Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Po prázdninách je čas pozrieť sa do "kuchyne" nám najbližším "politikom"

Miloš MajkoDátum07. 09. 2016 13:38:43TémaTak to vidím ja...
200

Začína sa to rysovať. V tej "veľkej", ale aj v tzv. "malej", teda komunálnej politike. Tam hore si nie sú istí koľko mesiacov prežijú vo funkciách po skončení predsedníctva Slovenska EÚ, tu okolo nás však nami priamo volení zástupcovia vedia, že 4 roky majú prakticky neotrasiteľne zabezpečené. Teda, ak neurobia nejakú naozaj do neba volajúcu hovadinu, resp. sa nenechajú chytiť "in flagranti" pri špinavostiach, ktorých sa mnohí a vo veľa prípadoch dopúšťajú. Ak ich už odhalia, nebodaj chytia pri čine, musia mať zabezpečené aspoň to, že vyšetrovanie najlepšie  nebude, ak bude, tak s obštrukciami, prípadne pri naozaj vysokých tlakoch spoločnosti, aspoň skončí niekedy v ďalekej budúcnosti - najskôr však po voľbách.

Máme po prázdninách, polovica volebného obdobia v komunále sa blíži a tak je potrebné plniť sľuby, ktoré si čitatelia našich médií mohli priebežne čítať. Je potrebné, aby sa aj úplne bežný človek pozrel na to, ako vlastne tá komunálna politika reálne funguje. Nie teoreticky, ale pohľadom priamo do "kuchyne a receptov" tých, ktorí nám za naše peniaze doma varia to, čo chtiac nechtiac musíme jesť.

A je nevyhnutné, veci nazývať pravými menami. Bez okolkov.

Postupne sa pozrieme na to, prečo sa volený zástupca v opozícii alebo pred voľbami snaží voličom takmer "strčiť do análu" a to za využitia všetkých prostriedkov. Letáčikov, klobások, zabíjačiek, gulášov, spoločných opekačiek či SOL. A po voľbách? Nuž, pozorujeme to s úplnou pravidelnosťou už desaťročia.  Postupné, či viac menej okamžité otočenie kabáta po voľbách, názorov na komunikáciu s voličom po využití jeho hlasu, či eliminácii slobody slova aj odizolovaním sa od médií - napr. SOL  (u nás Veselický, Tomčányi či niektorí ďalší poslanci, vedľa Macho a poslanci všetci), ba dokonca nehanebným porušením dohodnutých pravidiel v niektorých prípadoch spečatených aj písomne. A to už stojí za úvahu a úplne otvorené demaskovanie toho, čo pred bežnými občanmi malo a má zostať utajené.

Politika a boj o moc je v mnohých prípadoch cestou k cieľu vládnuť a deliť  bez kontroly a s pocitom neobmedzenej moci aspoň tam, kde to nepozorný alebo apatický občan volenému zástupcovi svojim  NEkonaním dovolí. A následne sa nestíha čudovať...

Počul som, že tam, kde niet Boha, je dovolené všetko. Ja to trošku poopravím - nepotrebujem Boha na to, aby som vedel, čo je amorálne, neetické a čo si nemôžem dovoliť voči iným, ale aj voči sebe samému. O absencii akejkoľvek morálky v politike dnes už pochybovať určite netreba. Predsa len ide o moc a moc sú peniaze.

Občan netuší, akú má moc. S dostatkom informácií môže byť pre tých "hore" naozaj vážnym protivníkom...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign