Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nie je stavba ako stavba. Tá naša je výnimočná...

Miloš MajkoDátum11. 04. 2012 11:16:43TémaKuriozity v meste
200

Ja to poznám takto : " čím viac pás, tým viac  Adidas".  Že takto alebo veľmi podobne  zvyknú rečovo menej zdatní cudzinci odôvodňovať originalitu predávaného tovaru poznáme asi všetci.

Neviem či niečo podobné platí aj v doprave, resp. v dopravnom značení.  Ak áno, tak asi nejako takto: " čím viac červených kruhov, tým lepšie" .   Nie som policajt ani odborník na dopravné značenie - dopravný inžinier  ODI PZ. Ale ak sa nemýlim, tak  dopravné značenie má mať vodič po pravej strane. U nás sa stáva, že je aj na ľavej.

Prenosné dopravné značenie na fotografiách hovorí o  zákaze vjazdu všetkých vozidiel, no je kombinované aj dopravnou značkou neumožňujúcou vjazd z dôvodu, že sa jedná o jednosmerku s dodatkovou tabuľkou  "neplatí pre zásobovanie" - vodič by bol v protismere. Ale načo potom následné dopravné značenie  upozorňujúce na zúženú cestu a prácu na ceste?  Nepatrí dodatková tabuľka náhodou pod inú dopravnú značku zo série použitých a jednosmerka tam byť nemá? A prečo? Nuž lebo taká istá jednosmerka je aj z druhej strany ulice a to je fakt dosť kuriozita. Inak - odkiaľ  je teda do tejto ulice vjazd povolený (aj tej obsluhe)? 

Naposledy som takúto anomáliu videl v ruskom filme z čias socializmu s názvom  Gorod zero.

Inak so značkami zakazujúcimi vjazd všetkým vozidlám sa to okolo stavby  len tak hemží. Jedna z nich je nasmerovaná v pravo v jazde po  hlavnej ceste smerom ku kostolu. Ani to by tak nemalo byt, že? Zákaz pohybu osôb po chodníku - to mal pravdepodobne autor značenia na mysli pôvodne - sa označuje inak...

Pohybu osôb po stavbe zakazujeme dopravnými značkami určenými na cestné komunikácie. A štandardné označenie stavby  kto, kedy a s akými ochrannými pomôckami na stavbu vstúpiť môže - chýba. 

No nič, v Seredi teda máme ulicu, ktorá je podľa dopravného značenia z obidvoch strán jednosmerná.  Už len chýba otočiť opačne  ďalšiu kruhovú  "odparkovanú" značku a bude zbierka takmer úplná. Čo myslíte, ktorá značka do série by sa k odfotenému súboru ešte hodila? Možno by mali dopĺňať škôlkari...


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign