Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Poslanec a viceprimátor Veselický, svoj verejne daný sľub občanom mesta - nesplnil. - ANKETA - VIDEO

Miloš MajkoDátum23. 02. 2014 20:55:14TémaŠKOLA DEMOKRACIE

Iba nedávno sa občania sa domáhali vstupu na rokovanie komisie, ktorá rozdeľovala verejné finančné zdroje (teda naše spoločné peniaze)  medzi žiadateľov o dotácie. Písali sme o tom v článku:  http://www.seredonline.sk/clanky/clenovia-komisie-pri-msz-piatim-obcanom-ukazali-ako-funguje-transparentnost-v-praxi/  a tiež v článku:  http://www.seredonline.sk/clanky/transparentna-samosprava-iba-ako-otrepany-slogan/ , ktorých obsah si môžu čitatelia pripomenúť. Chceli tak vyskúšať fungovanie demokracie a transparentnosti v prideľovaní verejných financií v Seredi v praxi.

Práve v deň zasadania komisie vedenej jej predsedom Norbertom Kalinaiom, sme urobili rozhovor na kameru aj s poslancom MsZ a viceprimátorom mesta  Ľubomírom Veselickým.

Počas niekoľkých minút sa ho na názor vo veci nevpustenia verejnosti na zasadanie komisií  spýtal Miro Klobučník  - odpoveď vo videu - a zároveň aj ja - Veselického odpoveď tak isto nájdete vo videu.  Oboch nás zaujímalo, či je ochotný poslanec Veselický  ochotný vo veci zmeny rokovacieho poriadku niečo osobne urobiť. 

Pripomínam, že práve poslanec Ľubomír Veselický   pred voľbami počas minulého vedenia mesta v stovkách svojich verejných vyhlásení "bojoval"   za transparentnosť v samospráve  a kritizoval všetko, čo i len teoreticky zaváňalo zatajovaním informácií pred občanmi. Kritizoval každého, kto nebol naklonený komunikácii s občanmi  či si v tejto oblasti kládol podmienky.

V rozhovore sú teda obsiahnuté odpovede pána poslanca a druhého muža nášho mesta - aké, necháme na hodnotenie čitateľov a divákov.

V odpovedi na priamu otázku - či je ochotný zmeny v rokovacom poriadku navrhnúť na najbližšom rokovaní MsZ, mi poslanec  Veselický odpovedal jasne - ÁNO, urobí to.

Zasadanie MsZ  (to najbližšie po vyhotovení rozhovoru) sa konalo tento mesiac.  Nakoľko som nezaregistroval, že by svoj verejný prísľub splnil, pre istotu som sa ho na to spýtal e-mailom:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, February 19, 2014 7:01 AM
To: 'Bc. Ľubomír Veselický'
Cc: 'seredonline@seredonline.sk'
Subject: Otazka poslancovi MsZ

Dobre rano pan poslanec MsZ Veselicky,

nepochybne iba nedopatrenim ci vlastnou neschopnostou, som nenasiel  Vas vcerajsi navrh na zmenu rokovania komisii (odstranenie potreby ziadat obcanmi o vstup verejnosti) , ktory ste predlozili na rokovani MsZ.

Prosim Vas preto, aby ste mi oznamili, v ktorom bode rokovania ste tak ucinili a ako vo veci Vami predlozeneho navrhu hlasovali poslanci MsZ.

Dakujem.

Milos Majko, obyvatel mesta  Sered, Trnavska 53, Sered    Kontakt: 0907 277 7770907 277 777

 

Poslanec MsZ  Ľubomír Veselický mi obratom odpovedal takto:

From:Bc. Ľubomír Veselický [mailto:viceprimator@sered.sk]
Sent: Wednesday, February 19, 2014 8:26 AM
To: 'Milos Majko'
Subject: RE: Otazka poslancovi MsZ

Pán Majko!

Dňa 23.1.2014 som oslovil mailom všetkých poslancov MsZ v Seredi  a požiadal som ich o vyjadrenie k návrhu na zmenu Rokovacieho poriadku komisií MsZ. Citujem:

Vážená pani poslankyňa!

Vážený pán poslanec!

Posielam Vám malú analýzu aplikačnej praxe nášho RP pre komisie MsZ.

Každý z Vás je členom a šiesti z Vás aj predsedami komisií.

Prosím o vyjadrenie Vášho názoru. Podľa Vašich reakcií pripravím návrh na zmenu. V prípade, že sa pred termínom nahrávania materiálov MsZ na USB kľúče nevyjadríte všetci, návrh nepodám.

Dôvodom je skutočnosť, že pripravené materiály si budú vyžadovať ako vždy plnú pozornosť a na vysvetľovanie stanovísk k otázke zmeny RP komisií na rokovaní MsZ nemusí byť dostatočný časový priestor.

S pozdravom   Ľubomír Veselický

 

Do 27. 1 2014 sa k tomuto návrhu vyjadrili iba šiesti poslanci.

Preto som požiadal o stanovisko legislatívno-právnej komisie.

Citujem zo záznamu komisie z 13.2.2014:

BOD č. 1

Zasadnutie komisie otvoril predseda komisie JUDr. Michal Irsák, privítal prítomných členov komisie a hostí –Bc. Veselického,Mgr. Kováčovú a Mgr. Račáka.

Bc. Veselický predniesol zámer na vypracovanie zmeny v Rokovacom poriadku komisií MsZ v Seredi v časti účasti iných osôb na rokovaní komisií.

Uznesenie č. 1

Komisia odporúča vypracovať zmenu v Rokovacom poriadku komisií MsZ v Seredi, predložiť ho na prerokovanie do komisií a následne na rokovanie MsZ v

apríli 2014. HLASOVANIE : PRÍTOMNÍ : 7 , ZA : 7 , PROTI : 0, ZDRŽAL SA : 0

Ľubomír Veselický

- - -

Chvíľu som sa v predmetnej pošte od pána poslanca Veselického musel orientovať. Nakoniec sa mi to podarilo. Jeho odpoveď je - nuž, ako by som to povedal - vlastná jeho osobe od volieb, po ktorých akosi zmenil svoj pohľad  na pravdu, nárokoch občanov na transparentnosť, informovanosť o dianí v samospráve a tiež komunikáciu volených zástupcov s občanmi.

Pán poslanec MsZ a viceprimátor mesta  Sereď,  Ľubomír Veselický, teda svoj návrh na zasadaní MsZ   nepredložil. Nedodržal teda verejný prísľub daný občanom na kameru v rozhovore nahranom v deň, kedy boli porušené ich práva dohliadať na transparentnosť v samospráve pri rozdeľovaní verejných finančných zdrojov.

Svoj názor na konanie svojho voleného zástupcu v samospráve mesta Sereď a druhého muža mesta  Ľubomíra Veselického, máte možnosť vyjadriť v ankete a následne v diskusii. V tej slobodnej diskusii, o ktorú som sa spolu s Veselickým od založenia média verejne zasadzoval - on však iba do volieb, ktoré mu priniesli nielen poslanecký post, ale aj významnú a finančne dobre ohodnotenú funkciu na MsU.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign