Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nie sú "ich a moji ľudia", sú iba občania, ktorí to tu všetko platia

200

Ako sme sa už dozvedeli na  SOL, decembrové udelenie vianočných odmien  poslancom MsZ  a hlavnej kontrolórke, u občanov vyvolalo značnú nevôľu a pohoršenie.

E-mailom sme poslancov MsZ a hlavnú kontrolórku vyzvali k verejnému odôvodneniu udelenia odmien.

Najskôr nik nereagoval. Až poslanec  MsZ  Marián Sidor sa podujal, že sprostredkuje stretnutie poslancov MsZ pred našu kameru s občanmi, ktorí sa o túto problematiku zaujímajú. Dal si však pomienky - musí byť 10 konkrétnych občanov, ktorí sa stretnutia zúčastnia. Po niekoľkých dňoch nás kontaktovalo  12 konkrétnych ľudí, ktorí o osobné stretnutie s poslancami prejavili záujem.

Pokračovala  verejná diskusia s Mariánom Sidorom, kde v podmienkach pritvrdil -  žiadal zoznam občanov písomne vopred vrátane ich stotožnenia s anonymnými diskutujúcimi pod jednotlivými článkami k téme. Toto som samozrejme nekompromisne odmietol. 

Navrhli sme miesto konania diskusie - štúdio  SOL, ktoré je na takéto stretnutia pripravené a technicky vybavené.

Po niekoľkých dňoch  poslanec  Sidor jednostranne oznámil termín konania sa diskusie - 03. február  2014 a miesto - zasadačka  MsÚ.

Moja reakcia bola úplne pochopiteľná - termín nielen občania, ale aj tvorcovia novín požadovali dohodnúť kompromisom, nie každému totiž vyhovuje to isté a platené za prácu vo verejnom záujme je vedenie mesta a poslanci MsZ - nie občania. Opačne, práve občania sa na odmeny poslancom a hlavnej kontrolórke poskladali a preto by bolo prinajmenšom slušné, aby sa prispôsobili práve ODMENENÍ  poslanci a hlavná kontrolórka.

Nestalo sa tak. Poslanci MsZ - áno priatelia, tí, ktorým ste dali dôveru zastupovať Vás vo veciach verejných, Vám direktívne nariadili, kedy a kde sú ochotní  takmer po dvoch mesiacoch  vysvetlovať, za čo si kontrolórka  Dr. Zuzana Horváthová  pred Vianocami domov z rozpočtu mesta odniesla  mimo  svoj riadny  plat  navyše  2000  Eur.  Ona samotná to skoro dva mesiace občanom napriek verejnej výzve, vysvetliť nie je schopná.

Bol som asi jediný do veci zainteresovaný človek, ktorý veril  Mariánovi, že korektné stretnutie sa na základe dohody uskutoční a že poslanci MsZ svoje rozhodnutie rozdať si odmeny pred občanmi verejne odôvodnia.  

Vyjadrenia ľudí ochotných vypočuť si poslancov však hovoria jednoznačne - "nenecháme sa šikanovať tými, ktorí sú povinní zodpovedať sa nám"!  

Z e-mailov k stretnutiu direktívne vyhlásenému poslancom  Sidorom:

"Váž. pán Majko, v diskusii na SOL sa objavila informácia, že p. poslanec Sidor bude odpovedať na otázky citujem "Vašich ľudí" v pondelok 3.2.14 v zasadačke MÚ. V čase, keď ste dostal ponuku, spočiatku ešte nekonkrétnu, sa hovorilo, že to bude v štúdiu. Ponuku diskutovať na MU nemôžem prijať. Ak chce p. poslanec, môže nám svoje argumenty vysvetliť aj v štúdiu SOL, čo je tiež zariadenie mesta."

alebo: tiež:  "Miloš,určite uznáš,bolo by ponížením pristúpiť na podmienky Sidora.V diskusii sa písalo o kamere v štúdiu.Na mesto nemám čas chodiť a nebudem chodiť.Primátora mesta a poslancov platím za to aby chodili oni za mnou."
 
prípadne ešte: "v štúdiu kedykoľvek,tam ale nemajú gule prísť!!!!"
 
Povedzme, že najmä reakcie telefonické parafrázovať nebudem.
 
Včera som od poslanca MsZ  Mariána Sidora doslal  SMS, ktorej obsah ma z jednej strany pobavil, na strane druhej mi po lopate dokázal, ako rozmýšľajú nami volení zástupcovia. (obsah SMS je na fotografii)
 
Sú "ich ľudia" a sú "moji ľudia".  Nezmysel ! Sú občania, obyvatelia mesta a daňoví poplatníci. Sú ľudia, ktorí sa skladajú na chod samosprávy, štátu, na Vaše výplaty a zložili sa aj na Vaše odmeny páni poslanci MsZ v Seredi a pani hlavná kontrolórka. Sú iba jedni občania, ktorí sa však niečím podstatným líšia - niektorí sú na  Vás závislí (ľutujem ich) a sú tu takí, ktorí budú oveľa intenzívnejšie  trvať na zodpovedaní sa Vás, volených funkcionárov za svoje činy. Za konkrétne hlasovania o veciach verejných, o majetku mesta (teda nášho spoločného), o dotáciách z verejných zdrojov. Sú občania, ktorí otvárajú oči a chápu, prečo a ako funguje samospráva. Nepáči sa im tento model. A keďže oni sú  "koncovými spotrebiteľmi a zákazníkmi" a Vy ste platenými vykonávateľmi, majú záujem model zmeniť v prospech väčšiny.
 
Čo Vy na to?
 
Marián, oznamujem Ti teda, že ľudia nepovažujú Tvoj verejný sľub za splnený. Odkazujú Ti, že diskusiu s Tebou, poslancami MsZ a hlavnou kontrolórkou pred kamerami  SOL chcú, no v štúdiu  SOL. Zariaď sa tak, aby si vyhovel Ty im. Ty si dostal ich  (aj moju a mojej rodiny)  dôveru a oni - my  chceme len to, na čo máme nárok.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign