Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Nočné havrany sa udomácňujú aj na Slovensku

Miloš MajkoDátum14. 06. 2011 21:38:57TémaBezpečné mesto
200

Už tri roky sa aj prostredníctvom novín snažíme verejnosti prezentovať názor, že  bezpečnosť vo svojom meste vo veľkej miere môže ovplyvniť každý z nás. Sú občania, ktorí i keby boli priamymi svedkami evidentne protiprávneho konania či ubližovania nevinnému, udalosť by na políciu neohlásili a protiprávnemu konaniu by nezabránili. Môže za to nielen nevšímavosť, ale aj  zlé skúsenosti z pozície svedka či obavy o bezpečnosť svoju vlastnú či bezpečnosť svojich blízkych. Alebo jednoducho prirodzený ľudský strach. Keď je však niekomu ubližované, či niekto je okrádaný, je trestuhodné byť nevšímavými. Dnes sa krivda deje susedovi, zajtra sa môže mne. Preto ak nie je jedinec schopný zasiahnuť sám, je normálne, že vec oznámi polícii.

Vo svete jestvuje viacej projektov, ktoré občanov v rámci prevencie zapájajú do kontroly verejného poriadku v meste a to najmä jeho častiach, kde sa cez víkendy vo zvýšenej miere baví mládež. Jeden z projektov sa nazýva  Nočné havrany. Projekt funguje napríklad v Starej Turej a rozbieha sa aj v iných mestách. V Seredi ho do praxe chcel už  asi pred siedmimi rokmi zaviesť náčelník  Mestskej polície. Žiaľ, vtedy sa s kladným ohlasom u poslancov MsZ a vtedajšieho primátora mesta  nestretol.

Dnes je situácia iná, pri triezvom pohľade dopredu a snáď aj troške predvídania zo strany vtedajších predstaviteľov mesta možno dnes nemusela byť až taká zlá. Či ešte  Mgr. M. Klenovič  nad podobnou aktivitou uvažuje, sa ho spýtame už tento týždeň.

Zatiaľ odporúčame k nahliadnutiu článok:  "Víkendové ulice Šiah budú strážiť nočné havrany"  

http://levice.sme.sk/c/5934974/vikendove-ulice-siah-budu-strazit-nocne-havrany.html


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign