Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Občania navrhovali, no kto a z čoho vyberal, sa nedozvedeli

Miloš MajkoDátum08. 08. 2017 18:02:50TémaMestský úrad
200

V článku publikovanom Ivetou Tóthovou pod názvom  "Ako bude vyzerať park na ulici D.Štúra v Seredi - nákres"  je mimo iné napísané: "V mesiaci máj mesto Sereď rozhodlo o tom, že park na ulici D.Štúra v Seredi prejde veľkou rekonštrukciou. Do výslednej podoby parku sa svojou predstavou mohli zapoijiť aj občania a to zaslaním písomných alebo grafických návrhov."

Zároveň sa tu píše: "Na stránke seredonline sa v diskusii objavili návrhy vybudovať v parku detské ihrisko, niektorí by radšej privítali altánok na posedenie a relax pre starších, fontánku, no našli sa aj návrhy nechať park v pôvodnom stave iba s opravenými chodníkmi." Výborný krok samosprávy - občan mal možnosť zapojiť sa do tvorby vizuálu mesta, v ktorom žije. Malo však jeho zapojenie zmysel? Boli návrhy a požiadavky občanov akceptované?

V článku však nie sú vidieť návrhy, s ktorými občania prišli, z čím prišiel niekto iný (architekti) a teda, z čoho, kedy  a kým konkrétne bolo o výslednom už uverejnenom návrhu rozhodnuté.

Povedané inak, občan sa znovu NEdozvedel:

- čo občania navrhovali

- v čom im bolo alebo opačne nebolo vyhovené

a hlavne kto, kedy a z akých návrhov rozhodol o ďalšej podobe ďalšieho kusa významného verejného priestoru situovaného popri hlavnej ceste a teda viditeľného aj prípadnými tranzitujúcimi cez mesto. Občan znovu nepozná (vychádzam z tu publikovaných informácií)  mená konkrétnych ľudí, ktorí rozhodli o tom, kde, prečo a ako budeme žiť. Je to taký problém, uviesť mená ľudí hodnotiacich prípadné návrhy občanov, uverejniť ich argumenty vedúce práve k odsúhlaseniu publikovanej výslednej verzie vizuálu námestia? Je problém uviesť, kto osobne nesie zodpovednosť za tak závažný  a na desiatky rokov do budúcnosti zásah do vizuálu mesta? Nemalo y toto byť štandardom pri všetkých verejných zákazkách?

Opätovne budú rekonštrukciu, rovnako ako projektovú dokumentáciu a vlastne všetko okolo platiť zo svojich peňazí občania.  Myslím si, že za svoje peniaze na to majú právo.

Článok s dokumentami týkajúcimi sa konania vo veci rekonštrukcie parku na ulici D.Štúra, nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-bude-vyzerat-park-na-ulici-dstura-v-seredi-nakres/


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign