Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Obyvateľov Šintavy spor s Lodenica s.r.o. vďaka starostovi Holičkovi doteraz stál minimálne 6000 Eur

Na zverejnenie informácie týkajúcej sa výšky sumy, ktorú obyvatelia obce Šintava rozhodnutím starostu Holičku na základe ním podanej žaloby na Lodenica s.r.o. zaplatili za právne služby, sme museli čakať viac ako rok. Starosta obceHolička  informácie odmietal zverejniť, nezverejnil ani faktúry, čím nepochybne porušil zákon a dokonca sa pred otázkami občanov skrýval aj zbabelými útekmi z rokovania Obecného zastupiteľstva.

Po viacerých neúspešných pokusoch, sa mi  predmetné faktúry od obce podarilo získať kompletné  (aspoň tomu zatial verím) až teraz a to na základe tohto e-mailu:

Od: Milos Majko<majko@majko.sk>
Dátum: 11. októbra 2016, 22:08
Predmet: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.
Komu: obec@sintava.sk
Kópia: seredonline@seredonline.sk

Obec Sintava,

pred rokom som ziadal zverejnit informaciu tykajucu sa financnych prostriedkov vynalozenych obcou Sintava na pravny spor vo veci  Obec Sintava – Lodenica  s.r.o. Obcou Sintava mi nebolo vyhovene v plnom rozsahu.

V sulade so zákonom  211/2000 Z.z. ziadam o zverejnenie nasledovnych informacii:

1.       – kolko financnych prostriedkov bolo obcou Sintava vynalozenych  spolu na pravny spor Obec Sintava – Lodenica  s.r.o. od podania navrhu do 11.10.2016. Ziadam uviest uhrnnu sumu.

2.        Ziadam zverejnit vsetky zmluvy, faktury a ine doklady potvrdzujuce platby v predmetnej veci a veci sa tykajuce a to formou scanov predmetnych dokladov.

Pozadovane informacie ziadam v zakonnej lehote zverejnit e-mailom na moju adresu:  majko@majko.sk .

Miloš Majko

Trnavska 53, 926 01  Sered, tel. kontakt: 0907 277 777

Odpoveď Obecného úradu Šintava:

Janka Skaličanová skalicanova@sintava.sk

Dobrý deň, p. Majko.

            Na základe Vašej žiadosti zo dňa 11. októbra 2016 Vám zasielam Vami požadované scany faktúr a zmluvu za poskytnutie právnych služieb  týkajúcich sa sporu vo veci Obec Šintava a Lodenica, s.r.o Šintava o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam.

K bodu č. 1  Vašej žiadosti – úhrnná suma právnych služieb – 6.131,52 €.

            S pozdravom  Miroslav Holička, starosta obce

Prevychovanie starostu Holičku trvalo viac ako rok. Som rád, že spúšťacím mechanizmom  zverejnenia údajov, ktoré starosta nemá právo zatajovať bola moja žiadosť zo septembra 2015  a zároveň  vytrvalosť a nulová tolerancia voči manierom arogantného voleného zástupcu.

Úspech? Nuž, na základe osobného poznania stavu v obci Šintava nateraz určite.

Verím, že občania so svojim vysoko nadštandardne plateným zamestnancom - starostom obce nebudú už musieť zápasiť a naháňať ho utekajúceho zo zastupiteľstva, či k plneniu povinnosti uložených mu zákonom ho nútiť použitím ďalšej legislatívy. Je na čase, aby si starosta Miroslav Holička uvedomil, že z pozície svojej funkcie je on  povinný slúžiť občanom a nie opačne, poslušnosť vyžadovať od nich.

Takže na záver malá pochvala pre starostu - učíme sa celý život. A niektorí z nás aj bez zbytočných papierov...

Nascanované faktúry konečne po roku zverejnené Obcou Šintava, sú priložené v prílohe.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign