Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Obec, kde bez súhlasu starostu na verejné rokovanie OZ pracovník SBS nevpustí ani poslanca NR SR, tobôž novinára

Miloš MajkoDátum20. 09. 2015 03:30:10TémaŠKOLA DEMOKRACIE
200

Pečeňady   |    Prvým podnetom bol článok v jednom z denníkov a následne informácie z internetu hovoriace o obci, v ktorej starostu majú strážiť SBS-kári a kde je uznesením  OZ zakázané nahrávanie verejného rokovania rokovania OZ. Absurdné? Po tom, čo som zažil vo viacerých samosprávach, som sa rozhodol najbližšie obecné zastupiteľstvo navšíviť s kamrou v ruke. Áno, chcem tak trošku provokovať...

Piatok o 5 minút 18. hodín a skutočne, traja pracovníci  SBS ma bez súhlasu starostu obce na verejné rokovanie OZ nechcú vpustiť. Dvere sú zamknuté elektromagnetickým zámkom a pred nimi zostáva niekoľko občanov, poslanec  NR SR  Alojz Hlina, zástupcovia  ZOMOS  a ja spolu s kamerou a mikrofónom v rukách.

Na moje naliehanie SBS-kár ide za starostom, ten vychádza von. Premeria si nás, podá nám postupne ruku a "umožní" nám vstup do rokovacej sály. To tu teda začína fakt husto. Nakoľko však čitatelia  našich médií sú zvyknutí na objektívne spracovávanie materiálov nech sú o čomkoľvek a týkajú sa kohokoľvek, odporúčam pozrieť si video z úvodnej časti rokovania. Stojí fakt za to. Po bohatej praxi za kamerou môžem potvrdiť, že úloh sa pred kamerou slušne zhostili všetci aktéri rokovania - starosta, poniektorí poslanci OZ, ba dokonca aj niekoľko občanov.  Vyjadriť sa na kameru o súčasnej situácii v obci bez akejkoľvek cenzúry som ponúkol všetkým v miestnosti prítomným - koniec koncov, v Pečeňadoch som bol po prvý raz v živote a myslím si, že zároveň naposledy.

Tento materiál vrátane videa úmyselne vkladám do rubriky  ŠKOLA DEMOKRACIE, pretože štvrť storočie po revolúcii by jeden nepovedal, že aj takto môže vyzerať rokovanie OZ a konanie volených zástupcov nás občanov.

Som rád, že naše médiá si môžu dovoliť občanom ukazovať, ako by to v samospáve vyzerať určite nemalo...

- - -

Z dôvodu objektívneho informovania čitateľov pridávam, že sporný dodatok k rokovaciemu poriadku OZ dáme na posúdenie prokuratúre. Zároveň priznávam, že úroveň vybudovanej infraštruktúry v obci kludne môže závidieť ktorékoľvek mesto v našej krajine.

Ak občania obce  Pečeňady uznajú za vhodné nahrávať priebeh každého rokovania  OZ pripomínam, že na to majú právo. Ak uznajú, že by bolo vhodné oboznámiť s priebehom rokovania verejnosť, v záujme podpory demokracie im ponúkame možnosť urobiť tak v našich médiách.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign