Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nie je v súčasnej situácii zvýšenie platu starostovi Holičkovi výsmechom občanom ?

Miloš MajkoDátum28. 06. 2016 00:04:10Témaobec Šintava
200

Šintava |  Vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci nehospodárneho vynaloženia viac ako 37 000 Eur pri výstavbe bytovky, kde zmluvu 4 dni po nástupe do funkcie a to ešte na Silvestra podpísal starosta Holička.

Starosta a štatutár obce Miroslav Holička sústavne neodpovedá na otázky kladené občanmi v súlade so zákonom 211/2000 Z.z.,  čím porušuje zákon a  zodpovedaniu za to sa snaží vyhnúť. Do dnešného dňa obec vedená starostom Holičkom nezverejnila zmluvy požadované na základe zákona 211 občanom.

Starosta sústavne porušuje rokovací poriadok - neodpovedá na interpelácie poslancov a nezasiela im zápisnice z komisií. Za oveľa horšie je možné považovať zistenie hlavnej kontrolórky obce, z ktorého vyplýva porušenie štatútu obce Šintava, čo znamená svojvoľné rozhodnutie starostu pri použití finančných prostriedkov nad 5000 Eur bez schválenia obecného zastupiteľstva. Zákon toto považuje za neprípustné. Kontrolórka tiež zistila nezverejnenie viac ako 60 faktúr, čím bol tak isto porušený zákon.

Obec stále vedie dlhoročný súdny spor, ktorý doteraz stál tisíce na právnikov a v prípade prehry sporu obcou môže  obyvateľov stáť ďalšie desaťtisíce Eur.

Starosta obce Holička po rokovaní obecného zastupiteľstva uteká pred otázkami občanov - dnes už možno povedať, že pravidelne.

Napriek tomu dnes si sám navrhol zvýšenie základného platu o 50 %, čo mu poslanci neschválili. Možno tým bol prekvapený až šokovaný. Teda, aspoň mi to tak pripadalo podľa množstva úsmevov na jeho tvári.  Nakoniec však druhý návrh podaný zástupkzňou starostu  navýšenie platu o 25 % napriek známym závažným nedostatkom väčšina poslancov starostovi schválila.

Počas rokovania padli aj informácie o prípadnom úvere pre obec.  Nie sú náhodou práve vysoko nadštandardné platy  skutočným dôvodom potreby čerpania ďalšieho úveru obcou?

Nielen starosta Holička nekoná v mnohých veciach podľa zákona, či nad jeho rámec. Dnes si poslanec  Lipovský akosi pomýlil oprávnenia dané mu zákonmi SR a dokonca  si ich svojvolne a iniciatívne rozšíril o snahu vykonávať oprávnenia prináležiace osobám kompetentným podľa zákona o zbraniach a strelive. Možno by bolo vhodné, keby si niektorí poslanci naštudovali platnú legislatívu a zbytočne sa verejne nestrápňovali úplne zbytočnými útokmi na občanov. Zabúdajú totiž, že ich konanie nad rámec alebo mimo zákon môže byť vzhľadom na ich postavenie hodnotené výrazne odlišne od bežných občanov.   

Aj tieto zaujímavosti sa dozviete z videa, ktoré z dnešného zastupiteľstva práve spracovávame.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign