Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"Porušené je prakticky všetko čo sa len dá porušiť."

Brunovce / Sereď   |   Voľby sú vždy o určitom súperení medzi programami, stranami, individuálnymi kanzidátmi. Už sme si zvykli, že aj o snahe poškodiť, znevážiť či pošpiniť. Priamo v deň "V" hrozí dokonca kupovanie či falšovanie hlasov.  Teda rôzne metódy, ako pre niekoho zabezpečiť výhodu a s ňou aj funkciu a moc.

Stále tvrdím, že na Slovensku máme demokraciu. Máme zabezpečenú slobodu slova, aj keď ju mnohí volení funkcionári chápu hodne po svojom a niektorí napríklad noviny vydávané z obecných peňazí pred občanmi  (ich názormi) uzatvárajú. Tí primitívnejší,  systematickou demagogiou sa snažia manipulovať verejnou mienkou. No a tí úplne najarogantnejší a najzákernejší dokonca kombinujú všetky metódy vo viere, že v čase internetu a rýchlej mobilnej komunikácie práve v obci ktorú dostali mandát spravovať, sú všetci obyvatelia blbcami.

Ešte donedávna by som akosi nepripustil fakt, že skupina ľudí, či jedinci s využitím "náhod", systémových "asi" nedostatkov zariadia a správneho množstva odvahy kombinovanej s mimoriadne sofistikovanou  aroganciou dokáže zariadiť, že sa občan nedostane k právu kandidovať do verejnej funkcie. Povedané jednoduchšie, obštrukciami uprú občanovi (občanom) uplatniť si ústavné právo.

Čo  na situáci vymykajúcu sa nielen zdravému rozumu ale aj logickému pohľadu  a vnímaniu práva hovorí Juraj Kukla z Brunoviec?

Súčasný stav: 
Podľa môjho názoru porušené je prakticky všetko  čo sa len dá porušiť.  Voľby v Brunovciach by sa pre to vôbec nemali teraz konať,  mali by byť zrušené. 
Príprava volieb je hrubo  porušená, lebo  na verejnej tabuli  dva týždne visel nepravdivý oznam o zložení kandidátov do volieb,  za účelom pomýliť, dezorientovať  voličov. Toto sa predsedovi volebnej komisie Petrovi Zbudilovi a  obci v zastúpení starostky Masárovej  (ktorá kandiduje za starostku)  podarilo.     Ľudia sú  pomýlení,  stále sa ma pýtajú či kandidujem za starostu a pýtajú sa pre čo nekandidujem za poslanca.   lebo už ničomu neveria.
Čo sa týka aj ďalších dvoch kandidátov na  poslancov  za Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska,  súd  z a b u d o l   v zákonnej lehote rozhodnúť o ich registrácii a potom ich  z dôvodu vlastnej chyby,   vlastné porušenie zákonnej lehoty,  nezaregistroval. 
  V Brunovciach teda bolo  príkladne  zrušené  ústavné právo na slobodný rovnoprávny prístup k volenej funkcii a právo na spravodlivý súdne konanie a občania voliči boli uvedení do omylu. Takéto voľby nie sú voľby slobodné,  ale  fraška a   nezmysel,    kotrý by  ústredná volebná komisia a prokuratúra,  kam sme sa doposial obrátili nemala dovoliť.!       J.K.

Pýtam sa, môže ešte občan dôverovať v právny štát a veriť, že ľudia ktorí toto dopustili (nech sú na akomkoľvek poste)  sú schopní konať inak?

Vyzerá to na  neskutočný precedens.

Ak totiž poškodený občan, resp. strana ktorá ho do volieb nominovala neuplatní svoje právo na Ústavnom súde, vznikne nebezpečný precedens a návod do budúcnosti.

Takýmto systémom sa totiž môže stať, že v ďalších voľbách budú môcť kandidovať iba tí "vyvolení", ktorí budú presadzovať politiku v záujme práve tých  ľudí, ktorí dnešný stav umožnili.

O názor na situáciu v Brunovciach sme s kamerou požiadali   Juraja Smatanu a Juraja Kuklu.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign