorým ako sa zdá  podporu tej najširšej verejnosti nemá. A znovu - to je spochybňovať asi fakt problematické - smerujú investície nie tam, kde to ku každodennému životu potrebujú tisíce ľudí, ale do miest, ktorých uprednostnenie si priam vyžaduje vysvetlenie.
Keď už tieto zámery neprešli žiadnou otvorenou diskusiou medzi obyvateľmi mesta - chyba ! -  a znovu rozhodlo zopár ľudí o tom, s čím "má byť spokojná väčšina", obyvatelia sa pýtajú právom  a právom žiadajú odpoveď.
My sa spýtame vedenia mesta a reakciu, ktorú obdržíme uverejníme.
O tom, či ako občan vidíte iné priority ako cesta a chodníky v parku, sa môžete vyjadriť v slobodnej diskusii.
 
AKTUALIZOVANE: 05.03.2013  14:27
 
Prinášame list so žiadosťou odoslaný e-mailom vedeniu mesta:
 
Od: reporter24
Dátum: 5. marca 2013 11:03
Komu: Mgr. Peter Rampasek - zástupca primátora mesta Sered
Predmet: vyjadrenie
 
Dobry den,

pod roznymi clankami sa objavuju diskusne prispevky obcanov, v ktorych tito pochybuju o priorite investicie do rekonstrukcie cesty k amfiteatru a chodnikov v parku. Niektori obcania vidia priority skor v opravach ciest a chodnikov, ktore denne pouzivaju stovky az ticice ludi.

Problemu sa venujeme v clanku:
http://www.seredonline.sk/clanky/nazor-obcana-pre-koho-ideme-naliat-miliony-a-robit-novu-zamkovu-cestu/

Ziadame vedenie msta o zaujatie stanoviska k tejto teme.

Dakujeme.
za  SOL
Milos Majko
 
A prinášame aj odpoveď, ktorú nám na e - mail  zaslan viceprimátor mesta:
 
Vážený pán Majko!
Od 4. februára do 4. marca sa v Seredi uskutočnili 2 stretnutia s občanmi a jedno zhromaždenie obyvateľov. Ani na jednej z týchto troch akcií nebola občanmi položená otázka týkajúca sa zámeru mesta vybudovať od konca Parkovej ulice po vchod do amfiteátra komunikáciu zodpovedajúcu potrebám návštevníkov parku a opravu chodníkov v parku.  O tomto zámere rokovali poslanci
11.12.2012 pri schvaľovaní rozpočtu mesta na rok 2013. Je to zverejnený materiál rokovania č. 15, bod C strana č.2. Pred týmto rokovaním nebol žiadny poslanec občanmi požiadaný, aby námietku voči zámeru robiť opravu komunikácii v parku na rokovaní predložil ako zmenu.  Plán akcií bol schválený.  Program rokovania MsZ je zverejnený vždy 10 dní pred rokovaním.
Každý mal teda čas vo veci konať. Z Vašej otázky  vyplýva, že informácie, ktoré podľa zákona poskytuje mesto občanom o programe rokovania MsZ, občania nesledovali  a ich záujem o dosiahnutie zmeny prišiel v tomto prípade neskoro. Na druhú časť otázky odpovedám, že čo sa týka opráv a rekonštrukcií chodníkov a miestnych komunikácií, nemusia mať občania Serede obavy. Aj v tomto roku rovnako  ako v roku minulom, budú vykonávané. Ich rozsah je rovnako definovaný v uvedenom materiáli č. 15.
Ľubomír Veselický

Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign