Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nečíta všetko. Väčšine čo prečíta, nerozumie... - poslanec MsZ o materiáloch, za ktoré hlasuje

Miloš MajkoDátum22. 03. 2016 00:21:19TémaŠKOLA DEMOKRACIE
200

Mám šťastie, že s väčšinou ako minulých, tak súčasných  poslancov MsZ si pri individuálnom stretnutí vychádzam dobre. Vlastne, niet prečo zle, veď sa poznáme roky a s niektorými som dokonca vyrastal takpovediac na jednej ulici. Stretáme sa keď to je potrebné a ja mám stále pocit, že oni len akosi nechápu...

Pred niekoľkými mesiacmi som v otvorenom rozhovore s jedným z nich preberal fungovanie MsZ  a poslancov priamo pri rokovaní. Vychádzajúc z osobných poznatkov a pozorovaní pri sedení niekoľko radov nad nimi po dobu asi 6 rokov  (na MsZ chodil  osobne a pravidelne)  viem, že pri jednotlivých hlasovaniach ak nie väčšina, tak takmer väčšina z nich výrazne berie ohľad na to, čo im "zbehlejší, rešpektovanejší či rozhladenejší?" kolega odporučí. Prípadne "ako sa hlasovať patrí vzhľadom na záujmy, ktoré ten ktorý poslanec prsadzuje.  Pre mňa neprijateľné.

Poslancovi pri káve som položil otázku - čítaš všetky materiály ktoré sú poslancom doručené pred zastupiteľstvom? Jeho odpoveď bola jednoduchá a pochopiteľná - "čo si malý? Je toho veľa a to sa nedá stihnúť".

Nedalo mi nepokračovať v otázkach a tak som sa spýtal - tým, ktoré prečítaš rozumieš? Jeho odpoveď bola opäť pochopiteľná - "nie som ekonóm, nepodnikám a jasné že väčšine nerozumiem".  Podotýkam a zdôrazňujem, že poslenec je na slovo vzatým odborníkom v oblasti, v ktorej pracuje.

Nuž a tretia otázka je už asi len pochopiteľným vyústením tých predošlých dvoch. - A hlasuješ? Jeho odpoveď bez sekundy zaváhania - "samozrejme že hlasujem !" - odpoveď okamžitá a bez sekundy zaváhania. Bez zamyslenia sa, či to tak je dobre a správne...

Nie priatelia, nesmejte sa. Tak to proste je. Nečíta všetko pre nedostatok času a  množstvo predkladaných materiálov, tomu čo stihne prečítať či aspoň prelistovať zväčša nerozumie, no o smerovaní mesta s viac ako 16 000 občanmi, o verejných finančných prostriedkoch, o dotáciách, rozpočte či odmeňovaní občanov  rozhoduje úplne bez problémov...

Samozrejme že som si neodpustil poznámku, že tí, ktorí veci na rokovanie  MsZ pripravujú, im rozumejú na  100%. Vedia presne čo a s akým účelom poslancom MsZ dávajú schvalovať. A následne sa na schválenie materiálov poslaneckým zborom odvolávajú. Povedané inak, poslanci (vedome, nevedome, naivne či z nevedomosti, vypočítavosti alebo zištných dôvodov)  predkladateľom materiálov v každom prípade robia akési aliby a poskytujú im nevyhnutné krytie v prípade možných problémov.  Prečo asi?


- - -

Nie je podstatné, o ktorého poslanca konkrétne ide. On to vie a myslím že nemá záujem o tom  verejne hovoriť. Ja nemám záujem konkretizovať. Preto, lebo viem, že nie je sám. Je ich tam viac - stačí sedieť na MsZ a všímať si ich reakcie na jednotlivé materiály pred hlasovaním. Niekedy "nemé, milé takmer  zvieracie tváre" by boli najvhodnejším porovnaním...

Sú to naši zástupcovia, ktorým sme dali dôveru v zastupovaní nás občanov a presadzovaní našej vôle vo vzťahu k mestu - k veciam verejným. Áno, žiadajte svojho poslanca, aby si uvedomil, že hlasovaním na seba preberá nie malú zpodpvednosť za prijímané rozhodnutia. A neznalosť jeho kroky neospravedlňuje. Morálne určite...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign