Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Názory na migráciu menia politici zo dňa na deň, škodí to tak únii ako samotným migrantom

Miloš MajkoDátum18. 09. 2015 13:50:19TémaTak to vidím ja...
200

Najskôr nemecká kancelárka, následne Chorvátsko dalo ďalšie nádeje desiatkam tisíc migrantov na príchod do krajiny, resp. tranzit cez ňu. Vytriezvenie prišlo už po prvom dni počas ktorého cez Chorvátsko prešlo asi 8000 migrantov. Zrazu krajina nehľadiac na predošlé vyhlásenia hovorí o zatvorení hranice a dokonca o jej ochrane bezpečnostnými zložkami. Čím to asi bude ?

Nemyslím si, že to je zmenou postoja k humanizmu a odvrátenia sa od tradičných kresťanských hodnôt, skôr prichádza k poznaniu reality, ktorá sa inak javí od stola politikom pohybujúcim sa vo vládnych limuzínach s ochrankou za pätami a inak policajtom priamo vo výkone, služby na hraniciach, prepravným spoločnostiam, ktoré sú migrantami využívané, či bežnými ľuďmi, ktorí sa s nimi dostanú do styku.

Včerajšie správy priniesli informáciu o likvidovaní zariadenia a vyhadzovaní nábytku ubytovanými migrantami v chorvátskom hoteli - jednoducho nie všetci sú schopní a ochotní prejaviť pokoru a vďaku za poskytnutú pomoc a vyzerá to tak, že čím ďalej tým viac migrantov odhaľuje svoju náturu, zvyklosti a tým potvrdzujú aj to, čo dlhodobo prezentujem, totiž nespochybniteľne pochádzajú z iného kultúrneho, sociálneho a náboženského prostredia a zvyky starého kontinentu sú väčšine z nich žiaľ podľa mňa pochopiteľne cudzie.

Maďarská polícia pred dvomi dňami na štátnych hraniciach so Srbskom zasiahla proti migrantom radikálne a na pomery ostatných krajín EÚ naozaj tvrdo. Pochopiteľnou otázkou však zostáva aké iné možnosti mali za predpokladu, že chcú schengenskú hranicu naozaj chrániť? Nebudem sa vyjadrovať konkrétne k miere zásahu a použitým prostriedkom nakoľko som na mieste priamo nebol a preto ťažko sa z 500 km vzdialenosti hodnotí postup policajtov, no dovolím si položiť otázku:

Naši policajti na východnej hranici s Ukrajinou by desiatim tisícom potenciálnych migrantov bez potrebných dokladov, víz a nevyhnutných povolení pri domáhaní sa ilegálneho vstupu na územie SR a tým do schengenského priestoru rozdávali čerstvo rezané kvety a vítali by ich chlebom a soľou?

Európska únia ústami svojho šéfa zvoláva na stredu budúci týždeň samit. Na tému migrantov. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že po toľkých lapsusoch a tak fatálne nezvládnutej situácii sa mal samit konať už túto noc, s tým vedomím, že už počas jeho konania na územie EÚ ilegálne vkročí ďalších 10,15, možno 20 000 migrantov.

Situácia v únii sa teda zhoršuje každým dňom. Kvóty nie sú riešením. Myslím si, že v prípade možnosti samostatne rozhodovať o tom, ktorého migranta ktorá krajina prijme by žiadna z nich nepotrebovala žiadne kvóty a dovolím si povedať, že dobrovoľne by došlo k prijatiu podstatne väčšieho množstva migrantov ako predpokladajú kvóty, ktoré už ich schválením nie sú aj tak dostatočné.

Je smutné, že politici a úradníci EÚ nie sú schopní pochopiť, že nie všetko sa dá riešiť teoretickými papierovými reguláciami. Téma migrantov je predsalen o niečo odlišná od určovania tvaru uhoriek, veľkosti rajčín, či regulácie výšky poplatkov za roamingové hovory mobilných operátorov.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign