Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Odpovede RÚVZ Galanta na naše doplňujúce otázky

Miloš MajkoDátum25. 07. 2013 23:32:53TémaKvalita pitnej vody

Včera o  9:35 hodine, sme pani Dr. Šulekovej, vedúcej RÚVZ v Galante zaslali niekoľko otázok, ktorými sme mali záujem doplniť stanovisko, ktoré bolo úradom vo veci zákazu používania zdravotne závadnej vody  vydané.

Pre úplnosť komunikácie občianskej iniciatívy predmetnú komunikáciu uverejňujeme:

Dobry den pani Dr. Sulekova,

dakujeme za Vasu sice neskoru, no predsa len ucinnu reakciu.

Vas oznam sme vyraznym sposobom uverejnili do 15 min. od jeho prijatia e-mailom.

Mam vsak na Vas otazky:

vo Vasom vyjadreni pisete: „Na jednaní prevádzkovateľ preukázal, že zabezpečil dňom 22. 07. 2013 náhradné zásobovanie obyvateľov mesta Sereď cisternou“

Pytam sa, Vas – kontrolovali ste sposob a ucinnost zabezpecenych opatreni?

Povazujete jednu jedinu cisternu s pitnou vodou chaoticky premavajucu po meste za skutocne alebo iba formalne zabezpecenie pitnej vody pre obyvatelov mesta? (v predmetnej veci odporucam skusenosti obyvatelov mesta s cisternou v diskusii pod prislusnym clankom na SOL)

Povazujete v sucasnosti zabehnute NEfungujuce postupy samokontroly a samonahlasovania Vasmu organu dozoru zo strany dodavatela ZsVS za dostatocne ucinne a skutocne garantujuce nestrannost a istotu ze sa situacia nebude opakovat? Odvolavam sa pri tom na nase rokovanie a tam preberane nahlasenia, resp. nenahlasovania havarijnych stavov a z nich vyplyvajucich nasledov na kvalitu dodavanej vody zo strany dodavatela pitnej vody ZsVS.

Dalej sa Vas pytam – z akeho dovodu ste napriek Vasmu osobnemu prislubu na spolocnom rokovani nedodrzali nasu dohodu a nereagovali ste na vyzvu Ivana Rybanica v ktorej pozadoval vykonat kontrolne odbery okamzite a to uz v pondelok rano?

Ide o tridsat hodin, pocas ktorych mohli byt (a dnes vieme ze aj realne boli) obyvatelia mesta vystaveni zdravotnemu nebezpecentvu. Na tieto skutocnosti sme Vas uz na rokovani dorazne upozornili.

Zaroven upozornujem na fakt, ze na druhy den voda bola podstatne cistejsia ako v pondelok rano a teda realny stav bol ovela zavaznejsi, ako ste mohli vyhodnotit az v utorok. Ako sme Vas upozornovali, obyvatelia mesta vzhladom na vyhlasenia ZsVS a vedenia mesta Sered, skutocne vodu konzumovali a povazovali ju za pitnu!!

Pani Dr. Sulekova, dalej sa Vas pytam – ako je mozne, ze Vas urad reagoval a vykonal svoje zakonom ulozene povinnosti az vcera? Nepovazujete nekonanie pocas viacerych rokov za zanedbanie si povinnosti, ku ktorym ste ako urad dozoru zmocneni statom?

Zaroven Vas ziadame o navrhnutie terminu spolocneho stretnutia, na ktorom ocakavame medialny vystup, ucelom ktoreho bude prioritne PREVENCIA a oboznamenie obyvatelov s postupmi, ktore su nevyhnutne na to, aby Vas urad fungoval ucinne a aby obcan mohol mat pocit, ze Vam skutocne ide o ochranu verejneho zdravia.

Na polozene otazky prosim vo verejnom zaujme odpoved bezodkladne. Vase stanovisko bude publikovane v mediach.

S prianim prijemneho dna

za SOL a R24 a obciansku iniciativu, Milos Majko

 

Na tento e-mail vedúca  RÚVZ v Galante  Dr. Šuleková zaslala dnes hodinu pred poludním nasledujúcu odpoveď:

Dobrý deň, posielam odpovede na Vaše otázky:

1. Prevádzkovateľ pri zásobovaní vodou cisternami sa riadi prevádzkovým poriadkom verejného vodovodu. Určovať počet cisterien nie je v kompetencii RÚVZ.
2. Prevádzkovateľovi verejného vodovodu vyplýva z nariadenia vlády SR č. 354/2006 povinnosť bezodkladne oznámiť regionálnemu úradu verejného zdravotníctva prekročenie limitov ustanovených medznou hodnotou a najvyššou medznou hodnotou, zistiť príčiny nesplnenia limitných hodnôt a prijať nevyhnutné nápravné opatrenia na obnovenie kvality vody.
3.Prevádzkovateľ ohlásil na RÚVZ Galanta dňa 22.7.2013, že vykonáva potrebné opatrenia na obnovenie kvality vody a že zabezpečil odber vzoriek vody na laboratórne vyšetrenie, na základe výsledkov ukazovateľov farba, zákal po odporučení zo strany RÚVZ pristavil v ten deň cisternu. Následne dňa 23. 07. 2013 RÚVZ vykonal kontrolné odbery z verejného vodou, odber bol zameraný na kontrolu účinnosti vykonaných opatrení. Nakoľko stav ďalej pretrvával, bolo vydané opatrenie.
4. Nakoľko v tomto období prebiehajú a sú plánované ďalšie rokovania s prevádzkovateľom, termín stretnutia s Vami by sme posunuli až po ukončení týchto rokovaní.Verejnosť bude o záveroch rokovaní informovaná prostredníctvom Mestského úradu v Seredi.

S pozdravom
Dr. Šuleková


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign