Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Politici nekradnite, netunelujte, rešpektujte zákony krajiny ktorú máte reprezentovať a riešte problémy občanov, ktorí vás vo funkciách královsky platia !

Miloš MajkoDátum22. 05. 2017 22:36:59TémaTak to vidím ja...
200

Niekde na nete som dnes zaregistroval informácie, v ktorých majú SMERáci tvrdiť, že  sa v BB kraji spoja s hocikým okrem Kotlebovcov, len aby ich odrezali od možnosti ovládať  VÚC. Podpredseda Smeru Peter Pellegrini mal  povedať, že Smer je ochotný sa v Banskobystrickom kraji dohodnúť na jednom nefašistickom kandidátovi aj s opozíciou. Denník N publikoval kľúčový citát z rozhovoru: „Myslím si, že netrieštiť hlasy je jediný recept, ako si v Banskobystrickom kraji poradiť. Smer nepostaví svojho kandidáta, ale pripojí sa k najsilnejšiemu. Verím, že sa na takom dohodneme naprieč politickým spektrom.“

Iba nedávno som niečo obdobné postrehol u niektorej z opozičných strán. Kotleba je teda hrozbou pre Slovensko a naši politici na to dochádzajú ako obyčajne, až pred voľbami, kedy im takpovediac tečie do topánok. Smutné, ba až tragikomické, keďže na hrozbu vzdorovitého konania mnohých voličov už len v našich skromných médiách upozorňujeme niekoľko rokov. Napríklad v článku s názvom      Kotleba je produktom nečinnosti politikov, nie samotných občanov, ktorý si môžete prečítať  tu: http://www.seredonline.sk/clanky/kotleba-je-produktom-necinnosti-politikov-nie-samotnych-obcanov/

V článku sme už pred takmer štyrmi rokmi písali aj toto: "Nuž, oni  (rozumej politici) sa totiž tvária, akoby sa Kotleba len tak vyskytol a oni s tým nemajú nič spoločné. Chyba! Je to ich produkt a je to výlučne ich chyba, za ktorú žiaľ znovu a znovu bude trpieť ten, kto po takmer štvrťstoročie výdatne platil volených zástupcov naprieč celým politickým spektrom a to za chabé až nulové výsledky práve v oblasti, ktorá je pre ľudí ako Kotleba  nosnými témami.

Dnes zalamujú rukami aj na najvyšších miestach. Nie je na mieste otázka, kde mali oči doteraz? Nie je to o úplnej ignorácii občanov a o neskutočnom odtrhnutí sa od reality nášho každodenného života?

Bude horšie. Nepochybne. Totižto, politici majú stále iba plné ústa rečí a konkrétne činy a opatrenia skutočne riešiace aj napríklad Kotlebovu agendu úplne chýbajú. Nečudujme sa teda, že ľudia siahajú  po stále krajnejších riešeniach svojich i možno susedovych problémov."

Áno, nemýlili sa. Medzičasom boli voľby do  NR SR, v ktorých strana Mariána Kotlebu získala významnú podporu voličov. Ignorácia regulérne zvolených poslancov (aj keď nad úrovňou niektorých mi nedá inak, ako pousmiať sa)  ich parlamentnými kolegami je kontraproduktívna, získava im ďalšiu a ďalšiu podporu. Niekedy (možno väčšinou) už len zo vzdoru, lebo bežný občan fakt nechápe, ako je možné, že poslanci sa venujú všetkému, len nie potrebám práve tých najmasovejších voličov. Teda, ak sa im niekto venuje, tak jedine populisti a to nekoncepčnými krokmi, ktoré spoločnosť ďalej zadlžujú a skutočné problémy občanov neriešia.

Kadiaľ vedie cesta? Dobrá otázka, že? Odpoveď je na ňu až nepochopiteľne jednoduchá - politici nekradnite, netunelujte, rešpektujte zákony krajiny, ktorú máte reprezentovať a riešte problémy občanov, ktorí vás vo funkciách královsky platia !  Zabezpečte objektívne vyšetrenie špinavostí napáchaných  niektorými z vás a potrestajte zlodejov z vlastných radov. Červených, oranžových, modrých, ale aj zelených a vlastne všetkých, ktorí ste za viac ako štvrťstoročie nedokázali nič iné, len bežnému občanovi sprotiviť politiku, správu vecí verejných a dnes už aj vlastnú krajinu.  Zabezpečte nápravu v policajnom zbore, justícii a vytvorte normálne podmienky pre poctivých podnikateľov -  nie zlodejov. A Kotleba ako prišiel, tak zmizne - nebude ho treba. Inak hrozí, že čím viacej sa budete bez trošky sebareflexie snažiť dehonestovať iných, tým viac  vám ľudia (a v konečnom dôsledku aj sebe) minimálne zo vzdoru dokážu, čo všetko a ako veľmi robíte zle. A možno príde ešte niekto radikálnejší ako Kotleba s ešte jednoduchšími riešeniami zložitých problémov, len ich podá tak, ako to frustrovaní ľudia chcú počuť.

Opakujem a pripomínam citát publikovaný v článku starom takmer štyri roky:  "Kotleba je produktom nečinnosti politikov, nie samotných občanov"


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign