Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Občania, ak nechcete byť šikanovaní a mať na krku zbytočné povinnosti, musíte sa brániť záujmom o veci verejné

Miloš MajkoDátum20. 04. 2016 11:37:04TémaVZN

VZN je podzákonná norma prijímaná zastupiteľmi občanov v obci / meste. Nesmie byť  v rozpore so zákonmi SR a občania majú možnosť  VZN pripomienkovať. Túto možnosť žiaľ využíva minimum občanov, no keďže sa po schválení  zpravidla dotýka väčšiny, tak následne  zlé alebo povedané inak nie dobré či spravodlivé  VZN kritizujú všetci tí, ktorí mohli zabrániť jeho  prijatiu v kritizovanej podobe.

Po schválení  VZN je cesta k jeho zmene či zrušeniu náročná a skúsenosti ukázali, že ak poslanci nechcú nič meniť, ťažké to má aj prokurátor - ak teda vôbec chce vo veci konať.

Odporúčam preto brať výzvu poslanca  OZ Šimulčíka vážne a pripomienkovať  VZN týkajúce sa nepochybne väčšiny obyvateľov obce v čase, kedy musia byť pripomienky občanov prerokované a mali by byť brané do úvahy.

Občania nezabudnite - VZN ká, zákony a všetky právne normy majú občanom slúžiť, nie ich šikanovať a bezdôvodne ukladať povinnosti, s ktorými  mnohokrát  nemusia mať nič spoločné. Je to len na vás...

Z diskusie príspevok Jána Šimulčíka, poslanca  OZ v Šintave:

VZN - | 19-04-2016 19:51:17 | 

Som rád, že Šintavčania sa čím viac zaujímajú o veci verejné – pripravovaný prevádzkový poriadok cintorína. Uvedený poriadok sa bude prerokovávať na OZ ako všeobecne záväzné nariadenie (VZN). K publikovanému návrhu môžete podľa § 6 zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení podať pripomienky:

(4) Dňom vyvesenia návrhu nariadenia začína plynúť najmenej desaťdňová lehota, počas ktorej môžu fyzické osoby a právnické osoby uplatniť pripomienku k návrhu nariadenia v písomnej forme, elektronicky alebo ústne do zápisnice na obecnom úrade. Pripomienkou možno v určenej lehote navrhnúť nový text alebo odporučiť úpravu textu, a to doplnenie, zmenu, vypustenie alebo spresnenie pôvodného textu. Z pripomienky musí byť zrejmé, kto ju predkladá. Na ostatné podnety nemusí navrhovateľ nariadenia prihliadať, a to najmä vtedy, ak nie sú zdôvodnené.
(7) Vyhodnotenie pripomienok sa musí predložiť poslancom v písomnej forme najneskôr tri dni pred rokovaním obecného zastupiteľstva o návrhu nariadenia.

V tomto prípade treba návrhy podať do štvrtka 21. 4., aby najneskoršie v piatok mohol obecný úrad zaslať poslancom OZ vyhodnotené pripomienky. Od anonymného upozorňovania na veci verejné by bolo vhodné, aby občania Šintavy prešli aj k zasielaniu vecných pripomienok k návrhom VZN. Aj tým sa buduje občianska spoločnosť.

Keďže pripomienky sa dajú zaslať aj elektronicky, pripájam email obce: obec@sintava.sk.

Ján Šimulčík, poslanec OZ

- - -

Občania, ak nechcete byť šikanovaní na každom kroku v živote a mať na krku zbytočne  naložené povinnosti mnohokrát aj tých, ktorí sa ich chcú jednoducho zbaviť, musíte sa brániť záujmom o veci verejné.

Verte, že pre volených zástupcov,  ktorí chcú ovládať masy ľudí nie je nič horšie, ako aktívny, rozhľadený a zvedavý občan!

Je len na vás, či svoje práva využijete, alebo dovolíte s nimi manipulovať iných...

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign