Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Niektorí vlastníci chatiek boli vykradnutí už aj šesť krát!

Miloš MajkoDátum21. 11. 2011 22:15:54TémaBezpečnosť
200

Dnes v popoludňajších hodinách nás telefonicky kontaktovali vlastníci chatiek v záhradkárskej osade pri  Váhu v Šintave. S rozhorčením a treba povedať že oprávnene sa sťažovali na sústavné vykrádanie a ničenie ich majetku  doposiaľ nezistenými páchateľmi.

Vo večerných hodinách sme sa na niekoľko čerstvých prípadov boli pozrieť osobne. Vylámané zámky a poškodené dvere, vo viacerých prípadoch poničený interiér a porozhadzované veci zo skríň po zemi. Vlastníci chatiek sa pýtajú - dokedy to majú trpieť? Za posledné dva mesiace došlo minimálne k dvanástim krádežiam vlámaním. Niekotrí z nich mali svoje chatky počas posledných rokov vykradnuté už šiesty krát!

V týchto prípadoch sa naozaj natíska otázka - dokedy?  Za vlámačkami dosť pravdepodobne stoja na drogách závislé osoby, ktorých je stále viac a viac. Dá sa predpokladať, že čím bude ich situácia horšia, tým sa budú znižovať k zúfalejším činom. Dnes už kradnú aj drobné veci, ktoré už viac menej dotyční vlastníci doma nepotrebovali. Preto sa pýtajú, čo bude na rade neskorej?

Je úplne jasné, že polícia nemôže byť stále všade. Kompetentní by sa však mali zamyslieť nad možným vývojom skorej, ako príde k tragédii. Slušným a pracujúcim ľuďom dochádza trpezlivosť. Nie je dobre čakať, kým zoberú spravodlivosť do vlastných rúk...

Boli ste vykradnutí? Bola aj  vám spôsobená škoda na majetku od osôb drogovo závislých či bežných zlodejov? Máte skúsenosti s týmto druhom kriminality? Skúste navrhnúť riešenia, ktoré by mohli tento problém v meste a jeho blízkom okolí eliminovať. Skúste sa so svojimi skúsenosťami podeliť s ostatnými čitateľmi.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign