Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Otázka viceprimátorovi mesta - ako s odmenami v tomto roku? - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum17. 12. 2011 21:09:33TémaMestský úrad

Už sme si akosi zvykli, že každoročne poslanci   MsZ nadelili odmeny primátorovi, viceprimátorovi mesta, hlavnej kontrolórke a samozrejme sebe. Spýtali sme sa teda viceprimátora mesta  Ľ. Veselického, ako tomu bolo v tomto roku.

Otázka:

Pán viceprimátor, je tu koniec roka. Už tradíciou a akýmsi rituálom koncoročných zasadaní  MsZ sa stalo rozdeľovanie ˇfinančných odmien primátorovi mesta, viceprimátorovi, kontrolórke  MsU  a poslancom  MsZ. Môžete informovať čitateľov  SOL a občanov mesta aké odmeny budú v tomto roku prilepšením predvianočného rozpočtu  vybraných volených funkcionárov? Môžete zároveň občanov oboznámiť s tým, za akú mimoriadnu činnosť nad rámec povinností  boli jednotlivým funkcionárom odmeny udelené?
Ďakujem za odpoveď.
S úctou,  Miloš Majko

Odpoveď:

Vážený pán Majko!

Tradícia rozdeľovania mimoriadnych odmien funkcionárom samosprávy volených občanmi prvým januárom 2011skončila. Jediná mimoriadna odmena bola 15.12.2011 schválená hlavnej kontrolórke. Na dôvody prečo bola mimoriadna odmena pani Z.Horváthovej schválená je myslím najlepšie spýtať sa navrhovateľa odmeny, prípadne ďalších, ktorý návrh na túto odmenu v čiastke 1 000 Eur podporili v hlasovaní. Primátor mesta, ja ako jeho zástupca a ani jeden z ostatných osemnástich poslancov nemal za rok 2011 schválenú žiadnu mimoriadnu odmenu. A tak tomu bude do konca volebného obdobia.
Ľubomír Veselický, zástupca primátora mesta Sereď.

Aktualizované  19.12.2011:

Prosím o zverejnenie tohto dodatku k môjmu vyjadreniu na adresu mimoriadnych odmien poslancov v tomto roku.

Pravdaže, ak sa nezmenia podmienky rozvoja mesta a podielu konkrétnych poslancov na tomto rozvoji.Pre rok 2011 bola prijatá zásada nevyplácania mimoriadnych odmien voleným funkcionárom. V záujme podchytenia mimoriadnej iniciatívy volených funkcionárov nie je ale možné vyplácanie takýchto odmien v budúcich rokoch  vylúčiť.
Ľ.Veselický


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign