Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Občania, je čas platiť dane

Miloš MajkoDátum15. 01. 2010 01:52:32TémaMestský úrad
 Ilustračné foto
Mesto Sereď ako správca dane z nehnuteľností u p o z o r ň u j e na podanie daňového priznania v zmysle zákona 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v platnom znení. Lehota na podanie daňového priznania je do 31. januára 2010. V roku 2010 má povinnosť podať daňové priznanie: 􀂾 ten, kto nadobudol vlastníctvo nehnuteľnosti a to či už kúpou, darovaním, zámenou, dedičstvom alebo dražbou v meste Sereď 􀂾 ten, u ktorého nastali zmeny skutočností rozhodujúcich na vyrubenie dane z nehnuteľností: napr. prístavba alebo nadstavba k rodinnému domu, prístavba samostatne stojacej garáže, zbúranie stavby alebo jej časti, vydanie stavebného povolenia- zmena druhu pozemku na stavebnú parcelu, kolaudácia stavby, odpredaná časť nehnuteľností a pod. Bližšie informácie k dani z nehnuteľností: • o podaní daňového priznania • o úľavách a ich dokladovaní u občanov starších ako 65 rokov a občanov ZŤP, ZŤP-S ako i občanov nachádzajúcich sa v hmotnej núdzi Vám budú osobne poskytnuté na Mestskom úrade v Seredi, číslo dverí: 6 a 9, kde budú vydávané i tlačivá daňového priznania alebo ich môžete nájsť na www.sered.sk (Samospráva- VZN - VZN č.4/2008 o miestnych daniach a Dodatok č.1/2009 k VZN mesta Sereď č. 4/2008 o miestnych daniach). Občania, ktorí daňovú úľavu doteraz nemali uplatnenú, je potrebné, aby sa dostavili za účelom jej uplatnenia, nakoľko automaticky nemôže byť poskytnutá. Občania, ktorí si uplatnili daňovú úľavu v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach z dôvodu vekovej hranice a nenastali u nich zmeny skutočností rozhodujúcich na vyrubenie dane, bude znížená daň automaticky. Zdroj: www.sered.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign