Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Otázka znela: "ci je pani Kovacova sesternicou pana Krajcovica, pripadne ci su v inom pribuzenskom pomere."

159

V mnohých diskusiách na  SOL sa vyskytli príspevky občanov, v ktorých sa pýtali na  rodinkárstvo, zamestnávanie priateľov, spolužiakov a pod. prednostom úradu Tiborom Krajčovičom. T. Krajčovič sa pri priamej otázke k tejto téme vyjadril negatívne, napriek tomu otázky a podorenia zo strany diskutujúcich čitateľov pokračujú.

Niet nič jednoduchšie, ako pýtať sa a nešíriť polopravdy či úplné nepravdy.  My nedokážeme urobiť viac, ako priniesť informáciu. Názor na kvalitu informácie si samozrejme musí urobiť občan, obyvateľ mesta, volič a čitateľ sám.

Naša otázka primátorovi mesta:

From: Milos Majko
Sent: Thursday, May 14, 2015 12:06 PM
To: primator@sered.sk
Cc: prednosta@sered.sk ; info@sered.sk ; podatelna@sered.sk ; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Pan primator   Ing. Martin Tomcanyi,

Na verejnost vychadzaju informacie o pribuzenskom prepojeni prednostu uradu  Ing. Tibora Krajcovica s vecucou Odd. Školstva, kultúry, rodiny, športu    Silviou Kovacovou. Ziadam Vas v sulade so zakonom  211/2000  Z.z. o  zverejnenie informacie, ci je pani Kovacova  sesternicou pana Krajcovica, pripadne ci su v inom pribuzenskom pomere.

Zaroven ziadam o zverejnenie informacie, ci  Mesto Sered  a organizacie ku ktorym  ma mesto majetkovy vztah  zamestnavaju  este nejakeho pribuzneho  Ing. Tibor Krajcovica.
Odpoved na otazky ziadam zaslat v zakonnej lehote na e-mail:  majko@majko.sk

Dakujem.

Milos Majko, Trnavska 53, 926 01  Sered

Odpoveď primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho:

From:Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Thursday, May 21, 2015 8:56 AM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Dobrý deň,

dňa 14.5.2015 bola na Mestský úrad doručená Vaša žiadosť o zverejnenie informácií v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Vami požadované informácie nie sú informáciami, ktoré je mesto Sereď povinné zverejňovať v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z.

Napriek tomu Vám zasielam nasledovnú odpoveď:

Vedúca Oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu Mgr. Silvia Kováčová pracuje v priamej podriadenosti prednostu úradu Ing. Tibora Krajčoviča a pracovala na úrade už pred jeho nástupom na mestský úrad. Veľa sa o tom vravelo už v roku 2011, kedy sa Ing. Tibor Krajčovič stal prednostom úradu.

Mesto Sereď dodržiava ustanovenia zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme a na Mestskom úrade, na Mestskej polícii ani v organizáciách, ku ktorým má mesto majetkový vzťah nepracujú vo vzájomnej priamej podriadenosti alebo nadriadenosti žiadni zamestnanci, ktorí sú blízkymi osobami.

Ing. Martin Tomčányi, primátor mesta

Nebudem komentovať odpoveď primátora Tomčányiho, len pripomeniem, že otázka znela takto:

"ci je pani Kovacova  sesternicou pana Krajcovica, pripadne ci su v inom pribuzenskom pomere."

Ako obyvateľom mesta, tak mne je úplne jedno, kto je s kým v príbuzenskom pomere - súkromne. Aspoň si to myslím. Ovšem nie po stránke služobnej Tam sa veci majú inak. Občania však vidia nepomer odmien udelovaných jednotlivým vedúcim oddelení od ich  nadriadeného. Práve vedúca oddelenia   Silvia Kováčová  za obdobie pôsobenia prednostu Krajčoviča mala takmer každý rok udelené odmeny najvyššie - v roku  2013 až vo výške  6050 Eur. Odmeny mimo jej úradníckeho platu zohľadňujúceho  dosiahnuté vzdelanie, prax a zastávanú funkciu. Nijako nespochybňujem vedenie oddelenia jej osobou, aj keď nedostatok škôlok pre deti nie je zrovna dobrou vizitkou priamo pre ňu. 

Mám zato, že primátorovi mesta ako aj poslancom MsZ by malo záležať na tom, čo si o ich vedení mesta, myslia občania a teda tí, ktorí sa na ich platy a servis skladajú peniazmi pochádzajúcimi z ich práce. Malo by byť v ich záujme občanov pravdivo inforomať o veciach, ktoré môžu vzbudzovať dojem rodinkárstva, klientelizmu či iných praktík, ktoré sme v spoločnosti opustili - dúfam že v dávnom období.

Na záver teda ešte raz - "je pani Kovacova  sesternicou pana Krajcovica, pripadne su v inom pribuzenskom pomere ?"

Alebo sú rodinné vzťahy vo vedení mesta štátnym, alebo aspoň mestským tajomstvom?

- - -

Poznámka autora:

Aj tento článok vznikol v snahe priniesť  občanom len a len pravdu a to poskytnutím mediálneho priestoru ako občanom, tak vedeniu mesta. Vznikol výlučne na náklady tvorcov  SeredOnLine.sk a bez akýchkoľvek nákladov  Mesta Sereď  (teda občanov) či tretích strán.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Miloš Majko
159
Autor: Miloš Majko
159
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign