Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Poplatky za škôlky v Seredi jednoznačne patria medzi najvyššie v republike

Miloš MajkoDátum27. 02. 2015 15:44:18TémaTak to vidím ja...
200

Včerajší denník Plus 1 deň priniesol zaujímavý článok pod titulom "Kde sú škôlky najdrahšie?" V článku sa jeho autor zameral na krajské mestá a urobil prieskum a porovnanie cien v štátnych a súkromných materských školách.

Poďme do radu a hovorme len o materských školách štátnych.

Bratislava Staré Mesto pre rodičov s trvalým pobytom v tejto mestskej časti 25,- Eur, Rača 18,08 Eur, Dúbravka 25,- Eur, Ružinov 22,60 Eur, Jarovce 21,- Eur, Rusovce 30,- Eur a Petržalka ešte stále len 13,60 Eur. V Banskej Bystrici platia rodičia za svoje dieťa v materskej škole 14,- Eur, v Košiciach a Prešove 15,- Eur, v Nitre 14,- Eur, v Trenčíne 13,56 Eur, v Žiline 17,- Eur a v Trnave 15,- Eur.

Takže ako v tomto porovnaní obstojí naše mesto ?  Po zmenách, ktoré mladým rodinám odsúhlasili volení zástupcovia t.j. poslanci MsZ asi pred tromi rokmi platia 25,- Eur. Vo všetkých krajských mestách sú poplatky výrazne nižšie, jedine v niektorých častiach Bratislavy sú rovnaké ako v Seredi.

Buďme spravodliví a pripomeňme, že v Bratislave časti Rusovce platia rodičia o 5,- Eur viac, t.j. 30,- Eur. Takže volení zástupcovia občanov mladým rodinám v Seredi naozaj naložili parádne. Že by to bolo z dôvodu lákania ďalších mladých rodín do mesta ? Alebo len preto, lebo má vedenie mesta a väčšina poslancov iné príjmy ako bežní občania a teda aj iné priority ?

Pre úplnosť buďme spravodliví ešte raz a pripomeňme si, že návrh VZN-ka zvyšujúceho poplatky za materské školy v Seredi počítal so sumou 50,- Eur , slovom: Päťdesiat Eur mesačne. Proti sa postavili stovky rodičov svojimi podpismi pod žiadosť odovzdanú na MsÚ vo viere, že sa ňou bude zaoberať mestské zastupiteľstvo. Podľa našich informácií do dnes hlasy týchto ľudí neboli riadne zastupiteľstvu predložené, no nakoniec po niekoľkých sedeniach vedenia mesta s rodičmi bola pre mladé rodiny schválená čiastka už spomenutých 25,- Eur. Na mieste je otázka. Dokedy zostanú naše deti na chvoste záujmov tohto mesta ?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign