Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Obecné hliadky verejného poriadku - riešenie, ku ktorému starostu donútili sústavné krádeže majetku občanov

Miloš MajkoDátum19. 04. 2012 18:46:21TémaBezpečnosť
200

Stará Kremnička / Žiar nad Hronom    |   Zlá bezpečnostná situácia v obci  Stará Kremnička, donútila starostu a občanov, aby sa začali sami zaujímať a starať o bezpečnosť v obci tým, že si zorganizovali občianske hliadky.    Do hliadok sa zapájajú muži, ktorých sa prihlásilo  22 vrátane troch Rómov.

Ako nám telefonicky povedal starosta obce   Dušan Rajčan, v dedine žije 50 rokov a podobnú situáciu ešte nezažil. Indície najmä pri krádežiach, ktorých výška často neprevyšuje 20 či  30 Eurovú hodnotu, smerujú k mládeži  rómskeho pôvodu. Mladí Rómovia sa často vozia po dedine na bicykloch a pravdepodobne si obzerajú dvory, z ktorých je možné niečo ukradnúť. Polícia vzhľadom na nie vysoké hodnoty ukradnutých vecí a ťažké dokazovanie je tak isto v podstate bezmocná.

Na oficiálnej stránke obce  Stará Kremnička, sa objavil oznam:

Z dôvodu zvýšenej kriminality (vykrádanie domov, narušovanie verejného poriadku...) v našej obci na podnet starostu boli vytvorené "obecné hliadky verejného poriadku", ktorých úlohou je monitorovať bezpečnostnú situáciu v našej obci a rýchly zásah v prípade ohrozenia bezpečnosti. V prípade akéhokoľvek narušenia verejného poriadku, ohrozenia majetku, pohybe podozrivých ľudí v obci volajte okamžite tel. číslo starostu obce 0918 354 864

Ide o dobrý nápad, ktorý sa však môže v budúcnosti stretnúť aj s problémom. Napríklad pri konflikte s drzejšími výrostkami, by členovia hliadky mohli prísť k úrazu. Za nie dobrý stav starosta považuje aj fakt, že hliadka  PZ  zo  Žiaru nad Hronom nie je schopná do obce na zavolanie doraziť tak rýchlo, aby prípadných páchateľov trestnej činnosti zadržala pri čine.

So starostom sa na tému bezpečnosti a úspešnosti obecných hliadok verejného poriadku porozprávame osobne.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign