Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Neporiadok pri smetných nádobách - trpezlivosť ľuďom pomaly dochádza

200

Čistota v meste, poriadok okolo smetných nádob pri činžiakoch, neprispôsobiví občania, ktorým slovo poriadok určite veľa nehovorí. Sústavné sťažnosti na stav okolo kontajnerov za súborom Rómskych nehnuteľností na  Cukrovarskej ulici. Všetkému sme sa venovali veľakrát a vždy niekto sľúbil riešenie. Raz to boli úradníci, inokedy volení zástupcovia a v prípade už spomenutej  Cukrovarskej ulice všetci vrátane obyvateľov neslávne známeho  "seredského gheta".

Po ceste popri násype okolo smetných kontajnerov chodia denne ľudia, niektorí dokonca v blízkosti  bývajú. Hnusí sa im tadiaľ chodiť, nebaví ich po dlhé roky upozorňovať stále na to isté.

Spomínam si na uplynulé roky. S viceprimátorom starým i novým sme na mieste boli niekoľkokrát. Priniesli sme videozáznamy sľubov rómskych obyvateľov, počuli sme vyjadrenia, že kontajnery budú za múrom a ak budú stále kopy odpadkov okolo nich, tak určite budú na pozemku patriacom Cukrovaru a teda za ohradou. Koľko tam umiestnené kontajnery vydržali, si odhadnúť netrúfame, no boli to dni. Iba niekoľko dní dokázali volení funkcionári svojou autoritou vymôcť to, čo každý normálny a civilizovaný človek považuje za úplne samozrejmé a nie je potrebné upozorňoavť ho na to. Nuž, asi nie všetci sme normálni a preto na tých iných, poznáme sankcie. Iba sankciami sa dá vymôcť právo ostatnej spoločnosti nebyť obťažovaní skupinou neprispôsobivých a arogantných spoluobčanov. Sankcie sú však na vedení mesta.

Systematicky nás ľudia v e-mailoch upozorňujú na nedostatky, ktorých riešenie nepozná koniec. Je naozaj také ťažké úradom zákonnými spôsobmi vynútiť poslušnosť u menšiny  tam, kde trpí väčšina?

Jeden z mnohých e-mailov uverejňujeme:

Dobrý deň,

už veľakrát pozorujem na našej ulici (Čepeňská 1213...), že tie
naše smetné nádoby akoby nikomu nepatrili. Najprv som váhala, že
či sa mám aj ozvať lebo už som bola aj osobne túto vec nahlásiť
ale to ako keby bola iba jednorazovka a hotovo. Nikto nekontroluje tieto
veci??? Ďalej ma trápi, že je tu strašne veľa holubov. To stále
preletujú, sedia na strechách, aby človek bližšie popod dom ani sa
nepriblížil lebo nevie čo ho tam čaká. Životné prostredie na
takéto veci by malo dohliadať a neakým spôsobom to aj likvidovať.
Deratizácia sa robí pravidelne a holuby netreba likvidovať? Alebo to
nepatrí pod životné prostredie.

Želám pekný deň

- - -

Mnohé ďalšie z dôvodu ich obsahu sa uverejniť nehodia. Hviezdičky namiesto niektorých nevhodných slov by totiž svojim množstvom nepôsobili v texte esteticky. Nečudujem sa. Trpezlivosť ľuďom dochádza v mnohých prípadoch. Len kompetentní nie a nie si to včas všimnúť... 

Poznámka na záver: Podľa informácií opakujúcich sa v mnohých e-mailoch od občanov, v tesnom susedstve problematickej a toľko kritizovanej lokality na  Cukrovarskej ulici resp. pri hrádzi, býva vedúci príslušného oddelenia  MsÚ, teda človek, ktorý je priamo zodpovedný za čistotu v meste.

Fotodokumentácia je práve z lokality na Cukrovarskej ulici pri násype. Kontajnery na odpadky podľa vyjadrenia vedenia mesta majú byť vo vnútri objektu. Nie je tomu tak a takto vyzerá cesta, po ktorej musia chodť normálni občania domov, prípadne toto vidíme z násypu pri korčulovaní sa alebo bicyklovaní.  Tam, kde  po dlhé roky nefungujú rozum, základné pudy sebazáchovy a schopnosti odhadnúť čo je schopná normálna spoločnosť ešte akceptovať, nevyhnutne musí zákonným spôsobom zasiahnuť  represia. Ak nie je možné alebo je tak problematické dosiahnuť aby boli kontajnery za oplotením, ako môžeme dúfať, že úrady dosiahnu oveľa zložitejšie veci, ktoré tak isto sú po desaťročia zanedbávané a v súčasnej dobe už žiaľ vyhrotené do extrémnych rozmerov?

Odpadky aj v tejto lokalite spoločnosť  SITA odváža pravidelne. Množstvo odpadkov je nakopené za štandardnú dobu medzi dvomi vývozmi.  Pracovníci  SITA pri vývoze odpadkov upratujú aj bezprostredné okolie kontajnerov.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign