Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Oficiálne stanovisko Krajskej prokuratúry k udalostiam v Šoporni

Miloš MajkoDátum15. 03. 2012 13:50:01Témaobec Šoporňa

Pre úplnú objektivitu prinášaných informácií v médiu  SOL  vo vzťahu k udalostiam v obci  Šoporňa, sme o oficiálne stanovisko  požiadali  Krajskú prokuratúru v Trnave. E-mail s otázkou i odpoveď  KP uverejňujeme v plnom znení:

pre:  Krajská prokuratúra v Trnave

Dobry den,

na zaklade telefonickeho rozhovoru  Vas ziadame o poskytnutie stanoviska  Krajskej prokuratury  Trnava k stanovisku vydanemu  Okresnou prokuraturou v Galante vo veci referenda  v Soporni, rep. odvolavaniu sa starostu obce na stanovisko  OP ako na dôvod k nevykonaniu refarenda v obci.

Dakujeme.
S uctou
Milos Majko

kontakt:  0907 277 777

- - -

Okresná prokuratúra v Galante k otázke vtedy pripravovaného referenda v Šoporni  vo svojom vyjadrení konštatovala, že postup obecného zastupiteľstva pri prijímaní uznesenia o vyhlásení referenda sa javí ako nezákonný a k náprave plánuje využiť prokurátorské oprávnenie vo forme upozornenia prokurátora.

Samotné prokurátorské oprávnenie však doposiaľ ešte uplatnené nebolo.

Čo sa týka samotnej možnosti konania miestneho referenda, prokuratúra nedisponovala a nedisponuje kompetenciou oprávňujúcoui zamedziť konaniu tohto referenda a tiež prokuratúra v žiadnom svojom vyjadrení neskonštatovala že referendum byť nesmie.

Starosta tiež v zmysle ustanovenia § 13 odsek 7/ zák.č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, nemôže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva o vyhlásení referenda o jeho odvolaní.

S pozdravom Marek Marcinkech, hovorca  Krajskej prokuratúry Trnava


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign