Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Odhrnuté parkovisko pred úradom oproti neodhrnutým chodníkom pred materskými a základnými školami vyvolalo u občanov ohlas

200

Článok zo včerajšieho dňa uverejnený pod linkom  http://www.seredonline.sk/clanky/priority-pri-odhrnani-snehu-uzky-chodnik-pre-deti-do-skoly-nie-parkovisko-vo-dvore-msu-ano/ vyvolal predpokladaný záujem nielen u verejnosti, ale aj u tých kompetentných vedúcich predstaviteľov mesta, ktorým nielen text, ale hlavne samotné fotografie nespochybniteľne zachycujúce a porovnávajúce aktuálny stav chodníkov nastavili kritické zrkadlo. 

Súhlasím s tým, že včerajší článok je pre kompetentných naozaj citlivý - mať ráno pred príchodom do práce odhrnuté parkovisko a ešte na obed nemať odhrnuté prístupové chodníky do materských a základných škôl - to je teda hodne veľká arogancia a práve niečo takéto spravodlivo nahnevá asi väčšinu rodičov (a voličov). Ale aj o tom je verejná funkcia s desaťnásobným mesačným príjmom nejednej mamičky aj dvanásť hodín makajúcej niekde vo fabrike za pásom. A keď si ešte uvedomí, že aj ona na túto neschopnosť prispieva z toho mála, čo zarobí...

Článok za 24 hodín bol zobrazený:   Miloš MajkoDátum01. 02. 2017 08:48:58TémaOdpratávanie snehu NÚTENÉ PRÁCE | Zobrazení: 2832 ×

Diskusných príspevkov pod článkom za jeden deň a jednu noc pribudlo viac ako 50 a aj porovnanie, ktoré sme v článku uviedli, hneď ráno spustilo veľa otázok  smerovaných nielen na vedenie mesta, ale aj dodávateľa služby, firmu Radoslava Šuláka.

Zastávam názor, že v tomto prípade je dodávateľovi služby - firme prakticky jedno, kde s údržbou začne. Plán a určitú mapu s prioritami odpratávania snehu dostal od vedenia mesta (objednávateľa služby)  a nepochybne je súčasťou predmetnej zmluvy.

O informácie k danej problematike sme priebežne žiadali vedenie mesta. Zmluvy s faktúrami nám boli zverejnené a my ich prinášame občanom.  

Tu je najdôležitejšia časť komunikácie s osobou povinnou v prvom stupni - mestským úradom Sereď:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Monday, December 26, 2016 11:55 PM
To: 'info@sered.sk'
Cc: 'Primátor mesta Sereď'; 'podatelna@sered.sk'; 'seredonline@seredonline.sk'
Subject: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Mestsky urad Sered,

v sulade so zakonom  211/2000 Z.z.  ziadam o zverejnenie nasledovnych informacii:

1.       – ziadam zverejnit zmluvu na zimnu udrzbu verejnych komunikacii Mesta Sered s dodavatelom /dodavatelmi na rok  2016/2017 vratane vsetkych dodatkov a doplnkov

2.       – ziadam zverejnit financne sumy vyplatene dodavatelskej firme za zimnu udrzbu na rok 2015, 2016 – kompletne po mesiacoch do 26.12.2016 s vyraznym rozdelenim, kolko financnych prostriedkov bolo dodavatelom vyplatenych za samotne prace pri zimnej udrzbe (s rozpisom hodin a pouzitych technickych prostriedkov) , za pohotovostnu sluzbu (rozpis techniky a obsluhy) a za pouzity posypovy material

3.       – ziadam zverejnit vysku financnej ciastky, ktoru mesto Sered dodavatelovi /dodavatelom poskytuje za sluzbu aj pocas obdobia, kedy mechanizmy nie je potrebne do ulic vyslat  (ziadam uviest sadzbu na hodinu /den, ak je rozdielna v nocnych hodinach, tak ziadam uviest rozdiel)

Uvedene informacie ziadam zverejnit e-mailom na adresu: majko@majko.sk  v zakonom stanovenej lehote.

Dakujem.  Milos Majko

- - -

From:Michal KLinka [mailto:michal.klinka@sered.sk]
Sent: Tuesday, January 3, 2017 2:35 PM
To: majko@majko.sk
Subject: Odpoveď na zverejnenie informácii v zmysle zakona 211/2000 Z.z.
Importance: High

Dobrý deň, v zmysle Vašej žiadosti zaevidovanej na MsÚ Sereď dňa 27.12.2016 pod podacím číslom 24025/2016/36 Vám uvádzam nasledovné:

1.       Zmluva je zverejnená na stránke mesta Sereď viď odkaz: http://egov.sered.sk/FileOutputHttpHandler.ashx?arguments=CJF4LYMYHqPy2yphQa7gbdnJyfUeifynWSEisC%2fEyiFmGLlEa0xTZhUdiZUPRcigclsmdY9xVvA2lhLKHHFvqqDS0X5wFESWFQ%3d%3d

2.       Finančné sumy sú taktiež zverejnené na stránke mesta Sereďviď odkaz: http://egov.sered.sk/default.aspx?NavigationState=779:0:

(do vyhľadávača napísať „zimná údržba“) + (viď príloha faktúr)

za obdobie 01.12.2016-15.12.2016 zatiaľ nefakturované,

za obdobie 16.12.2016-31.12.2016 zatiaľ nefakturované,

posypová soľ za obdobie 2016-2017 zatiaľnefakturovaná,

3.       Informácie sú uvedené v zmluve č. 1089/2015 -  príloha č.1 - C  Zimná údržba - požiadavka bodu č. 1  .                               

Ing. Michal Klinka

Referent oddelenia rozvoja mesta

- - -

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, January 04, 2017 3:52 PM
To: 'Michal KLinka'
Cc: seredonline@seredonline.sk
Subject: RE: Odpoveď na zverejnenie informácii v zmysle zakona 211/2000 Z.z.

Dobry den,

V suvislosti s mojou ziadostou adresovanou osobe povinnej v nadvaznosti na Vasu odpoved Vam oznamujem, ze trvam na zverejneni informacii v pozadovanom rozsahu a pozadovanym sposobom.

Dakujem.
Majko

- - -

Michal KLinka

Prílohy16. 1.

komu: Milos

Dobrý deň, v zmysle Vašej požiadavky zaevidovanej na MsÚ Sereď dňa 05.01.2017 pod podacím číslom 272/2017/36 Vám uvádzame:

1.       Žiadam zverejniť zmluvu na zimnú údržbu verejných komunikácii mesta Sereď s dodávateľom /dodávateľmi na rok  2016/2017 vrátané všetkých dodatkov a doplnkov.

Doplňujúca odpoveď:  viď príloha 1089_2015_KOMUNALNE_SLUZBY_2016_2017.pdf

2.       žiadam zverejniť finančné sumy vyplatene dodávateľskej firme za zimnú údržbu na rok 2015, 2016 – kompletne po mesiacoch do 26.12.2016 s výrazným rozdelením, koľko finančných prostriedkov bolo dodávateľom vyplatených za samotne prace pri zimnej údržbe (s rozpisom hodín a použitých technických prostriedkov) , za pohotovostnú službu (rozpis techniky a obsluhy) a za použitý posypový materiál.

Doplňujúca odpoveď: Vysvetlivky na skratky k faktúram R. Šulák – MOWERS-TEAM – VSM – veľký strojový mechanizmus s radlicou, MT1-3 – malý strojový mechanizmus s radlicou, N1, ZV- zásobovacie vozidlá. Dopĺňame faktúru za obdobie 01.01.2016-31.12.2016 ZU a faktúru za posypový materiál 01.01.2016-31.12.2016 zo dňa 16.1.2017.

3.       žiadam zverejniť výšku finančnej čiastky, ktorú mesto Sereď dodávateľovi /dodávateľom poskytuje za službu aj počas obdobia, kedy mechanizmy nie je potrebne do ulíc vyslať  (žiadam uviesť sadzbu na hodinu /deň, ak je rozdielna v nočných hodinách, tak žiadam uviesť rozdiel)

Doplňujúca odpoveď:  vo vyššie uvedenej zmluve zimnej údržby a to konkrétne -  príloha č.1, strana 20 - C  Zimná údržba -  suma 0,70 € bez DPH.

Ing. Michal Klinka

Referent oddelenia rozvoja mesta

- - -

Nakoľko ide o problematiku pre väčšinu obyvateľov vážnu, pokúsime sa v štúdiu natočiť diskusiu za účasti dodávateľa služby  Radoslava Šuláka a zástupcu mesta  Sereď. O ďalšom postupe budeme verejnosť informovať.

Poznámka: Faktúry a zmluva Mesta Sered s dodávateľom služby, sú v prílohách článku.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign