Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Pomôžme Samkovi prežiť posledné mesiace života s úsmevom

200

"keď som volala s jeho maminou spýtala som sa, čo mu pošlem? A ona, že pohľadnicu..." - Urobme chorému Samkovi radosť!

Určite to pozná každý rodič. Starosť o vlastné dieťa, ktoré dostane teplotu, alebo bolí ho bruško. Snaha čo najrýchlejšie pomôcť a urobiť všetko preto, aby bolo dieťa zdravé, netrpelo a čo najskôr sa mohlo hrať s kamarátmi. Žiaľ osud je nekompromisný a sú aj detičky, ktorých vyliečenie z choroby nie je také jednoduché, prípadne súčasná medicína ich vyliečenie nepredpokladá. Iba nedávno vďaka rodinnej priateľke mamičky a otecka malého ťažko chorého sedemročného Samka internet obletela správa o Samkovom želaní - dostať čo najviac pohľadníc od ľudí z celého sveta.  Teraz  sedem ročný Samko je Slovák a s rodinou žije v Írsku. Žiaľ chlapček  má od 3 rokov diagnostikovú nevyliečiteľnú formu rakoviny a lekári mu dávajú už len niekoľko mesiacov života.

O potvrdenie informácie sme sa spýtali priateľky Samkovej rodiny Lucie Ličkovej Vargovej. Písomne nám informáciu potvrdila a krátko napísala ako jej iniciatíva vznikla:

"Samko má sedem rokov..Keď mal tri diagnostiovali mu neuroblastom na panve a po 4 ročnej liečbe plnej chemo a kadejakých iných vecí sa mu nádor vrátil a agresívne začal rásť na čelusti, za okom a na ruke. najhoršie na tom je, že už boli vyčerpané všetky možnosti a jednoducho už nie je cesta spät a čas je strašne zlý kamoš....keď som volala s jeho maminou, pýtam, sa, čo mu pošlem?? a ona, že pohľadnicu...má ich rád...a tak som dala túto malú vec na fb a poprosila kamošky, nech pošlú aj ony..."

 

S Luciou sme sa spojili telefonicky a dohodli sme sa, že malému Samkovi urobíme aspoň touto formou radosť a pokúsime sa našich čitateľov - hlavne deti poprosiť, aby Samkovi nakreslili a poslali maximum pohľadníc, po ktorých túži a ktoré ho určite potešia.

Pohľadnice, ktoré detičky pred odoslaním naskenujú alebo odfotografujú a pošlú do redakcie na e-mail: reporter24@reporter24.sk  samozrejme uverejníme, takže Samko aj detičky budú môcť mať radosť dvojitú.

Iniciátorke tohto pekného nápadu Lucii Ličkovej Vargovej ďakujeme a prosíme ju, aby nás nielen o pohľadniciach prichádzajúcich zo Slovenska ale aj malom Samkovi priebežne informovala.

Pomôžme spoločne malému Samkovi prežiť posledné dni s úsmevom a oprávneným pocitom, že na neho deti zo Slovenska myslia! Pošlime mu akúkoľvek pohľadnicu (zakúpenú,  ručne vyrobenú) s optimistickým textom, či obrázkom, ktorým mu nepripomenieme jeho chorobu.

Adresa na malého Samka:


Samko Gajdoš

19 Meneval Green, Farmleigh,Dunmore Road,  Waterford, IRELAND

 

ĎAKUJEME!

Za redakciu, Monika a Miloš Majko
 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign