Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Odmeny pre poslancov MsZ a hlavnú kontrolórku v Seredi voláme "úprava rozpočtu 2013" - ANKETA

Je smutné, zarážajúce a vo vzťahu k občanom ponižujúce, akým spôsobom sa v tomto roku poslanci MsZ spolu s vedením mesta postavili k rozdeľovaniu spoločných finančných prostriedkov.

V pamäti obyvateľov mesta nepochybne zostane zvýšenie poplatkov za Materské školy o viac ako 100%. U tých, ktorých sa to týka teda mladých rodičov napríklad aj to, že sa musia skladať na pranie posteľného prádla v materských školách ale tiež priority vedenia mesta poslancov MsZ v opravách ciest a chodníkov.

Viac:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-teda-vyzeraju-priority-nami-volenych-zastupcov/

Určite si občania pri najbližšom platení daní z nehnuteľností spomenú na položky, ktorými boli nedoplatky na daniach odpúšťané podnikateľom, ktorí v meste podnikali alebo podnikajú. A to v nemalých výškach. Možno sa pri platení zvýšených daní občania aj zamyslia nad tým, kde boli a začo brali výplaty kontrolné mechanizmy napr. hlavný kontrolór, primátor mesta a samotní poslanci MsZ, v čase neplatenia daní týmito podnikateľmi.

Poctiví podnikatelia sa iste zamyslia nad tým, čo za svoju poctivosť dostávajú okrem výsmechu, prípadne útokov  zo strany tých, ktorým zverejňovanie pravdy z pochopiteľných dôvodov vadí. Občanov však zaujíma, ako sú ich peniaze rozdeľované, kto a na čo ich čerpá . Preto aj predchádzajúce dva články, ktoré vznikli na podnet občanov, nie samotného média.

Zverejnené údaje sú overenými faktami a nie nejakými úvahami či nebodaj konšpiráciou niekoho proti niekomu. Nie sú ani výzvou na súboj. Totiž, niet za čo bojovať. Občan odmenu nedostane, no pýtať sa za čo ju dostal volený funkcionár, je jeho právom.

Pre občana | 21-12-2013 22:22:33 |
A čo bráni tomu, aby pán Majko s kamerou navštívil každého poslanca a opýtal sa ho na to?
 
Toto je text jedného z diskutujúcich pod článkom týkajúcim sa výšky odmeny zverejnenej  vedením mesta. Zaujímavý názor občana, no médium dáva možnosti vyjadriť sa jednotlivým poslancom non stop - nevyužívajú ich. Ignorujú médium presne tak, ako ignorujú samotných občanov.
 
Hneď po zverejnení predmených článkov, sme hlavnú kontrolórku požiadali o vyjadrenie sa a vysvetlenie jej práce diskutujúcim a ostatným obyvateľom mesta.
E-mail odoslaný  JUDr. Zuzane Horváthovej:
 
reporter24
20. dec. (Pred 1 dňom)
 
komu: kontrolor, majko
Dobry den  vazena pani  JUDr. Zuzana Horvathova,
 
v suvislosti s odmenami odsuhlasenymi na decembrovom rokovani  MsZ aj  Vasej osobe, sa medzi obcanmi zdvihla vyrazna diskusia, v ktorej prakticky vseci ludia ci uz v diskusnych prispevkoch na  SOL alebo telefonicky do redakcie, udelene odmeny ostro kritizuju.
 
Z informacii podanych vedenim mesta  Sered vyplyva,  ze za obdobie pocas ktoreho ste vo funkcii, Vam okrem prisluchajuceho platu boli z verejnych financnych zdrojov vyplatene odmeny vo vyske cca  750 000 Sk.
 
Nepochybujeme o tom, ze za  Vasu nesmierne narocnu pracu si ich zasluzite, no obcania skladajuci sa na ne zo svojich dani, toto vidia inak.
 
Z tohto dovodu  Vas ziadame o rozhovor, v ktorom by sme radi obcanom predstavili  Vasu pracu - pracu hlavneho kontrolora mesta  Sered, jej rozsah a pozitiva, ktore pre nas obcanov prinasate.
 
Nepochybujeme o tom, ze vzhladom na verejnu funkciu ktoru zastavate, nasu ponuku prijmete ochotne a s radostou, nakolko iba vecnymi argumentami spolocnymi silami dokazeme  povacsine anonymnych neprajnikov  presvedcit   o potrebe vyplatenia odmien  Vasej osobe vo zverejnenej vyske.
 
Pripominame, ze SOL ma priemernu dennu citanost  minimalne 2500 unikatnych pristupov, co je od  6000 do 12 000 navstev v standardnych dnoch.
 
Termin rozhovoru navrhujeme medzi sviatkami, resp. ak  Vam nevyhovuje, prosime oznamit iny.
 
Dakujeme.
Za  SOL s uctou, Milos Majko      kontakt:  0907 277 777 

- - -

Dr. Horváthová na e-mail nereagovala. Osobne ma to mrzí, no žiaľ viac pre komunikáciu volených funkcionárov s občanmi - voličmi ani  SOL a ani ja urobiť nevieme.

Včera vo večerných hodinách ma telefonicky kontaktoval poslanec    MsZ   Ing. Marian Sidor, CSc s tým, že mám uverejniť jeho telefonické stanovisko. Nie, to neurobím, nakoľko rozhovory nenahrávam a mohlo by prísť k zlej interpretácii nejakého výroku a to ja na seba nezoberiem. Má možnosť vyjadriť sa e-mailom, ktorý bude uverejnený, prípadne po splnení podmienok na odvysielanie aj na kameru. 

Zostáva však v platnosti náš záujem hovoriť s pani kontrolórkou, ktorá predpokladám že nemá problém povedať, čo nad rámec bežnej mzdy urobila pre mesto Sereď a teda samotných občanov.  Ak by to nevedela, bol by to dost vážny problém, čo rozhodne ja osobne nepripúšťam.

- - -.

Mnohí  čitatelia niektoré články, ba dokonca aj informácie uverejňované v zmysle platného zákona  211/2000 Z.z. vnímajú ako môj osobný boj proti niekomu. Je to smutné, lebo to dokazuje úplnú neznalosť legislatívy, podmienok a pravidiel, na ktorých je  SOL založené. A tie dodržujem aj ja a to nekompromisne a bez výnimky.

Žiadosť v súlade so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám môže dať iba konkrétna identifikovaná osoba s uvedením plnej adresy. A článok na  SOL môže tak isto uverejniť iba konkrétna plne identifikovaná osoba. Ja to beriem na seba, pretože úlohy máme rozdelené a nemienim vytvárať virtuálnych redaktorov, písať pod skratkami a pod.  Všetko čo robíme, robíme transparentne a tak, aby bol okamžite a jasne identifikovateľný  ten, kto materiál vyhotovil. Nehanbíme sa za publikované články a všetky sú podložené informáciami, ktoré nie je možné spochybňovať. 

Akékoľvek útoky na SOL sú v tejto súvislosti neopodstatnené, nakoľko zverejnené sú výlučne fakty zaslané prednostom  MsÚ, teda relevantné informácie. Ak niekto na  SOL za zverejnenie útočí, je to jasný dôkaz pre občanov, že zverejňovanie výšky odmien, zásluh za ktoré sú udelované, dôvodov prečo sú udelované a pod. niekomu konkrétnemu  nevyhovuje. 

V zásade pôsobí komicky, že v dnesnej dobe bod udelovania odmien ako po iné roky nie je nazvaný jednoducho "Odmeny pre poslancov  MsZ a hlavnú kontrolórku".

Evidentne kompetentní podceňujú niektorých občanov a ich záujem o veci verejné, ktorý sa neustále stupňuje a verím tomu že práve vo volebnom roku bude maximálny.  SOL tomu bude nápomocné v plnom rozsahu.

Na záver si dovolíme uverejniť anketu, v ktorej sa čitatelia môžu slobodne a anonymne vyjadriť, či súhlasia s udelenými odmenami. Majú na to právo, ono tie peniaze z ktorých odmeny sú udelované,  totiž zarobili práve samotní občania.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign